Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

ja osobiścioe korzystam z mbanku.pl i jestem zadowolony.

 

Przelewy i prowadzenie za free, masz dużo bankomatów w Toruniu. Można korzystać z bankomatów Euronet, Cash4you, BZWBK i e-card. Gorzej w Nidzicy.

 

Za stroną mbanku

Od wypłat w innych bankomatach w Polsce pobierana jest stała, niezależna od kwoty prowizja w wysokości 5 zł.

Odnośnik do komentarza

Nordea sie reklamuje, ze ma darmowe wyplaty we WSZYSTKICH bankomatach i darmowe prowadzenie konta.sprawdz ich oferte.

 

edyta sprawdzila ich oferte:

http://www.nordea.pl/50497

 

wiec jednak nie jest tak rozowo ;)

konto bez opłat

(wystarczy tylko, że średnie miesięczne wpływy na rachunek z ostatnich 3 miesięcy będą wynosić przynajmniej 1 500 zł) czyli juz odpada...nie wiem jaki ten koszt bedzie

przelewy za 60gr poza bank.

Najlepszy jest mbank, pisalem juz wczesniej czemu. Faktem ze w Nidzicy nie bedziesz mial bankomatu, ale w sklepach karta zaplacisz..wiec moze nie bedziesz musial wyplacac ;)

Odnośnik do komentarza

Ja bym Ci polecił konto BZWBK <30 (choć może mają lepsze dla jeszcze młodszych osób albo studentów - mnie to nie obejmuje ;) ) którego sam jestem użytkownikiem.

Dostęp internetowy i kontrola nad środkami mistrz, przelewy za darmo*, koszty prowadzenia i otwarcia 0, wyciągi raz na miesiąc za friko. Kłopot z BZWBK jest taki, ze jego karty "gryzą" się z innymi bankomatami i w Nidzicy miałbyś 5 złotową prowizję od wypłaty z obcego bankomatu.

Inną opcją jest Inteligo, ale ja tego konta nie znam - wiem tylko, że to część PKO BP wiec odpadł by Ci kłopot z mała dostępnością bankomatu. Ale jak wygląda cała reszta to już Ci nie odpowiem.

 

* - sprawdziłem w ich regulaminie i od 10.IX przelewy na inne konto niż BZWBK kosztują 50 groszy.

 

Najlepszy jest mbank, pisalem juz wczesniej czemu

Owszem, tylko jak z mbankiem masz jakiś kłopot, to wymiana korespondencji może doprowadzić do zgryzoty ;)

Odnośnik do komentarza
Ja bym Ci polecił konto BZWBK <30 (choć może mają lepsze dla jeszcze młodszych osób albo studentów - mnie to nie obejmuje ;) ) którego sam jestem użytkownikiem.

Potwierdzam, korzystam z identycznego konta i strasznie je chwale.

Co do bankomatów to fakt, ale praktycznie w każdym sklepie można płacić kartą i raczej nie byłby to jakiś wielki kłopot.

Odnośnik do komentarza

- W Inteligo musisz mieć w momencie rozliczenia co najmniej 100 zł na koncie, bo coś tam zabiorą Tobie z konta, jeśli nie będziesz mieć. i nie jest to do końca konto darmowe. Masz opłaty za wiele rzeczy. Raczej polecałbym osobom, które dużo kupują i sprzedają w internecie.

 

- Ja mam WBK i jestem zadowolony. Nie muszę mieć nic na koncie. Teraz mam 5 darmowych przelewów do innych banków, ale i tak z tego w dużych ilościach nie korzystam. Bankomatów mają raczej dużo (w Toruniu mają 9 bankomatów). Konto w internecie też proste do ogarnięcia.

 

- MBank ma bardzo podobne zasady działania do WBK, tylko nie <30 tylko niezależnie od wieku (korzysta z Jego bankomatów bez prowizji, mają podpisaną jakąś umowę, masz możliwość z tego co słyszałem grania na giełdzie przez konto bankowe :] ) jedynym minusem MBanku jest to, że jak chcesz z kimś pogadać od ich banku to masz mało oddziałów. Jest to jakaś tam część spółki BreBanku jeśli Ciebie to interesuje.

