Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości - czy ktoś z Was może zamykał już konto w jednym banku, by przenieść się do innego? Niedługo przestanie mnie obejmować konto <30 w BZWBK, a opłaty przy normalnym koncie już nie są takie atrakcyjne :-k

Jak wygląda takie "odejście" z banku?

Racja-warunki na normalnym koncie sa delikatnie mowiac slabe ;) Tez zamykalem WBK, jakies 5 lat temu. Poszedlem do dowolnego oddzialu i ....odeslali mnie do tego w ktorym zakladalem :doh!: jakby to kurde jakas roznica bylem. Na miejscu od reki w 5 minut zamkniesz - regulujac saldo i popisujac pismo. Wczesniej jakbys mial isc do innego oddzialu lepiej przedzwon, chyba ze sie zmienilo cos przez te lata co jest prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym sobie otworzyć gdzieś rachunek nadający się do trzymania na nim pieniędzy, oczywiście regularne comiesięczny wpłaty na ten rachunek. Co teraz w obliczu "kryzysu" jest warte uwagi, jakaś lokata, czy rachunek z dobrym oprocentowaniem. Kompletnie się na tym nie znam, a lepiej jak pieniążki leżą na koncie i mozolnie się rozmnażają, niż leżą w skarpetce i gniją ;) Generalnie to ma być tylko konto do trzymania kasy, bo już mam eKonto w mBanku, ale to nie musi być żadnego związku z nim, jeśli nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Chciałbym sobie otworzyć gdzieś rachunek nadający się do trzymania na nim pieniędzy, oczywiście regularne comiesięczny wpłaty na ten rachunek. Co teraz w obliczu "kryzysu" jest warte uwagi, jakaś lokata, czy rachunek z dobrym oprocentowaniem. Kompletnie się na tym nie znam, a lepiej jak pieniążki leżą na koncie i mozolnie się rozmnażają, niż leżą w skarpetce i gniją ;) Generalnie to ma być tylko konto do trzymania kasy, bo już mam eKonto w mBanku, ale to nie musi być żadnego związku z nim, jeśli nie ma takiej potrzeby.

do eKonta można otworzyć konto eMax z wyższym oprocentowaniem i ekspresowymi przelewami pomiędzy nimi. Po drugie możesz bezpośrednio z panelu eKonta otworzyć lokatę.

 

Ja mam nadwyżkę kasy na lokacie ale później zainwestuję w Fundusz Inwestycyjny Obligacji - Supermarket Funduszy Inwestycyjnych w mBanku.

Odnośnik do komentarza
do eKonta można otworzyć konto eMax z wyższym oprocentowaniem i ekspresowymi przelewami pomiędzy nimi. Po drugie możesz bezpośrednio z panelu eKonta otworzyć lokatę.

 

Ja mam nadwyżkę kasy na lokacie ale później zainwestuję w Fundusz Inwestycyjny Obligacji - Supermarket Funduszy Inwestycyjnych w mBanku.

 

No ok, ale ja nie mówię, że koniecznie musi to być mBank, może jest gdzieś lepsza oferta?

Odnośnik do komentarza

Tata jest w trakcie otwierania wlasnej dzialalnosci gospodarczej i kolejnym etapem jest otwarcie firmowego konta. Czy mozecie polecic jakies banki, ktore nie policza sobie jakichs niebotycznych cen za prowadzenie rachunku. Jedynym warunkiem musi byc mozliwosc rozliczania sie w euro (firma zalozona w Polsce, ale wykonujaca zlecenia we Francji). Opcjonalnie moze byc prowadzenie konta przez internet (chyba, ze takie oferty dla firm maja banki internetowe...).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ogór - lokata - jeszcze gdzieś może znajdziesz 7%, choć coraz trudniej taką okazję trafić w dobrym banku, bo niespodzianki typu Dominet, Getin, Polbank omijałbym (z różnych względów) szerokim łukiem.

 

Giełda to lipa, a wszystkiego rodzaju fundusze opierają się głównie na giełdach, więc na chwilę obecną odradzam inwestować w to kasę, której będzie potem szkoda...

Odnośnik do komentarza
o niespodzianki typu Dominet, Getin, Polbank omijałbym (z różnych względów) szerokim łukiem.

