Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Używał ktoś karty debetowej z PayPassem? Głownie chodzi mi o to, czy aby przypadkiem urządzenia do tego nie są schowane w czeluściach i uruchamiane dopiero na prośbę klienta?

z wlasnego doswiadczenia widze, jak sie nie upomnisz to nie skorzystasz ;) choc rzeczywiscie terminale sa gdzies na wierzchu. nowosc ;) pewnie z czasem bedzie lepiej

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to jak podasz kasjerowi kartę to on musi ją kasować klasycznie, jak chcesz korzystać z PayPassa to musisz o tym powiedzieć. Terminale zazwyczaj są na wierzchu, dodatkowo we Wrocławiu w tramwajach za bilety można płacić w ten sposób - ostatnio z tego korzystałem i było dużo wygodniej niż szukając drobniaków po kieszeniach :>

Odnośnik do komentarza

Musiało być o tyle wygodniej, że drobniakami w tramwaju w automacie nie zapłacisz w ogóle :) A paypass w tych automatach działa chyba średnio, albo widziałem takie pechowe sytuacje. Już trzy razy widziałem jak ktoś się męczył, przykładał tą kartę, zbliżał, oddalał i albo nic, albo dopiero po dłuższej chwili załapało :)

Odnośnik do komentarza
Od lipca tego roku mają zniknąć jednodniowe lokaty bez podatku, pozwalające na unikanie tzw. podatku Belki - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". W ciągu dwóch lat resort finansów zamierza zarobić 540 mln zł na zmianie zasad zaokrąglania PIT pobieranego od lokat bankowych.

 

Zamiast dotychczasowego zaokrąglania do pełnego złotego, zgodnie z zasadami matematycznymi dla podatku od lokat wprowadzone zostanie zaokrąglenie do pełnego grosza. Tym samym podatek od odsetek w wysokości 2,49 zł wyniesie nie zero, lecz 47 gr. Będzie to oznaczało koniec jednodniowych lokat bankowych bez tzw. podatku Belki - czytamy w gazecie.

 

Resort na zmianie zasad zaokrąglania PIT pobieranego od lokat bankowych zamierza zarobić 540 milionów złotych w ciągu dwóch lat. Zabieg ma dać resortowi finansów dodatkowe 100 milionów złotych wpływów już w tym roku. W kolejnych latach do budżetu ma trafiać dodatkowe 380 milionów złotych rocznie. Kolejne 60 milionów resort chce zarobić na odsetkach trzymanych na innych rachunkach, głównie niskooprocentowanych rachunkach bankowych. Więcej szczegółów - w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

źródło: Gazeta.pl

 

No i koniec lokatowego eldorado. Ciekawe jak zareagują banki, bo dzięki tym lokatom zyskiwały sporo kapitału.

Odnośnik do komentarza

Nie zakładasz lokaty na 9 miesięcy - lokaty antybelkowe to lokaty kilkudniowe (takie aby odsetki nie przekroczyły kwoty 2,49 zł). Tak więc lokaty założone (odnowione) po wprowadzeniu nowych zasad zaokrąglania będą już podlegały opodatkowaniu zgodnie z nowymi zasadami.

Odnośnik do komentarza

Nie zakładasz lokaty na 9 miesięcy - lokaty antybelkowe to lokaty kilkudniowe (takie aby odsetki nie przekroczyły kwoty 2,49 zł). Tak więc lokaty założone (odnowione) po wprowadzeniu nowych zasad zaokrąglania będą już podlegały opodatkowaniu zgodnie z nowymi zasadami.

Umowę podpisujesz na 9 miesięcy, tylko że kapitalizacja jest codzienna. Czy wg. prawa jest tak, że lokata jest odnawiana codziennie? Ale w takim razie jak banki mogłyby sobie zastrzec warunki dot. jej wcześniejszego zerwania?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Od sierpnia mBank wprowadza opłatę za kratę debetową 2zł/miesiąc, jeśli nie zapłaci się powyżej 100zł za zakupy, cokolwiek. Jest jakaś darmowa alternatywa, dla człowieka z nieregularnymi wpływami i płatnościami, czy już wszędzie koszą za coś. Krótko mówiąc czy jest jakiś bank z darmowym prowadzeniem konta, przelewami i kartą debetową?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Takie ostrzeżenie jakby ktoś przegapił (bo ja przegapiłem...). W mBanku podnieśli prowizję przy kredycie odnawialnym z 1% do 1,8% i tym sposobem straciłem właśnie 150 zł, jakbym o tym wiedział to bym zamknął w mBanku, wcześniej zaciągając gdzie indziej, pewnie na korzystniejszych warunkach... Ale za to dla nowych klientów jest teraz 0%. Masakra, starzy klienci cierpcie. Nie wiem co się dzieje z mBankiem, ale będzie trzeba się rozglądać za nowym bankiem.

Odnośnik do komentarza

Getin Bank i Idea Bank. Dodatkowo masz za darmo wypłaty ze wszystkich bankomatów i bardzo korzystny rachunek oszczędnościowy (4% z dzienną kapitalizacją).

 

Otworzyłem rachunek w Idea Banku. Chciałem ponarzekać na to ile musiałem czekać na kuriera, ale potem przypomniałem sobie ile to swego czasu trwało w mBanku i w sumie nawet w tym aspekcie Idea Bank > mBank. Duży plus wypłaty za friko ze wszystkich bankomatów i karta z paypass w standardzie. Krótko mówiąc, dzięki za hint.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...