Skocz do zawartości

'Atleti, Atleti, Atlético de Madrid...'


Geograf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chce spróbować swoich sił w najnowszej odsłonie Football Managera. Kilka razy już do niego podchodziłem i zawsze po kilku tygodniach mnie nudził. Teraz celem jest rozegranie przynajmniej trzech sezonów, a później zobaczę co będzie dalej.

 

Wybrane ligi: Anglia (Premiership + Championship), Francja ( Ligue 1 i wyższe), Niemcy ( 2 Liga i wyższe) , Włochy ( Serie B i wyższe ), Polska ( 1 Liga i wyższe ), Hiszpania ( LIGA adelante i wyższe )

Baza danych: duża

Zasady: własne

 

Atletico Madrid to bardzo utytułowany klub piłkarski. Wielokrotnie znajdowali się w pierwszej trójce Primera Division, niestety ostatni duży sukces osiągnęli na krajowym podwórku w 1996 roku. Moim celem jest włączenie się do walki z Realem i Barceloną już w pierwszym sezonie gry oraz stopniowe wzmacnianie drużyny.

 

Opisy będą czysto statystyczne.

Odnośnik do komentarza

Na sezon 2010/2011 dysponuję składem :

 

Bramkarze :

Sergio Asenjo ( ESP ; 21 ; 10J / 0G )

David De Gea ( ESP ; 19 ; 1J / 0G )

Joel Robles (ESP ; 20 ; 0A / 0G )

 

Tutaj mam aż trzech świetnych golkiperów. Od początku sezonu o miejsce między słupkami powalczą De Gea oraz Robles, ze wskazaniem na tego młodszego. Asenjo , który jest aktualnie poważnie kontuzjowany najpierw musi wrócić do pełnej dyspozycji, a docelowo to on bedzie naszym numerem jeden.

 

Prawa obrona :

Luis Perea ( COL ; 31 ; 37A / 0G )

Tomas Ujfalusi ( CZE ; 32 ; 71A / 2G )

Juan Valera ( ESP ; 25 ; 1J / 0G )

 

Numerem jeden na tej pozycji jest Valera, którego w razie niedyspozycji będzie zmieniał Perea. Ujfalusi musi pogodzić się z rolą rezerwowego, chociaż pewnie czasami wstawię go na środek obrony.

 

Lewa obrona :

Alvaro Dominguez ( ESP ; 21 ; 1J / 0G )

Filipe ( BRA ; 24 ; 1G / 0G )

Antonio Lopez ( ESP ; 28 ; 16A / 1G )

 

Na tej pozycji mam naprawdę wspaniałych piłkarzy. Zamiennie w trakcie sezonu będą grać Lopez i Filipe. Dla Domingueza ten rok ma być okazją do ogrania i zdobycia niezbędnego doświadczenia.

 

Środkowi obrońcy :

Juanito ( ESP ; 33 ; 26A / 3G )

Diego Godin ( URU ; 24 ; 43A / 3G )

 

Niestety na środku obrony mam kryzys. Juanito może być maksymalnie rezerwowym, a sam Godin pomimo tego, że jest świetnym piłkarzem nie wystarczy. Dlatego obowiązkowo potrzebujemy aż dwóch obrońców.

 

Środkowi pomocnicy :

Paulo Assuncao ( BRA ; 30 ; 0A / 0G )

Mario Suarez ( ESP ; 23 ; 0A / 0G )

Ignacio Camacho ( ESP ; 20 ; 0A / 0G )

Raul Garcia ( ESP ; 23 ; 0A / 0G )

Fran Merida ( ESP ; 20 ; 0A / 0G )

Tiago ( POR ; 29 ; 55A / 3G )

 

Mamy młodych pomocników, którzy bez problemu mogą znaleźć miejsce w kadrach najlepszych teamów. U mnie będą grać na zmianę, chociaż pierwsze skrzypce w drużynie zagra duet Portugalsko Brazylijski.

 

Lewi pomocnicy :

Jose Antonio Reyes ( ESP ; 26 ; 21A / 4G )

 

Reyes to fantastyczny piłkarz, ale sam całego sezonu nie da rady wygrać. Tutaj też Atletico potrzebuje mocnego gracza.

 

Prawi obrońcy :

Simao ( POR ; 30 ; 85A / 22G )

 

Poprzedni trener nie potrzebował dużej liczby skrzydłowych, a ja muszę iść na zakupy. Simao będzie grał pierwsze skrzypce, ale potrzebuje dobrego zmiennika.

