Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy później...

Noszę się z zamiarem założenia lokaty terminowej na max. 6 miesięcy. Interesuje mnie sposób rozliczania tzw. podatku "Belki" od zysku. W jaki sposób rozliczyć ten podatek. Wiem, że bank zabiera właściwą kwotę a co należy wpisać w PIT :>

Odnośnik do komentarza
Noszę się z zamiarem założenia lokaty terminowej na max. 6 miesięcy. Interesuje mnie sposób rozliczania tzw. podatku "Belki" od zysku. W jaki sposób rozliczyć ten podatek. Wiem, że bank zabiera właściwą kwotę a co należy wpisać w PIT :>

Jako, że nie otrzymujesz od banku żadnego dokumentu PIT, nie wpisujesz w rozliczeniach podatkowych kwoty, którą zarobiłeś na lokacie. Uzyskany przychód nie powiększa podstawy opodatkowania.

Odnośnik do komentarza

Planuję założyć sobie konto bankowe przez internet. Mój tatuś od razu walnął "Załóż sobie w Inteligo i po problemie", jednak z tego co widzę to ostatnimi czasy bardzo dużo ludzi ma konta w mBanku. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy są jakieś większe różnice? Moi rodzice mają konto w PKO BP, więc może Inteligo by było dla mnie lepsze jeżeli chodzi o przelewy pomiędzy tymi dwoma kontami? Proszę o jakieś opinie i konkretne informacje.

Odnośnik do komentarza

@Gwałtek,

ja mam w mBanku i nie narzekam. Przelewy są za darmo i idą max. 24h (w zależności od godziny wykonania przelewu) za wyjątkiem sobót i niedziel. Po wykonaniu operacji na rachunku, masz od razu aktualizowane saldo. Hasła możesz otrzymać papierowe i SMS`owe. Jestem zadowolony. Brak opłat za prowadzenie rachunku. Co do wysokości oprocentowania, nie należy brać go pod uwagę.

Odnośnik do komentarza

w sumie najlepiej miec oba...ale jak ktos musi wybierac to niech wezmie pod uwage:

-ilosc przelewow - zdecydowanie mbank, bo masz je za darmo a w inteligo za ...1pln (tak jak bylo bodaj 6 lat temu, 0 rozwoju)

-ilosc bankomatow- zdecydowanie inteligo, bo bankomaty pkobp masz na kazdej ulicy prawie, a przy wyplatach w obcych masz iles tam procent prowizji i min 4-5 pln

-karta: inteligo daja karte za 1pln miesiecznie-12pln rocznie, mozna placic w necie, ma kod CCV, mbank za taka karta (ekarta) chce 25pln rocznie, za free daje VE, ale w necie nia nie zaplacisz.

-szybkosc przelewow, bezpieczenstwo, jakosc uslug=rownowaga

-koszt prowadzenia konta- oba za darmo, w inteligo trza miec 100pln saldo, inaczej 5pln.

Reaper jesli rodzice maja PKOBP to fakt bedziecie mieli przelewy za free i od reki, ale majac w mbnaku tez bedziesz mial za free do nich, ja bym jakbym mial jedno wybrac wzialbym mbank, bo miesiecznie robie kilkanascie przelewow i mam je za darmo, a w inteligo bym wybulil ostro. Karta jednak lepsze jest z inteligo :P

Jako iz konta te sa za darmo..warto miec oba :-)

Odnośnik do komentarza
-ilosc bankomatow- zdecydowanie inteligo, bo bankomaty pkobp masz na kazdej ulicy prawie, a przy wyplatach w obcych masz iles tam procent prowizji i min 4-5 pln

IMO zdecydowanie mBank i jego darmowe Euronety, Cash4You, eCard...

Jeszcze z bankomatow BZ WBK wyplata gratis

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Inteligo jest pierwszym w Polsce kontem internetowym oferującym nowoczesną usługę Bilix. Od teraz możesz intuicyjnie zarządzać rachunkami bezpośrednio ze swojego konta.

Dzięki nowej usłudze faktury i rachunki mogą być wysyłane bezpośrednio na Twoje konto internetowe. Ich płacenie nie zajmie Ci więcej czasu niż jedno kliknięcie - wystarczy dokonać akceptacji przesłanej faktury i przelew zostanie zrealizowany.

