Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Na kartę z kanotru aliora trzeba uważać bo w bakomatach zagranicą jest tylko jedna wypłata miesięcznie za darmo, każda kolejna w miesiącu jest płatna 9zł. Jak nie planujesz wypłacać gotówki to luz.

 

W ING nie wiem jak wygląda kwestia opłat i prowizji. Trzeba popatrzeć po kilku bankach i wyszukać opcję całkowicie za darmo lub wyszukać miejsce gdzie najbardziej opłaca się długoterminowo. Ostatnim razem dla mnie najlepiej wychodził www.t-mobilebankowe.pl ale nie wiem jak jest teraz dla nowych kont/kart.

Odnośnik do komentarza

A ja polecam Revolut :) kosztuje grosze, a kursy masz zawsze najlepsze. No i nic nie bedzie bardziej przyjazne dla uzytkownika niz ich aplikacja ;)

 

EDIT: dorzucam link do poczytania. Korzystam już ponad rok, miałem tysiące transakcji i nigdy nie miałem żadnych poważnych problemów. Wszystko co jest napisane u nich na stronie jest prawdą, sprawdziłem :_winkle:

 

https://revolut.com

Odnośnik do komentarza
30 minutes ago, jasonx said:

Ile w zasadzie kosztuje? Bo standard niby za free (tylko 5 elżbietek za kartę) i do 800 zł wypłaty też za free.

Natomiast konto premium to już nie takie grosze

 

Dokładnie tyle co napisałeś. Nie używam premium, nigdy nawet nie musiałem im prowizji za nic płacić.

Odnośnik do komentarza
Chcę zacząć odkładać pieniądze i rozważam założenie do tego osobnego konta, aby "nie kusiło". Jakieś sugestie na co powinenem zwracać uwagę? Czy w ogóle nie iść tą drogą, a wybrać inny system jak lokaty (nad czym też się zastanawiałem)
Czasami jest opcja w koncie Rachunek oszczędzam, ew chyba lokata.

Pozostaje pytanie, kiedy będziesz chciał z oszczędności skorzystać

Odnośnik do komentarza

Jak sie troche tym interesowalem, to te procenty na lokatach itp sa tak marne, ze zdecydowalem po prostu odkladac na osobne konto, do ktorego nie mam podpietej nawet karty, dzieki temu jest kompletnie darmowe. A i tak jest tam jakies oprocentowanie, wiec miesiecznie jakies "darmowe" zlotoweczki sie pojawiaja.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
1 godzinę temu, jmk napisał:

Jak dostaję gotówkę do ręki jako wypłatę to wystarczy zaświadczenie od księgowej podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny?

 

 

Zależy od banku. W niektórych przypadkach nie chcą zaświadczenia o dochodach tylko wyciąg z konta, albo to i to :) 

Jeśli chcesz konkretnie wiedzieć, a nie chce Ci się łazić, dzwonić po bankach itp, to udaj się do firmy Notus. Nie pobierają opłat od klienta (banki im prowizje zapewne płacą) i pomoże doradca. Miałem do czynienia (co prawda w Warszawie ;) ) i nie mogę źle powiedzieć o nich. Co prawda nic nie brałem, ale miałem styczność w sprawach kredytów. 

Odnośnik do komentarza

W jakim banku w Polsce są teraz najniższe opłaty za prowadzenie rachunku? Chciałbym gdzieś trzymać pieniądze na koncie krajowym, z którego będę korzystał praktycznie, tylko jak przyjadę do kraju. Obecnie mam w millenium, ale w aktualnej opcji opłaty mam zdecydowanie za duże i przy najbliższej okazji będę chciał je zamknąć. Jakie propozycje albo porównywarki w sieci?

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...