Ofensywni pomocnicy :

Diego Costa ( BRA ; 21 ; 0A / 0G )

 

Świetny piłkarz młodego pokolenia, który poprowadzi w tym roku nasz zespół do jak najlepszych wyników.

 

Napastnicy :

Sergio Aguero ( ARG ; 22 ; 16A / 5G )

Diego Forlan ( URU ; 31 ; 69A / 29G )

Borja Baston( ESP ; 17 ; 0A / 0G )

 

Duet Forlan - Aguero podziurawi w tym sezonie siatki wszystkich naszych rywali! A Baston jak wróci do pełnej dyspozycji fizycznej powinien im w tym tylko pomagać. Jednak to nie zmienia faktu, że potrzebujemy jeszcze jednego dobrego napastnika.

 

 

Celem na ten sezon, jak po długich obradach przedstawił mi zarząd jest Awans do Rozgrywek Pucharowych.

Odnośnik do komentarza

W lipcu intensywnie działałem na rynku transferowym. Niestety nikłe fundusze nie pozwoliły mi na owocne zakupy, a nie chcę korzystać z usług miernych piłkarzy. Dlatego skład Atletico wzmocnili poleceni mi przez agentów Kamil Grosicki ( POL ; 21 ; dA / 0G ) zakupiony za 1mln funtów, Sisi ( ESP ; 24 ; 12JA / 1G ) wydarty za 2,3 mln z Valladolid oraz doświadczony obrońca Joseph Enakarhire ( NIG ; 27 ; 24A / 2G ) ściągnięty z piłkarskiej emerytury.

 

Podsumowanie:

 

Lipiec 2010:

 

Mecze Towarzyskie:

08.07.2010 Atletico - Atletico 'B'; 0 - 1;

25.07.2010 Amoros - Atletico ; 0 - 6 ; (Dominguez, Forlan x4, Godin )

30.07.2010 Rayo Majadahonda - Atletico ; 1 - 3 ; Alonso, Juanito, Marin og )

 

Początek minął na ustalaniu pierwszej dziesiątki, dogrywaniu piłkarzy. Narazie okres przygotowawczy przebiega bezproblemowo i powinien przynieść oczekiwane efekty.

Odnośnik do komentarza

@ 6mln

 

Sierpień 2010

 

Towarzyskie:

03.08.2010 ; Atletico - Juventus ; 5 - 3 ; ( Forlan x4, Costa )

06.08.2019 ; Sorrento - Atletico ; 1 - 1 ; ( Aguero )

11.08.2010 ; Modena - Atletico ; 2 - 2 ; ( Ivan, Alonso )

15.08.2010 ; Atletico - Racing ; 1 - 0 ; ( Simao )

18.08.2010 ; Atletico - Athletic ; 4 - 4 ; ( Forlan x4 )

 

Superpuchar Europy:

27.08.2010 ; Atletico - Inter ; 0 - 1 ;

 

Liga BBVA

30.08.2010 ; Atletico - Sporting ; 3 - 0 ; ( Godin, Forlan, Sisi )

 

Okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo intensywnie. Niestety wyniki w znacznym stopniu odbiegały od moich oczekiwań. Wyniki wręcz hokejowe, bardzo zmartwiły kibiców, a także mnie. Dużo zastrzeżeń miałem zwłaszcza do moich obrońców.

 

Koniec sierpnia przyniósł także rozstrzygnięcie w Superpucharze Europy. Niestety nie daliśmy rady sprostać bardziej renomowanemu rywalowi i polegliśmy.

 

W lidze na początek podejmowaliśmy na własnym stadionie słabego rywala i po znakomitej grze Atletico mogło zapisać komplet oczek na swoim koncie. Cieszy dobry start, gdyż na początek mamy bezpośredni kontakt z rywalami.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2010

Liga BBVA

[2/38] 13.09.2010 Athletic - Atletico ; 1 - 2 ; ( Aguero x2 )

[3/38] 19.09.2010 Atletico - Barcelona ; 0 -0 ;

[4/38] 22.09.2010 Valencia - Atletico ; 2 - 0 ;

[5/38] 26.09.2010 Atletico - Zaragoza ; 4 - 0 ; ( Forlan x3 , Reyes )

 

Puchar Euro

[1/6] 16.09.2010 Atletico - AZ ; 0 - 0 ;

[2/6] 30.09.2010 FC Kopenhaga - Atletico ; 2 - 2 ; ( Forlan , Aguero )

 

W lidze niestety początek mamy ciężki. Głownym problemem jest nadmiar kartek jakie otrzymujemy. W świetnej dyspozycji znajdują się Forlan i Aguero. Dla kibiców największym sukcesem okazał się remis z Barceloną, chociaż tutaj czuję mały niedosyt. Graliśmy wyrównany futbol i mieliśmy kilka okazji. Szkoda porażki z Valencia, która obnażyła wszystkie nasze problemy.

