Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

tak minus 19%. Polbank ma na lokatach tez najwiecej bo 6.5%. Generalnie nie powinien upasc, ale nie mam do niego zaufania. Na GPW nie jest notowany. Caly czas ma najwieksze % - liczy na depozyty, moze ma problemy finansowe? W sumie masz BFG i watpie by jakis bank u nas padl. Wpisz w gogle opinie o polbanku to moze zmienisz zdanie, bo z tego co przejrzalem to wiekszosc negatywnych ;)

Odnośnik do komentarza

tak minus 19%. Polbank ma na lokatach tez najwiecej bo 6.5%. Generalnie nie powinien upasc, ale nie mam do niego zaufania. Na GPW nie jest notowany. Caly czas ma najwieksze % - liczy na depozyty, moze ma problemy finansowe? W sumie masz BFG i watpie by jakis bank u nas padl. Wpisz w gogle opinie o polbanku to moze zmienisz zdanie, bo z tego co przejrzalem to wiekszosc negatywnych ;)

Własnie mi podpada wysoki procent u nich. "Płacą" dużo wiecej niz inne banki, wiec moze byc tak jak piszesz, ze szukają klientów.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pytam sie w imieniu mojego taty

 

Ojciec zrobił przelew w Żabce dnia 07.09.09r, który wpłynął na konto banku dnia 17.09.09. Bank przysłał wezwanie do zaplaty 45 zł, za spóźnienie. Liczy sie data wpłacenia czy data wpływu na konto?? Rozumiem, ze bank poniósł strate, ale czy tej kary nie powinna zapłacic Zabka?? Prosze o odpowiedz kogos kto jest w temacie. Dzieki

Odnośnik do komentarza

sory, ale kto robi przelewy w zabce? :o wiadomo, ze z gowna dlugo idzie...już bym wolał gołebiem pocztowym wyslac ;)

z tego co wiem liczy sie data nadania, macie potwierdzenie? Tylko nie wiem na co to bylo: jesli np do 10.09 miala kasa byc a nie byla to banku moze nie obchodzic, ze ktos po drodze nawalil. ale np jak trzeba do konca miesiaca oplacic jakies rachunki to na poczcie ostatniego wieczorem masz kolejki...a wiadomo, ze kasa pojdzie 2-3 dni jeszcze i dojdzie 2-3 dnia nastepnego miesiace, ale LICZYL sie moment nadania i kar nie bedzie.

Zlozcie odwolanie zalaczajac dowod nadania w czasie.

Odnośnik do komentarza

Qcz, no nie do końca, bo Ustiano pisze, że bank naliczył karę za nieterminową spłatę, a więc chodzi zapewne nie o rachunek, a jakąś ratę kredytową. W takim wypadku liczy się to, co jest zapisane w umowie (przede wszystkim) i tam zapewne jest informacja, o tym, że data zaliczenia spłaty kolejnej raty, to data księgowania środków na koncie.

 

Natomiast regulamin dokonywania wpłat w Żabce prawdopodobnie również reguluje kwestie terminów zasilenia konta odbiorcy i pewnie jest "niekorzystny" dla wpłacającego (czyt. jest pewnie zapis, że może to trwać np. 14 dni).

 

Podejrzewam, że nic specjalnie tu nie powalczysz, ale zawsze warto spróbować (najlepiej zapłacić, a potem powalczyć o zwrot, bo jeżeli te 45 zł wynika z umowy, to termin niezapłaconej kary również wlicza się w tzw. opóźnienia w spłacie kredytu i jeśli kredyt ojca jest w BIK, to może sobie nadwątlić taką pierdołą historię kredytową).

Odnośnik do komentarza

no to samo napisalem przeciez ;) nie wiemy co to byl za przelew...

na przyszlosc polecam Ustiano wplate w tym banku na ktorego rachunek masz wplacic. Czyli jesli wplacasz na rachunek ING - idz do ING, jesli do PKO BP - isc do pkobp itd..kasa jest bez prowizji po kilku minutach na kontach. Jesli nie ma oddzialu w poblizu to nigdy nie korzystac z pseudo wplat jak zabka itd.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za fatyge.

