Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Nest Bank, Inteligo, Kantor Alior - ja korzystam z takiego zestawu.

 

Inteligo - wszystko darmowe (karta przy obrocie 100 zł miesięcznie) obsługa w oddziałach PKO BP się czasami przydaje, jakaś wpłata gotówkowa czy coś (a jest ich dużo), dużo bankomatów.

 

Nest Bank - wszystko darmowe i wypłaty ze wszystkich bankomatów więc trzymam tam kasę na czarną godzinę jakbym nie mógł znaleźć bankomatu PKO ;)

 

Kantor Alior - karty i konta walutowe darmowe jeśli wykonasz 1 płatność kartą w przeciągu 6 miesięcy od wyrobienia (mam tam USD i EUR podpięte pod PayPala i sobie kupuję na bieżąco walutę, która jest mi potrzebna).

Odnośnik do komentarza

Ja mam Inteligo jeszcze z czasów licealnych, ale trzymam je tylko ze względu na to, że rodzice są w PKO BP, więc zawsze można prosić o szybki przelew. Ale chyba zrezygnuję z niego, bo normalnie korzystam z Aliora. Mam jeszcze Raiffeisena, którego założyłem w jakiejś akcji promocyjnej, w której zarzekli się, że nigdy nie będzie żadnych opłat za prowadzenie konta, więc nie wyrobiłem sobie żadnej karty i trzymam jako oszczędnościowe. No i Kantor Alior do walut.

Odnośnik do komentarza

Ja Inteligo bardzo sobie chwalę, do ideału brakuje tylko jakichś sensownych lokat ;-) ale od tego są inne banki.

Mnie w nim najbardziej odpowiada to że można korzystać z placówek i bankomatów PKO, mieszkam w małym mieście u nas tylko ING I PKO, więc tania alternatywa dla "normalnego" PKO jest dla mnie idealna.

Odnośnik do komentarza

Aplikacja jest taka sama jak zwykłe PKO czyli IKO.

Dla mnie bardzo fajna i wygodna, bez fajerwerków ale robi robotę. Na początku cierpiała na choroby wieku dziecięcego ale teraz jest już ok. Podgląd stanu konta bez logowania, kod BLIK bez logowania, limity można ustawić, historia, przelewy itp.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak można w miarę sprawnie przelać hajsy na niemieckie konto?

Ja mam konto w Bzwbk i w apce nie widzę opcji przelewu zagranicznego. Ktoś ma wypróbowane sposoby? Może być ściągnięte z karty kredytowej, konta, bez różnicy. Byle bezpiecznie, bez kosmicznych prowizji i w miarę możliwości bez żmudnego zakładania profilu/konta.

Odnośnik do komentarza

Możesz zrobić zwykły przelew SEPA i zapłacisz za to 5zł, jeśli chodzi o BZWBK to jest to opisane tutaj: https://blog.bzwbk.pl/2012/01/sepa-tanie-przelewy-w-eur-do-ue

 

Warunki wymagane do przelewu SEPA:
– walutą transakcji jest EURO,
– wskazano opcję kosztową SHA, czyli podziału kosztów pomiędzy nadawcę a odbiorcę,
– podano prawidłowy kod SWIFT, określający bank beneficjenta,
– podano prawidłowy rachunek beneficjenta w formacie IBAN,
– wybrano tryb zwykły płatności,
– bank beneficjenta jest uczestnikiem Polecenia Przelewu SEPA oraz
– kraj beneficjenta jest jednym z wymienionych: kraje Uni Europejskiej oraz Norwegia, Islandia, Lichtenstein lub Szwajcaria

 

Co prawda jeśl przelewasz z konta złotówkowego i będziesz robić przelew w EUR to będziesz miał kiepskie przewalutowanie.

 

edyta podpowiada, że to 5zł może być już nieaktualne ze względu i opłąta może być trochę wyższa, aktualnie jak widzę w bzwbk to 8zł za przelew SEPA

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...