Skocz do zawartości

Czyj jest puchar z 1976 za wygranie Euro?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jedno w 1976 roku Czechosłowacja wygrała Euro 1976 wszystkie zwycięstwa RFN przypisywane są Niemcom no ale w tym przypadku dwa kraje połączyły się w jeden a w przypadku Czechosłowacji jeden kraj podzielił się na dwa no ale Czechosłowacja puchar dostała i gdzie on teraz jest i komu jest przypisywane zwycięstwo tych rozgrywek?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Takie państwo jak RFN istnieje nadal, dzisiaj nazywamy je Niemcami, ale dalej jest to Republika Federalna Niemiec, dlatego osiągnięcia są połączone. To tak jak Rzeczpospolita Polska w skrócie Polska. Natomiast po podziale Czechosłowacji "powstały" dwa nowe, niezależne od siebie państwa więc ich osiągnięcia nie są łączone, jest to zwycięstwo Czechosłowacji (nie Czech i nie Słowaków)

 

ps. aj nie spojrzałem na datę, że wątek już trochę stary ;]

Odnośnik do komentarza

Fajnie ze tu napisales, ale praktycznie tylko powtorzyles to co napisal kolega w pierwszym poscie, tylko bez zadania pytania, a samo owe pytanie pozostawiles bez odpowiedzi. Bo ten puchar gdzies musi byc, podejrzewam, ze jesli Czesi nie mogli sie dogadac ze Slowakami, to lezy on gdzies w siedzibie UEFY. Znaczy replika trofeum, bo tylko replike sie dostaje, oryginal sie posiada tylko na czas bycia mistrzem.

Odnośnik do komentarza

a ja tam widzę więcej niż 1 pytanie, przeczytaj dokładnie ... pyta się miedzy innymi komu jest przypisywane te trofeum? a ja odpowiedziałem, że przypisane jest Czechosłowacji nie Czechom i nie Słowakom i dlaczego wszystkie osiągnięcia RFN należą do Niemiec bo te państwo nadal istnieje nie ma tylko NRD. A gdzie puchar to pytać w tamtejszych ZPN'ach, najprawdopodobniej moim zdaniem poprosili UEFE o jeszcze 1 replikę i każdy z tych krajów ma je w swojej "galerii" bądź może mają gdzieś jakieś wspólne muzeum, pytać się ich należy ...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...