Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

to jeszcze mam pytanie o revoluta, po przebojach odpalilem w PL

 

jak bede tym placic za granica to przewalutowanie pojdzie z automatu po kursie z aplikacji? 

 

a jak jest z wyplata kasy z bankomatu? prowizja jest stala, bede widzial przed wyplata?

 

inna kwestia: ktos wie czy bardziej sie oplaca revolut czy BLIK(on jest dostepny za granica, czy to tylko polski twor)? 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, klinsmann napisał:

jak bede tym placic za granica to przewalutowanie pojdzie z automatu po kursie z aplikacji? 

Tak, albo jak sobie kupisz wcześniej walutę, to nic więcej już się nie będzie przewalutowało.

 

2 minuty temu, klinsmann napisał:

a jak jest z wyplata kasy z bankomatu? prowizja jest stala, bede widzial przed wyplata?

Nie ma prowizji do określonej kwoty (chyba 800 zł / miesiąc). Poza Euronetem o ile dobrze pamiętam, bo te gnoje narzucają chyba ze 20 zł.

 

3 minuty temu, klinsmann napisał:

inna kwestia: ktos wie czy bardziej sie oplaca revolut czy BLIK(on jest dostepny za granica, czy to tylko polski twor)? 

To jest polski twór, nie ma go za granicą.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, klinsmann napisał:

podpowiesz czy karta w taxi zaplace? czy to raczej marne szanse? 

 

na metrze sa jakies biletomaty co bym tez karta zaplacił?  ile tygodniowy miejski kosztuje? 

1. Tak, w taksówce zapłacisz kartą :)

 

2. Tak, są dwa rodzaje biletomatów. Jeden jest na hajs i kartę, drugi tylko na kartę. Tygodnowych biletów nie ma. Zależy jak dużo będziesz chciał jeździć możesz kupić bilet turystyczny na 5 dni (https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares-metro-bus/tickets-visit-barcelona/barcelona-travel-card-hola-bcn) lub bilety zwykłe, np. T-10 na 10 przejazdów i potem dokupić następny (https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares-metro-bus/single-and-integrated/choose-ticket). Tylko w razie czego pamiętaj, że na T-10 NIE MOŻNA przejechać linią metra z lotniska do miasta. Z kolei pociąg z lotniska do miasta już ten bilet przyjmie ;) (ale obstawiam, że skoro wspomniałeś taksówkę to nią się przetransportujesz :))

 

Poza wymienionym powyżej przypadkiem na tych biletach możesz jeździć czymkolwiek w obrębie 1 strefy. Czyli całe miasto plus trochę miejscowości obok (ale to Ciebie pewnie nie dotyczy)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedna rzecz. Biletomat na metro to taki białoczerwony z napisem TMB ;). Możesz napotkać jeszcze inną maszynę - pomarańczowo-czarną- to są biletomaty Rodallies - miejscowych pociągów, ale bez problemu w tych drugich też powinieneś dostać wspomniane wyżej bilety (T-10 i inne jego odmiany, nie jestem pewien czy będą tam te HolaBCN)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, schizzm napisał:

Tak, w taksówce zapłacisz kartą :)

dzieki

 

2 godziny temu, schizzm napisał:

Poza wymienionym powyżej przypadkiem na tych biletach możesz jeździć czymkolwiek w obrębie 1 strefy. Czyli całe miasto plus trochę miejscowości obok (ale to Ciebie pewnie nie dotyczy)

no tego to w sumie nie wiem. czy bedzie taxi:

 

ten tygodniwoy za 35 eur wyglada bardzo spoko - gdzie tego szukac na lotnisku skoro jednak nie ten biletomat TMB?  czy w tym bedzie tylko w pomaranczowym moze nie byc? 

 

przejazdow moze byc ponad 30, wiec wole od razu tygodniowy wziąć. rozumiem, ze ten 5-dniowy kasuje przy pierwszym wejsciu do komunikacji i mam spokoj ? 

 

35 minut temu, jmk napisał:

Uberem jedź :D

nie jestem w stanie tego rozliczyc

Odnośnik do komentarza

Odrzucona. Chyba, że będziesz miał równowartość 20 euro w innej walucie. Musisz mieć równowartość 70 euro w jakiejkolwiek walucie, wtedy pobierze odpowiednią kwotę, nie pobiera cząstkowo z kilku walut.

 

Ogólnie jest to pre-paid, więc nie masz możliwości wydać więcej niż wpłaciłeś.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

To teraz ja mam pytanie - jak najłatwiej wypłacić pieniądze z PayPala? Mam tam euro i nie chciałbym tracić na jakimś gównianym przewalutowaniu, a obecnie mam konto tylko w PL i GBP. Mam konto też w kantorze Alior Bank i tam jest subkonto w euro, ale obecnie gdzieś posiałem kartę do niego, a PayPal jest takim idiotycznym systemem, że wymaga danych karty do konta, żeby móc tam przelać pieniądze :( Revolutowej karty nie akceptuje. Any ideas?

 

EDYTA

A jednak udało mi się dodać kartę Revoluta :-k Weryfikuje się teraz, zobaczymy czy uda się wypłacić za kilka dni.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...