Odnośnik do komentarza

Też sobie chwalę konto w mBanku (nic mnie nie kosztuje, a to dla mnie jako studenta ważne ;) ). W Toruniu z bankomatami nie będziesz miał problemu na pewno, gorzej u siebie, ale jak już wspomniano - w wielu sklepach można płacić kartą, a w dodatku coraz więcej placówek oferuje usługę Visa cash back.

 

Minusem na pewno jest brak zwyczajnej siedziby, ale da się z tym żyć :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam konto w mBanku i nigdy nie narzekał na brak naziemnych oddziałów banku. Nigdy nie miałem potrzeby aby z takowego korzystać. Ogólnie konto jest świetne, regularnie się rozwija. Warto wspomnieć także o takich usługach jak chociażby mtransfer czy supermarket funduszy inwestycyjnych (wspomniał o tym Buffu piszcząc o graniu na giełdzie przez konto) które dodatkowo uatrakcyjniają konto. Poza tym darmowe bankomaty za granicą i mamy naprawdę świetne konto :).

Odnośnik do komentarza
mbank to jest jakaś kpina, moja luba sobie zakładała konto, to niemal miesiąc czekała, aż łaskawie raczą wysłać kartę. burdel na infolinii rzekomo nieziemski, nie można się dowiedzieć, czy karta została wysłana, czy nie itp... zdecydowanie polecam BZWBK.

przesadzasz.

 

mam konto w mbanku od paru lat i nigdy nie mialem zadnych problemow tak z infolinia, jak i przesylaniem czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
mbank to jest jakaś kpina, moja luba sobie zakładała konto, to niemal miesiąc czekała, aż łaskawie raczą wysłać kartę. burdel na infolinii rzekomo nieziemski, nie można się dowiedzieć, czy karta została wysłana, czy nie itp... zdecydowanie polecam BZWBK.

 

No to jest problem :) Bo konto zakłada się jakimiś dziwnymi drogami internetowymi. Ja też niemal miesiąc czekałem na założenie, ale teraz jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
mbank to jest jakaś kpina, moja luba sobie zakładała konto, to niemal miesiąc czekała, aż łaskawie raczą wysłać kartę. burdel na infolinii rzekomo nieziemski, nie można się dowiedzieć, czy karta została wysłana, czy nie itp... zdecydowanie polecam BZWBK.

 

No to jest problem :) Bo konto zakłada się jakimiś dziwnymi drogami internetowymi. Ja też niemal miesiąc czekałem na założenie, ale teraz jestem zadowolony.

Potwierdzam, też czekałem ok. miesiąca na załatwienie formalności, kartę dostałem kilka dni po otwarciu rachunku, a mLinia nigdy mnie nie zawiodła. Konto tam mam ponad rok i nie narzekam, a w sumie przeprowadzam dużo transakcji. Na ilość bankomatów też nie mogę narzekać, bo w mieście mam od groma tych wszystkich darmowych.

Odnośnik do komentarza
mbank to jest jakaś kpina, moja luba sobie zakładała konto, to niemal miesiąc czekała, aż łaskawie raczą wysłać kartę. burdel na infolinii rzekomo nieziemski, nie można się dowiedzieć, czy karta została wysłana, czy nie itp... zdecydowanie polecam BZWBK.

przesadzasz.

 

mam konto w mbanku od paru lat i nigdy nie mialem zadnych problemow tak z infolinia, jak i przesylaniem czegokolwiek.

Dolacze sie. Mam konto tez dobre pare lat i nigdy nie mialem zadnych problemow. Obsluga na mlinii zawsze byla uprzejma, mila i kompetentna. W zasadzie to chyba jedna z niewielu instytucji, ktore poki co mnie nie zawiodly. To, ze kiedys zalozylem tam konto postrzegam jako strzal w 10-tke :)

 

ps. nie, nie pracuje w mBanku, ani nawet w branzy ;)

Odnośnik do komentarza

W tej chwili konto w mBanku można założyć w placówce (jest ich malutko) lub w tzw. mKiosku (jest ich więcej, ale też nie za wiele). Trwa to około godziny. Od ręki dostaniesz umowę, nr konta i pakiet aktywacyjny. Na kartę czekasz około 2 tygodni.

