Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie też mam takie wrażenie, że zawsze jakiś ślad zostawał.
a dzisiaj mam na koncie dziwną sytuację, którą zauważyłem tylko przypadkiem. wczoraj robiłem comiesięczne przelewy itd i na koniec przelałem na zapasowe konto taką kwotę, żeby na tym głównym została okrągła suma z samymi zerami. dzisiaj zrobiłem zakupy w metrze a potem znajoma poprosiła mnie o przelew - wszedłem na konto, zrobiłem przelew i zerknąłem na stan konta - a tam zdecydowanie za mało jak na stan z wczoraj i dwa przelewy z dzisiaj - różnica ponad 100PLN. zaintrygowany zrzuciłem sobie wszystkie przelewy z historii konta od czasu wpłynięcia pensji i tutaj zdziwiłem się jeszcze bardziej, bo różnica między kwotą przelewów, a tym co zostało na koncie to ponad 1000PLN. liczyłem to z pięć razy i choćbym nie wiem jak kombinował wychodzi mi zawsze tak samo - powinienem mieć teraz na koncie zdecydowanie więcej kasy.

teraz się zastanawiam czy to ja mam problemy z elementarną algebrą, czy może jakaś (duża?) część płatności paypass jest prezentowana z opóznieniem, czy jednak jakoś konto mi 'przecieka'.

reklamacja poszła, ale ciągle mam wrażenie, że to ja coś nie tak robię, albo nie rozumiem czegoś ważnego...

Odnośnik do komentarza

żadnych, o których bym wiedział. mam tylko jedną kredytówkę i w zasadzie użyłem jej ze trzy razy, żeby kupić jakieś bilety, ale z tego co widzę na koncie to nie ma na niej żadnych opóznień. takie ewentualne blokady nie są widoczne w historii? mam też pytanie jak ewentualna taka blokada miałaby się do tej sytuacji z wczoraj/dziś? w sensie, że wczoraj wieczorem było równo, a dzisiaj po dwóch przelewach jest o 100PLN mniej niż sugeruje proste odejmowanie. nie znam tego mechanizmu, ale może to faktycznie coś, o czym zapomniałem?

dostałem już info, że reklamacja przekazana dalej, zobaczymy, czy to ja nie umiem dodawać. :)

Odnośnik do komentarza

saldo i dostępne środki są takie same. nie znalazłem też żadne informacji o jakichkolwiek środkach zablokowanych.
nie chce mi się jednak wierzyć, że pieniądze tak prostu znikają z konta, bez żadnej informacji w historii rachunku.

cóż, czekam na rozpatrzenie reklamacji i najprawdopodobniej informację co tak naprawdę się wydarzyło, a ja tego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

Czyli możesz sobie narobić debetu na koncie, które tak owego nie posiada?

Tak. Dlatego jest limit kwoty do płatności bez pinu oraz chyba dzienny limit liczby takich operacji.

 

Co nie zmienia faktu, że w przypadku kradzieży karty ktoś może nieco debetu na niej zrobić zanim się zorientujesz.

Odnośnik do komentarza

Przy płatnościach do 50zł terminale nie weryfikują salda przy płatnościach zbliżeniowych. To pozwala nawet płacić wtedy gdy w sklepie mają awarie połączenia internetowego i dzięki temu cały czas moga przyjmować płatności. Jak ktoś nie miał odpowiednich środków na koncie to będzie po rozliczeniu na minusie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Chcę otworzyć sobie drugie konto i zastanawiam się nad 4 bankami oraz 4 rachunkami oto one:
Smart Bank

Getin

M Bank

Inteligo

 

Najbardziej mi zależy żebym miał 0 zł opłat za kartę miesięcznie, 0 zł za prowadzenie konta oraz 0 zł za wypłacanie z bankomatów.

Najbardziej na razie jestem przekonany do M Banku i Smart Banku dalej w rankingu stawiam Getin i Inteligo. Co do Smarta nie jestem pewny jak dużo on ma bankomatów i placówek? W sprawie M Banku nie jestem też pewien do kliku punktów opłat. Jeśli znacie jeszcze coś taniego? To polecajcie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz poniżej 26 lat to konto 360 w millenium będzie kompletnie za darmo pod warunkiem, że dokonasz przelewu/użyjesz karty na dowolną kwotę. Poza tym, polecam najpierw założyć konto w jakimś programie partnerskim i jak już będziesz zdecydowany to założyć konto ze swojego reflinka. Do wzięcia może być nawet ponad 100 zł :)

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...