Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

hehe. no niestety kolego to jest pracownica sklepu Obi a anie banku Cetelem :D

ubezpieczenie zawarłeś podczas podpisania umowy i niestety jest ta kwota wymagana do spłaty. ponieważ ubezpieczenie cały czas obowiązuje.

w większości przypadków jest tak iż najlepiej(jeśli można oczywiście) zrezygnować w formie pisemnej do banku z ubezpieczenia praktycznie od razu po podpisaniu umowy. w przypadku kredytów odnawialnych ubezpieczenie jest obowiązkowe przez 2 lata.

nadpłata jest nadpłata. ubezpieczenie jest po prostu wliczone w ratę.

więc niestety jest one wymagane do zapłaty.

radze zapłacić bo będą "ścigać", dzwonić i wysyłać listy upominające co oczywiście będzie kosztować Ciebie.

Odnośnik do komentarza

hehe. no niestety kolego to jest pracownica sklepu Obi a anie banku Cetelem :D

ubezpieczenie zawarłeś podczas podpisania umowy i niestety jest ta kwota wymagana do spłaty. ponieważ ubezpieczenie cały czas obowiązuje.

w większości przypadków jest tak iż najlepiej(jeśli można oczywiście) zrezygnować w formie pisemnej do banku z ubezpieczenia praktycznie od razu po podpisaniu umowy. w przypadku kredytów odnawialnych ubezpieczenie jest obowiązkowe przez 2 lata.

nadpłata jest nadpłata. ubezpieczenie jest po prostu wliczone w ratę.

więc niestety jest one wymagane do zapłaty.

radze zapłacić bo będą "ścigać", dzwonić i wysyłać listy upominające co oczywiście będzie kosztować Ciebie.

Za głupote sie płaci:) Dzieki za porade.

Odnośnik do komentarza

Przyszła pora założyć własne konto w banku bo ile można korzystać z rodziców. Nie będę ukrywał, że przede wszystkim chodzi mi tutaj o przelewy internetowe i kartę kredytową/debetową niekoniecznie płatniczą. Chodzi mi przede wszystkim o to aby płacić za jak najmniej transakcji. Czy to przelewów czy też wypłat z bankomatu. Z tego co widzę takie miano ma mBank. No, ale jak tam właśnie jest z kartą? Z tego co wyczytałem to oferują oni kartę debetową. Czym jednak różni się debetowa od zwykłej płatniczej? Bo na kredytowej rozumiem można się zadłużyć, na debetowej też, ale płaci się wtedy karę, ale na ogół korzysta się z dostępnych środków. Płatnicza jak rozumiem oferuje tylko to ostatnie. Chociaż za pewne na początku powinienem się zapytać czy nie pracując można dostać kartę debetową lub kredytową?

Odnośnik do komentarza

Jakie banki oferuja konto elektroniczne ROR z calkowiata darmowa obsluga praktycznie wszystkiego (cos jak MBank)? Interesuja mnie wszystkie banki oprocz MBank i PKO BP.

Chce zalozyc wspolne konto z zona - oczywiscie chce miec dwie karty

Zwróc uwagę na Nordea Spektrum, mają wielki atut w postaci darmowego wypłacania z wszystkich bankomatów i jest darmowe, gdy średnie miesięczne wpływy wynoszą min. 1500 pln.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Ktoś bardziej zorientowany może mi doradzić, co się bardziej opłaca? Mam do wyboru:

- eKonto + eMax + mBilans

- eKonto + eMax plus

 

Powiedzmy, że mam 5000 zł, miesięczne wpływy 1000 zł (sam bym je tam przelewał, czyli już w tym samym miesiącu nie mógłbym wypłacić), a w przypadku mBilansu wystarczy mi zostawienie na koncie 1000 zł. Wiem, że na eMax plus jest 4,10% w skali roku, a na eMax 1%. Ale nigdzie nie ma podane na jaki procent pracują pieniądze w mBilansie, który można otworzyć do eMaxa (do eMaxa plus już nie).

Odnośnik do komentarza

mBilans to jest tylko usługa przenosząca nadwyżkę środków z eKonta na eMax (minimalny poziom środków pozostawiany na eKoncie to 1000 zł). Ja mam wszystkie trzy rachunki i daję radę bez mBilansu (bo jego wadą jest brak operacji odwrotnej - przenoszenia z eMax na eKonto, gdy na tym drugim zabraknie Ci środków np. w momencie płacenia kartą).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Od jakichś 6 lat mam konto w mBanku. Chciałbym obecnie założyć drugie, które spełniało by funkcje "skarbonki" czyli nieregularne i dość częste wpłaty mniejszych sum, rzadkie wypłaty większych sum. Jakie konto byście mi polecili? Zastanawiam się nad eMax Plus ale czy wniosek o jego założenie mogę złożyć w jakiś sposób z poziomu swojego obecnego konta? Na stronie jest jedynie formularz do założenia tego konta w "normalny" sposób, dla nowych klientów. To mi się zbytnio nie podoba ponieważ najbardziej chciałbym aby te dwa konta były ze sobą połączone, jeden login itp.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...