Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie zdanie w potwierdzeniu otwarcia rachunku w mbanku:

Środki pieniężne przechowywane na rachunku oprocentowane są według zmiennej stopy procentowej i podlegają miesięcznej kapitalizacji w ostatnim dniu miesiąca kalendarzowego. Oprocentowanie nominalne rachunku wynosi 5,50% w stosunku rocznym.

uprawnia mbank do obniżenia oprocentowania do obecnej wartości 4,25%?

Odnośnik do komentarza

jasne. oprocentowanie jest zmienne zalezne od:

 

W dniach 24-25 lutego odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej.

 

Rada postanowiła obniżyć stopy procentowe NBP o 0,25 pkt. proc.

mozna na emaxie plus zalozyc lokate 2 miesieczna z oprocentowaniem 6%, wiec jak nie potrzeba nagle wyplacac mozna z 80% gotowki z emaksa na takie 2-3 lokaty zamienic (jakby jednak trzeba cos wiekszego wyplacic by zerwac 1 a nie calosc)

Odnośnik do komentarza
Ciekaw jestem czemu ja mam 0% w mBanku.

bo masz dokladnie tylko ekonto, zadzwon na mlinie i zaloz darmowe emax-plus. Prowadzenie, zalozenie za free, jeden przelew miesiecznie z emax na ekonto za free, bo to jakby "lokacyjne" konto. Kolejne po 5pln. Oprocentowanie obecnie 4.25%, bylo juz 6%, ale stopy sa obnizane i to tez leci..

Odnośnik do komentarza

tak emax-plus to dokladnie lokata, ale mozesz w kazdej chwili ruszac kase, raz w miesiacu za free, kolejne 5pln, ale nie tracisz odsetek. Mozna zalozyc chyba z 3 emaksy do jednego ekonta, wiec kase rozdzielic na 3 konta i masz juz 3 przelewy miesiecznie :-)

Lokata strukturyzowana w co inwestuje? waluty? jak im nie wyjdzie to masz pewnie "tylko" gwarancje kapitalu...nie wiem poczytaj tam dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Skoro wszystko za free, to to biorę, bo mam trochę "zbędnej" gotówki. emax-plus to coś a'la lokata? A może lepsza jest lokata strukturyzowana, której włączenie widzę na swoim koncie?

 

 

... Mozna zalozyc chyba z 3 emaksy do jednego ekonta, wiec kase rozdzielic na 3 konta i masz juz 3 przelewy miesiecznie :-)

 

są ponadto "zwykłe" lokaty -mlokata, które są wyzej oprocentowane niż plus;

można mieć aktualnie 4 rachunki emax plus, a więc liczba takich przelewów to 4;

 

jeżeli chodzi o lokaty strukturyzowane- są to lokaty z reguły kilku miesięczne i zależa od notowań surowców i walut- tam trzeba mieć juz określoną kwotę oraz założyć lokatę w wymaganym czasie- jest to na pewno ciekawa forma oszczędzania

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
a mozna wiedziec czym Cie wk? :/

Mam podpisany RUK. Raz z tego korzystałem i byłem zachwycony. Kasa na koncie w ciągu 2h, blankiety spłaty kredytu dotarły do mnie pocztą. Obecnie chciałem sobie wziąć drugi kredycik poprzez RUK, złożyłem wniosek i po... 3 dniach zadzwonił do mnie jakiś wypłosz twierdząc, że umowy do podpisania nie może do mnie dostarczyć... kurier (przyczyny nieznane) i muszę przyciagnąć cztery litery do mpunktu w celu ich parafowania.

Na moje zapytanie co jest grane, że przecież po to mam RUK, żeby się nie wywlekać z chaty, kolo się splątał i nie był w stanie mi odpowiedzieć o co chodzi. Na infolinii mbanku trafiłem na jeszcze mętniejszy umysł, więc wkur***ny nakazałem wstawienie rezygnacji z kredytu, po czym raz jeszcze wypełniłem wniosek. Niestety, jest to samo. Nikt nie wie czemu, ale w systemie widnieje 70% realizacji wniosku i status "dostarczenie dokumentów i podpisanie umów". Czyli to samo co było.