 

Dlaczego? :) Jakieś złe doświadczenia z którymś z tym banków?

 

Generalnie mam podobny "problem", też mam trochę wolnej kasy, którą chce gdzieś krótkoterminowo wrzucić. Ale rozwiąże go chyba idąc po prostu do doradcy finansowego, co Tobie też og02r polecam :) Jeśli chcesz oszczędzać w dłuższym horyzoncie, to tym bardziej - to nic nie kosztuje, a może coś co Ci pasuje akurat Ci zaproponują.

Odnośnik do komentarza
Giełda to lipa, a wszystkiego rodzaju fundusze opierają się głównie na giełdach, więc na chwilę obecną odradzam inwestować w to kasę, której będzie potem szkoda...

Akurat jak ktoś ma wolną gotówkę na dłuższy czas, trochę wiedzy o giełdzie, smykałkę do robienia interesów i cojones, to może sobie trochę zarobić - oczywiście w dłuższej perspektywie.

Giełda prędzej czy później pójdzie w górę i jak się zainwestuje w dobre walory, to można zrobić na tym złoty interes. Ale trzeba uważać i wyczuć dobry moment żeby kupić jak najtaniej. To ryzykowna ale potencjalnie bardzo zyskowna "zabawa".

Odnośnik do komentarza

me who - dlatego właśnie napisałem, że odradzam inwestować w to kasę, której potem można żałować. No i trzeba by się na tym znać, a wejść w "to" w czasie kryzysu jest jeszcze trudniej, a stracić można całkiem sporo.

 

Rothman - z tych względów, że wszystko w takich bankach jest ładnie pięknie do czasu jak chcesz załatwić coś co wybiega poza standardowy zakres usług, a czasem nawet z tym mają problemy - przelewy chodzące kilka dni, żenująca obsługa przez internet itp itd. Oczywiście taka kwota jaka chce zainwestować ogór jest objęta gwarancją, więc nie trzeba się martwić, że w razie upadku banku zostanie "stracona", ale biurokracja z tym związana trwa całe wieki... a odsetki? Może być różnie... A jeśli chodzi o doradców finansowych, to radzę podchodzić do ich rad z ogromną rezerwową - wynagrodzenie prowizyjne mocno zaciemnia tym młodym ludziom obraz rynku usług finansowych. Ich rady proponuję skonfrontować z forami internetowymi i rozmowami w bankach. Bo mimo iż może wydawać się to dziwne, to taki człowiek będzie bardziej szczery (będzie mówił tylko o swojej ofercie), aniżeli doradca posiadający różne poziomy wynagrodzenia za różne produkty bankowe (różnych banków).

Odnośnik do komentarza
Giełda to lipa, a wszystkiego rodzaju fundusze opierają się głównie na giełdach, więc na chwilę obecną odradzam inwestować w to kasę, której będzie potem szkoda...

Akurat jak ktoś ma wolną gotówkę na dłuższy czas, trochę wiedzy o giełdzie, smykałkę do robienia interesów i cojones, to może sobie trochę zarobić - oczywiście w dłuższej perspektywie.

Giełda prędzej czy później pójdzie w górę i jak się zainwestuje w dobre walory, to można zrobić na tym złoty interes. Ale trzeba uważać i wyczuć dobry moment żeby kupić jak najtaniej. To ryzykowna ale potencjalnie bardzo zyskowna "zabawa".

Albo wsadzić pieniądze na 20 lat i się nie przejmować krótkotrwałymi hossami i bessami.

Odnośnik do komentarza

Hmm po dzisiejszej sesji to tak troche zaczynam sie zastanawiac czy dalej trzymac pieniadze w bankach. Nie lubie ulegac histerii, ale najwiecej kasy mam w Pekao SA i cos tak niepewnie sie zaczynam czuc. Ktos pracuje w sektorze bankowym, moze cos o odczuciach powiedziec, albo o tym o czym cwierkaja wrobelki ? Gdzies czytalem, ze straty bankow sa tak naprawde ogromne, a raporty kwartalne tego nie odzwierciedlaja (m.in. dlatego, ze jak bank ma jakies papiery wartosciowe to ich wartosc jest okreslona wg kursu z dnia kupna, a hmm nie z aktualnego, czesto pewnie kilkadziesiat % nizszego ).

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...