Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Za bardzo nie wiedzialem gdzie je zadac...moze ten temat bedzie odpowiedni:

placiliscie juz za cos karta w sieci? cokolwiek...sklepy, bilety lotniskowe itd?

Ja robilem to dziesiątki razy karta VE inteligo z kodem CCV. Tym razem ma byc dokonana platnosc:

szczegoly

Kasa ma byc pobrana automatycznie w przypadku wylosowania juz bez mojego potwierdzania...tylko, ze oni nie chca kodu CCV! Nie jeden raz zamawialem bilety na stronie UEFA i zawsze chcieli jeszcze kod CCV i pozniej sami kase sciagali.

Nie szlo zmienic z credit card na VISA...ale przeciez karty kredytowe tez taki kod maja i bez niego nie idzie wysylac kasy...

Tak to wyglada w wizzair.com klick oczywiscie prosze o CCV

Pytanie brzmi czy bez tego kodu platnosc karta zostanie dokonana? VE z mbanku nie posiadajaca CCV jest bezuzyteczna w sieci...wiec mam duze obawy ze nie pojdzie to :/

Odnośnik do komentarza
Za bardzo nie wiedzialem gdzie je zadac...moze ten temat bedzie odpowiedni:

placiliscie juz za cos karta w sieci? cokolwiek...sklepy, bilety lotniskowe itd?

Ja robilem to dziesiątki razy karta VE inteligo z kodem CCV. Tym razem ma byc dokonana platnosc:

szczegoly

Kasa ma byc pobrana automatycznie w przypadku wylosowania juz bez mojego potwierdzania...tylko, ze oni nie chca kodu CCV! Nie jeden raz zamawialem bilety na stronie UEFA i zawsze chcieli jeszcze kod CCV i pozniej sami kase sciagali.

Nie szlo zmienic z credit card na VISA...ale przeciez karty kredytowe tez taki kod maja i bez niego nie idzie wysylac kasy...

Tak to wyglada w wizzair.com klick oczywiscie prosze o CCV

Pytanie brzmi czy bez tego kodu platnosc karta zostanie dokonana? VE z mbanku nie posiadajaca CCV jest bezuzyteczna w sieci...wiec mam duze obawy ze nie pojdzie to :/

Nie ma opcji PayPal?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Miałem dzisiaj taką sytuację: chciałem wypłacić pieniądze z bankomatu (konto Ineligo, bankomat PKO BP). Wybrałem kwotę (60 zł), czekam na wypłatę a tu nagle pojawia się komunikat z przyczyn technicznych bankomat nie może w tej chwili wykonać operacji, a potem że jest nieczynny. Oddał kartę i ok, ale nagle przychodzi mi sms, że wypłaciłem 60 zł z konta :| Da się jakoś odzyskać pieniądze? Bo w sumie to wina bankomatu, że operację zaksięgował ale nie wykonał.

Odnośnik do komentarza
Miałem dzisiaj taką sytuację: chciałem wypłacić pieniądze z bankomatu (konto Ineligo, bankomat PKO BP). Wybrałem kwotę (60 zł), czekam na wypłatę a tu nagle pojawia się komunikat z przyczyn technicznych bankomat nie może w tej chwili wykonać operacji, a potem że jest nieczynny. Oddał kartę i ok, ale nagle przychodzi mi sms, że wypłaciłem 60 zł z konta :| Da się jakoś odzyskać pieniądze? Bo w sumie to wina bankomatu, że operację zaksięgował ale nie wykonał.

 

Możesz zadzwonić na infolinię i zwymyślać ich, ale nie zmieni to sytuacji, że... pieniądze odzyskasz za tydzień jak zdejmą blokadę 60zł z Twojego konta - sprawdź sobie w netowym podglądzie (pieniądze nigdzie nie znikły, tylko tak jak przy każdej operacji oczekującej założona została blokada na tę kwotę, miałem tak niedawno przy płatności kartą - też przyszedł mi sms o obciążeniu konta, mimo że terminal wydrukował błąd komunikacji)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Chciałbym inwestować w przyszłość swojego dziecka wpłacając w jakąś formę oszczędzania powiedzmy 100 zł miesięcznie. Pytanie, jaką formę wybrać, na co zwracać uwagę, czy możecie coś polecić?

Wstępnie rozważam taki produk funduszu arka: http://www.arka.pl/12275

Lepsze fundusze czy zwykły rachunek oszczędnościowy?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Może trochę nie na temat, ale zapytam. Czy za zakupy można dopłacić gotówką, gdy wartość transakcji przekracza saldo na karcie? Czy sprzedawca ma prawo odmówić mi takiej zapłaty za produkt, który chcę kupić?

Mozesz, ale raczej tak, że płacisz część gotówką, a resztę dopłacasz kartą, a nie odwrotnie. Chyba, że dokładnie znasz saldo swojego konta.

Odnośnik do komentarza

20.06 bank sciagnal mi z konta kwote 0.99 za Prowizja Aut. czyli Opłata za obsługę karty z w miesiacu czerwcu. Pierwszy raz sie spotkalem z takim czyms choc konto juz mam kilka lat to samo. Bank Pekao, ktos wie o co moze chodzic?

 

Edyta mowi, ze nieaktualne pytanie. Jak ktos ma konto w PEKAO to jakis nowy cennik wszedl od prowizji uzywania kart i z gory za miesiac pobieraja 0.99 za transakcje bezgotowkowe. >4 w miesiacu zabieraja 0.99 <4 2.98. Tak wiec uwaga, tna koszty :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

jak bezpieczna to lokata walutowa...3% daje Getin obecnie w euro na 12miesiecy....wiecej ciezko bedzie znalesc.

97.2e na czysto bez podatku....mozna sprzedac na zlotowki, ulokowac na obligacje czy lokate 6%, ale nie masz gwarancji po ile bedzie ojro za rok...jesli ponizej dzis - super dla Ciebie, jesli powyzej - masz wtope jesli trza bedzie odkupywac.

Odnośnik do komentarza

jak bezpieczna to lokata walutowa...3% daje Getin obecnie w euro na 12miesiecy....wiecej ciezko bedzie znalesc.

97.2e na czysto bez podatku....mozna sprzedac na zlotowki, ulokowac na obligacje czy lokate 6%, ale nie masz gwarancji po ile bedzie ojro za rok...jesli ponizej dzis - super dla Ciebie, jesli powyzej - masz wtope jesli trza bedzie odkupywac.

No wlasnie brałem taką możliwość, zeby zamienic na PLN i czekac na kurs euro. Jesli nawet kurs podskoczy, to odsetki w OKO powinny pokryc straty w razie czego.

Odnośnik do komentarza

nie pokryja. Roznica w lokacie jest 3%. Euro sprzedasz teraz po 4.00, jesli nic sie nie zmieni kupujesz po 4,2059.

liczac: 4000e po 4=16.000 x 6% minus 19% podatku = 16777,6 przez 4.2059= 3989euro i jestes w plecy....

musisz liczyc ze euro spadnie i odkupisz za rok po kursie ponizej 4.00.

Piszesz nawet jesli podskoczy? Jesli podejdzie na 4.50 w sprzedarzy a musisz oddac w euro to masz 3728euro po roku.

Czyli jesli kurs euro poleci ostro...oplaca sie zamienic na pln, zarobic 6% i odkupic tanie euro.

jesli kurs euro sie nie zmieni - jestes w plecy

jesli kurs euro wzrosnie- jestes mega w placy.

Piszesz, ze nie chcesz ryzykowac....a to bedzie czysta gra na kursy walut, ktore sa ostatnimi czasy baaaardzo zmienne.....

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...