 

Bilix jest obecnie dostępny dla wszystkich Klientów Inteligo korzystających z usług Telewizji Nowej Generacji n oraz Zakładu Energetycznego Warszawa - Teren. KIR prowadzi obecnie rozmowy z kolejnymi dostawcami - mamy nadzieję, że zasięg usług dla naszych Klientów będzie systematycznie powiększany. Według założeń KIR S.A., do końca tego roku, w zasięgu usługi BILIX znajdzie się 50% polskich użytkowników e-bankowości,

 

CO TO JEST BILIX?

 

Nowoczesna na rynku kont internetowych usługa płatności rachunków i faktur drogą elektroniczną (na świecie nazywana jako EBPP - electronic bill payment presentation).

 

Usługa, która umożliwia przesyłanie rachunków lub faktur bezpośrednio do serwisu transakcyjnego odbiorcy i regulowanie ich jednym kliknięciem - bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy. Wraz z rachunkami i fakturami mogą być dostarczane również inne materiały, które do tej pory otrzymywałeś pocztą w formie papierowej: rachunki szczegółowe, biling, informacje o ofercie itp.

CO ZYSKUJESZ KORZYSTAJĄC Z USŁUGI BILIX?

 

wygodę - twoje faktury i rachunki będą dostarczane bezpośrednio do konta internetowego co pozwoli łatwo i szybko realizować opłaty,

oszczędność czasu - nie musisz ręcznie wprowadzać danych z papierowych blankietów płatniczych - wystarczy, że zaakceptujesz gotowe polecenie przelewu,

pełną kontrolę nad stanem konta - Bilix pozwala na realizację płatności tylko po Twojej akceptacji,

łatwość zarządzania płatnościami - dzięki Bilixowi wszystkie Twoje rachunki będą zgromadzone w jednym miejscu; nie ryzykujesz, że niezapłacony rachunek gdzieś się zawieruszy,

bezpieczeństwo - usługa Bilix spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, przelewy w ramach usługi są realizowane przez Inteligo,

terminowość - Bilix informuje Ciebie o terminach płatności, dlatego pamiętanie o nich jest teraz takie proste.

JAKIE RACHUNKI OPŁACISZ KORZYSTAJĄC Z USŁUGI?

 

Aktualnie usługa dostępna jest dla płatności rachunków za prąd wystawione przez Zakład Energetyczny Warszawa - Teren i Telewizję Nowej Generacji n. Liczymy, że wkrótce do usługi przystąpią inni wystawcy i udostępnimy usługę dla innych płatności m.in. za telefon, gaz i inne.

 

CZYM RÓŻNI SIĘ BILIX OD POLECENIA ZAPŁATY?

 

W przypadku Polecenia zapłaty transakcja, którą inicjujesz, jest realizowana automatycznie dokładnie w dniu płatności. Korzystając z usługi BILIX, sam decydujesz o momencie opłacenia rachunku.

 

http://www.inteligo.pl/infosite/oferta_dla_ciebie_bilix.htm

 

Wreszcie :jupi:

A w październiku w iPKO :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kalkulator na stronie PKO BP wyliczył mi - przy założeniu dochodu 600 zł netto i 0 wydatkach stałych (opłaty, samochód itp) ratę równą w wysokości 116,35 (24 raty). Koszt kredytu 417,27 zł.

Oczywiście są to orientacyjnie koszty, bo pewnie w realu są jeszcze jakieś dopłaty, prowizje, które w takich kalkulatorach nie są zwarte by nie odstraszyć klienta.

Odnośnik do komentarza

Początek studiów, to i na konto czas najwyższy. Przeczytałem temat, posprawdzałem wcześniej proponowane studentom oferty, ale i tak zapytam (może coś się zmieniło).

 

Konto dla studenta, więc bardzo wskazane:

- łatwe w założeniu, prowadzeniu,

- dostęp internetowy,

- małe koszta przelewów, prowadzenia, etc.,

- małe koszta pobierania pieniędzy z bankomatów innych banków - w Toruniu problemów nie będę miał z dostępem do bankomatu wybranego banku, ale w Nidzicy mam tylko PKO, Kredyt Bank, Bank Spółdzielczy. Dodatkowym atutem konta byłoby więc, gdyby było w jednym z tych banków. Aczkolwiek nie musi :) . Byleby tylko koszta były niewielkie

- możliwość udostępnienia informacji o operacjach mamuśce - wyciągi comiesięczne, etc - niby człek dorosły, ale jednak nie sprzeciwiam się tej kontroli. Będzie łatwiej sobie z funduszami poradzić.

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady :) .

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...