Wobec tego bank nie zarobi bo pracując na 2 etaty nie mam żadnych chęci ciągnąć du** do kiosku. To niewielka kasa i w ciagu 2-3m odłożę ją z pensji. Kur**!

Odnośnik do komentarza

a na stronie maja napisane gamonie:

Ramowa Umowa Kredytowa to unikalny na polskim rynku sposób zawierania Umów kredytu w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu!

 

Wystarczy, że raz – w obecności Kuriera lub przedstawiciela mBanku podpiszesz Ramową Umowę Kredytową. Na jej podstawie będziesz mógł zawierać Umowy kredytu przez internet o dowolnej porze, gdziekolwiek jesteś. Zawarcie Umowy kredytu będzie tak proste jak wykonanie przelewu zagranicznego drogą elektroniczną czy złożenie wniosku przez internet o KARTĘ kredytową.

Nie rozumiem tylko dlaczego kurier nie moze podjechac...przeciez to Warszawa a nie jakies Napachanie. Choc wyraznie jest napisane, ze raz starczy podpisac...dziwne :/ A moze kolnij 2 raz na mlinie...czasem sie na bardziej kumatego trafia ;)

Czy nie lepsza od RUK jest karta kredytowa?

Odnośnik do komentarza
Czy nie lepsza od RUK jest karta kredytowa?

Nie interesowałem się tym i chyba nie będę. Kredyty biorę sporadycznie bo wolę w pełni kontrolować swe wydatki i nie wystawiac się na pokuszenie :D

 

Nie rozumiem tylko dlaczego kurier nie moze podjechac...przeciez to Warszawa a nie jakies Napachanie. Choc wyraznie jest napisane, ze raz starczy podpisac...dziwne :/ A moze kolnij 2 raz na mlinie...czasem sie na bardziej kumatego trafia ;)

Kurier nie musi jeździć bo umowę RUK podpisałem dawno temu w kiiosku. Jak też już napisałem, raz z RUk korzystałem i nie było problemów - wszystko błyskawicznie i cacy. Problemy są teraz a kolejne osoby z infolinii to jakieś niemoty. Baba stwierdziła ostatnio, że kiosk może mnie chce widzieć, bo ekspert może nie jest pewien czy mogą mi dać tę kasę. Prawie zabiłem ją śmiechem. W statusie wniosku jak wół widnieje - podpisanie umów, więc kredyt bez problemu przyznano, pozostaje niewyjaśniona kwestia potrzeby podpisu i okazania dowodu w kiosku, co powinno mnie ominąć z powodu posiadania RUK. Słowem - burdel mają i szukam innych opcji. Co z tymi alternatywami?

Odnośnik do komentarza

Amicus... poczekaj jeśli możesz, bo podobno mają problem "systemowy" i z dziwnych przyczyn niektóre wnioski wpadają im w status "podpisanie umów", który uniemożliwia "kliknięcie" odpowiedniej opcji. Mają to naprawić. Choć z drugiej strony może być to "zaostrzenie" weryfikacji klienta przy przyznawaniu kredytów. Centrala coś wymyśliła, a pracownicy muszą gęsto się tłumaczyć opowiadając jakieś bajki :-k

 

W takich sytuacjach jak trafiasz na "ciężkich" pracowników:

- proś o rozmowę z vice ds kart kredytowych/kredytów gotówkowych (dwie różne osoby)

- na mLinię nie dzwoń - 40% wymiana składu na kwartał!