Na mLinii jest spory bałagan i boryka się ona z identycznymi problemami jak 95% infolinii - niewyobrażalna rotacja pracowników, którzy po przeszkoleniu (około 6 tygodni) pracują potem 3-6 miesięcy i odchodzą. I stąd dezinformacja. Niestety sporej ilości rzeczy nie da się załatwić inaczej, choć czasem można zasięgnąć języka w placówce (zadzwonić, przedstawić sytuację, a pracownik poda dokładny sposób rozwiązania problemu bo się na tym zna lepiej niż teleoperator i będzie potem dużo łatwiej ustalać coś na 0801...)

 

A podstawowe opcje są całkowicie bezpłatne i wiele banków teraz dogania mBank w tej walce na brak opłat i "internetowość". No i bankomaty za granicą są darmowe cały czas

Odnośnik do komentarza
Na mLinii jest spory bałagan i boryka się ona z identycznymi problemami jak 95% infolinii - niewyobrażalna rotacja pracowników, którzy po przeszkoleniu (około 6 tygodni) pracują potem 3-6 miesięcy i odchodzą. I stąd dezinformacja.

 

Z tego co wiem odchodząc przed upływem 12 miesięcy zwraca się koszty szkolenia (3 tys.), zmniejszające się z każdym miesiącem pracy. W sumie się nie dziwię tym pracownikom, że odchodzą. Ale to OT.

 

Ze swojej strony mogę polecić Inteligo. Mając stówę na koncie nie płacisz za obsługę (tylko za kartę 0,99). Troszkę przestarzałe są opłaty za przelewy do innych banków (0,99), w tym aspekcie Inteligo w ogóle się nie rozwija. Wybrałem kilka lat temu Inteligo właśnie ze względu na bankomaty - w moim mieście niestety innych jest znikoma ilość. Można płacić kartą w sklepach, w necie, jednym słowem oczekiwania spełnia, przynajmniej moje ;)

Odnośnik do komentarza
mbank to jest jakaś kpina, moja luba sobie zakładała konto, to niemal miesiąc czekała, aż łaskawie raczą wysłać kartę. burdel na infolinii rzekomo nieziemski, nie można się dowiedzieć, czy karta została wysłana, czy nie itp... zdecydowanie polecam BZWBK.

przesadzasz.

 

mam konto w mbanku od paru lat i nigdy nie mialem zadnych problemow tak z infolinia, jak i przesylaniem czegokolwiek.

Dolacze sie. Mam konto tez dobre pare lat i nigdy nie mialem zadnych problemow. Obsluga na mlinii zawsze byla uprzejma, mila i kompetentna. W zasadzie to chyba jedna z niewielu instytucji, ktore poki co mnie nie zawiodly. To, ze kiedys zalozylem tam konto postrzegam jako strzal w 10-tke :)

 

ps. nie, nie pracuje w mBanku, ani nawet w branzy ;)

greg: a ja mam konto i w 'm' i w 'bz'. Tez nie mam jakis wiekszych problemow z tym bankiem.

Jedyne co mi sie przydazylo to np. ze chcialem w nocy wybrac kase a tu sie nie dalo. Na infolinii powiedzieli ze przerwa techniczna jakas jest w nocy, no bywa, na necie pisalo, ale nie patrzylem. Tez nie mialem problemow z infolinia, ale raczej nie dzwonie tam za czesto.

W BZWBK jedna rzecz mnie rozwalila. Jak zalozylem konto to aktywujac obsluge przez neta na poczatku sie wpisywalo jednorazowe haslo ktore sie dostalo, a pozniej trzeba bylo swoje nowe wklepac na stronce. Wszystko pieknie ladnie, wymyslilem sobie haslo, ale jak przyszlo do logowania to sie odazywalo ze nie mozna wpisac tyle znakow hasla ile wpisalem wczesniej. 2 razy lazilem po nowe kody i odblokowanie tego kanalu dostepowego. No i zakladanie konta w banku trwalo 45 min:/ No ale jakos sobie z nimi zyje, raz lepiej raz gorzej;)

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...