To jest rata w Money Banku. Pierwsze co mój tata dostał to opiernicz, ze w Zabce zrobił opłaty. Na pewno w umowie sporządzonej w banku jest data wpłyniecia pieniedzy na konto. Nie wiem, bo nie mieszkam z rodzicami i nie mam teraz wgladu do tego. Doradziłem mu, zeby zapłacil, bo banku to nie interesuje gdzie on to oplacal. Najwyzej niech pojdzie do żabki i niech mu przedstawią regulamin.

Odnośnik do komentarza
Ojciec zrobił przelew w Żabce dnia 07.09.09r, który wpłynął na konto banku dnia 17.09.09. Bank przysłał wezwanie do zaplaty 45 zł, za spóźnienie. Liczy sie data wpłacenia czy data wpływu na konto?? Rozumiem, ze bank poniósł strate, ale czy tej kary nie powinna zapłacic Zabka?? Prosze o odpowiedz kogos kto jest w temacie. Dzieki

Panowie, więc jest tak:

w umowie termin płatności raty to zawsze jest dzień kiedy środki mają być na koncie banku a nie data czyjejś wpłaty. jeśli mówimy o bankach. ponieważ z opłatami "urzędowymi" (to jest np OC liczy się data wpłaty/ stępla pocztowego) jest inaczej troszkę. sam pracowałem w windykacji banku więc wiem co i jak :)

zazwyczaj bank ma coś takiego jak okres po którym dopiero nalicza opłatę za opóźnienie w spłacie. w moim banku było to 7 dni po terminie płatności- czyli jeśli był to 15 każdego miesiąca to opłata została naliczona dopiero 22. w paru bankach jest to naliczane następnego dnia od razu.

druga rzecz- czemu Żabka ma ponoscić koszta? niestety tak dobrze nie ma i to wpłacający/ klient jest obciążany gdyż to on podpisał umowę i on jest zobligowany do wpłat terminowych.

generalnie z wpłatami pozabankowymi zazwyczaj są jakieś cuda wianki. poczta np potrafi przelewać kase do banku nawet do 14 dni, żabki, żółwiki i inne zwierzaczki też. czemu? ponieważ oni "obracają" tą kasą. bank ma swoje i od razu idzie przelew. a i pamiętajmy o tym iż każdy bank ma 3 dni robocze na dokonanie przelewu i zaksięgowanie pieniążków.

co do kary to można jak najbardziej napisać reklamację. z tego co się orientuję to każdemu klientowi przysługuje chyba 2 razy na cały kredyt wyksięgowanie opłaty karnej.

Odnośnik do komentarza

Posiadam dość dużą - w sensie wagowym - ilość bilonu (w sumie ok. 150 zł, wszystko ładnie posegregowane i spakowane). Czy chcąc wpłacić to na konto w PKO BP kasjerka nie będzie robiła problemów i nie policzy żadnej absurdalnej prowizji? Chyba, że w jakiś inny sposób mogę wymienić monety na banknoty (bieganie po sklepach już przerobiłem, więc to odpada)? NBP może?

Odnośnik do komentarza

Mam do was kolejne pytanie.

 

Jako, ze mieszkamy z żoną u teściowej to podczas remontu wejscia do domu wzielismy kredyt na drzwi w Cetelem bank. Cena drzwi wyniosła 1611 zł i do tego kwota ubezpieczenia 170 zł. Do spłaty w 10 ratach miałem 1780 zł. Babka w Obi podsunela mi mysl, zebym spłacił predzej to zapłace tylko te 1611 zł. Ładnie zrobiła mi rozpiskę i wyszło mi, ze pierwszą rate mam zapłacic 170 zł, a następne 4 po 352 zł. Myślałem, ze wszystko jest ok, ale zadzwonilem dzisiaj do banku zapytac sie ile jeszcze mam do spłaty. Myślałem ze bedzie chodzic o jakąs małą kwote( opłaty za wyciągi i korespondencje itp.). W banku dowiedziałem się, ze mam do zapłaty jeszcze 170 zł ubezpieczenia do dnia 07.10.09r. Inaczej od tej daty będą naliczac mi odsetki. Skoro kredyt mam do lutego to czemu chca naliczac mi odsetki jak mam nadpłaty 473 zł?? Czy jest możliwośc ubiegania sie o umozenie tego 170zł? Umowa jak umowa nic z niej nie wiadomo, ale miałem nadzieje ze kobieta z którą to załatwiam jest troszke obeznana, ale jednak nie. Dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...