Odnośnik do komentarza
W takich sytuacjach jak trafiasz na "ciężkich" pracowników:

- proś o rozmowę z vice ds kart kredytowych/kredytów gotówkowych (dwie różne osoby)

- na mLinię nie dzwoń - 40% wymiana składu na kwartał!

yyy czy te rady sie nie wykluczaja? ;)

 

co do alternatyw to ciezko cos wskazac z taka oferta jak mbank. Opcja jest posiadanie 2-3 DARMOWYCH rachunkow i w razie jak cos na 1 nie pojdzie - zobaczyc w innym banku..

Odnośnik do komentarza
Amicus... poczekaj jeśli możesz, bo podobno mają problem "systemowy" i z dziwnych przyczyn niektóre wnioski wpadają im w status "podpisanie umów", który uniemożliwia "kliknięcie" odpowiedniej opcji. Mają to naprawić. Choć z drugiej strony może być to "zaostrzenie" weryfikacji klienta przy przyznawaniu kredytów. Centrala coś wymyśliła, a pracownicy muszą gęsto się tłumaczyć opowiadając jakieś bajki

Kwota kredytu to 1/3 moich miesięcznych dochodów. To byłby dobry żart, gdybym nie spełnił wymogów :rotfl:

Odnośnik do komentarza
W takich sytuacjach jak trafiasz na "ciężkich" pracowników:

- proś o rozmowę z vice ds kart kredytowych/kredytów gotówkowych (dwie różne osoby)

- na mLinię nie dzwoń - 40% wymiana składu na kwartał!

yyy czy te rady sie nie wykluczaja? ;)

 

 

 

nie :)

 

vice są w placówkach mBanku, a na mLinii jest tylko zuo :)

 

Amicus w takim razie obstawiałbym jakiś babol po stronie systemu bądź idiotycznej decyzji centrali bądź niekompetencji pracowników (bo w dziale gotówkowym często studenciaki też siedzą)

Odnośnik do komentarza

Edyta już wie o co chodzi. Szósty telefon w tej samej sprawie wyjasnił o co chodzi (słowem - najlepiej zaskakiwac bankowców z wieczora).

Ponieważ moje dochody pochodzą z dwóch źródeł, a jedno z tych źródeł jest umową na czas określony, wygasającą za 3 miesiące (przechodzę z etatu na kontrakt), i na tym źródle dochodu oparty był RUK, bank chce ujrzeć moją drugą umowę o pracę, którą rozpocząłem przed miesiącem. Formalność.

No i czy nie mozna było tak od razu? Czemu poprzednich pięciu wypłoszy na mlinii było wypłoszami? :-k

Odnośnik do komentarza

Panowie, ja może teraz troszke z innej beczki :)

 

Chciałbym wszystkich uczulić na bankomaty, z których wyciagacie pieniazki. Statystyki przestepstw skimmowania kart sa dosc zatrważajace. Na terenie Dolnego Slaska ilosc "nakladek" na bankomaty w pierwszych dwoch miesiacach 2009 byla taka jak za pol roku 2008 :/

 

Kilka krotkich rad:

- najlepiej jak najczesciej wyciagac pieniazki ze znanych nam bankomatow, których wyglad pamietamy i jestesmy w stanie zauwazyc, jesli cos jest domontowane

- warto tez sprobowac dotknac wlot na karte. Jesli bedzie sie ruszac, to pewnie cos jest zamontowane - wiec call 997 ;)

- starajcie sie jakos ukruwac PIN ktory wklepujecie, tak zeby nie bylo tego widac na kamerze (najczesciej zamontowanej tak, zeby patrzyla z gory)

- no i sprawdzajcie regularnie swoj rachunek, czy jakis dziwnych transakcji tam nie ma. :)

Odnośnik do komentarza
Chciałbym wszystkich uczulić na bankomaty, z których wyciagacie pieniazki. Statystyki przestepstw skimmowania kart sa dosc zatrważajace. Na terenie Dolnego Slaska ilosc "nakladek" na bankomaty w pierwszych dwoch miesiacach 2009 byla taka jak za pol roku 2008 :/

Jak wygląda taka nakładka?

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...