 

Puchar Euro także nie daje satysfakcjonujących rezultatów. Z AZ zmarnowaliśmy kilka stuprocentowych sytuacji, całe spotkanie dominowaliśmy, ale na papierze nie daliśmy rady tego udowodnić. W przypadku naszego duńskiego rywala, mecz układał się znakomicie do osiemdziesiątej minuty. Głupia czerwona kartka dla Domingueza, która podłamała moich podopiecznych, dwie stracone bramki i znowu remis...

Odnośnik do komentarza

Październik 2010

 

Liga BBVA

[6/38] 03.10.2010 Sevilla - Atletico ; 2 - 3 ; ( Forlan, Reyes, Aguero )

[7/38] 17.10.2010 Atletico - Getafe ; 2 - 2 ; ( Forlan, Aguero )

[8/38] 24.20.2010 Atletico - Villareal ; 1 - 4 ; ( Tiago )

[9/38] 31.10.2010 Atletico - Almeria ; 4 - 0 ; ( Forlan, Reyes, Camacho, Godin )

 

Puchar Hiszpanii

[1/2] 27.10.2010 Leganes - Atletico ; 0 - 2 ; (Atienza, Merida )

 

Puchar EURO

[3/6] 21.10.2010 Atletico - Unirea ; 6 - 0 ; ( Aguero, Forlan, Camacho, Godin, Ujfalusi, Costa )

 

W lidze graliśmy przyzwoicie, szkoda tylko meczu z Villareal. Na szczęście udało sie nam troche dopracować taktykę, zmniejszyliśmy liczbę żółtych kartek, Forlan ustabilizował formę na niesamowitym poziomie. Sam jest w stanie wygrywać dla Atletico całe mecze. Dzielnie wspomaga go także Aguero oraz duet skrzydłowych Reyes i Simao, zmieniani przez Sisiego oraz Grosickiego.

 

Puchar Hiszpanii wykorzystałem, żeby sprawdzić formę naszych rezerwowych. Szanse gry otrzymali piłkarze, którzy na co dzień nie mają czasami nawet szans na ławkę rezerwowych.

 

W pucharze EURO udało się zdobyć pierwszy komplet punktów po wspaniałej grze. Unirea nie była tego dnia dla nas równorzędnym rywalem!

Odnośnik do komentarza

Listopad 2010

 

Liga BBVA

[10/38] 07.11.2010 R.Madrit - Atletico 6 - 2 ; ( Forlan x2 )

[11/38] 13.11.2010 Atletico - Osasuna 4 - 1 ; ( Reyes, Aguero x2, Grosicki )

[12/38] 21.11.2010 R.Sociedad - Atletico 0 - 1 ; ( Aguero )

[13/38] 28.11.2010 Atletico - Espanyol 3 - 1 ; ( Forlan x3 )

 

Puchar Hiszpanii

[2/2] 10.11.2010 Atletico - Leganes 4 - 2 ; ( Aguero, Forlan, Costa, Simao )

 

Puchar EURO

[4/6] 03.11.2010 Unirea Urziceni - Atletico 0 - 6 ; ( Aguero, Reyes, Camacho, Forlan, Dominguez, Garcia )

 

W lidze początek listopada wypadł nam tragicznie. Real obnażył wszystkie nasze braki w defensywie. Wielka szkoda, na najbliższe pół roku to Królewscy będą rządzić w Madrycie. Następne trzy mecz pozwoliły jednak odrobić trochę strat do czołówki. Wysokie wygrane zagwarantowała fantastyczna gra skrzydłowych. Reyes i Simao spisują się wyśmienicie.

 

W pucharze Hiszpanii bez większych problemów zapewniliśmy sobie awans do następnej rundy.

 

W rozgrywkach europejskich także bezproblemowo pokonaliśmy rumuńskiego potentata. Zaaplikowanie mu trzech bramek przybliżyło nas do awansu, który pozostaje już formalnością.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2010

 

Liga BBVA

[14/38] 05.12.2010 Levante - Atletico 1 - 2 ; ( Sisi )

[15/38] 12.12.2010 Atletico - Deportivo 3 - 1 ; ( Aguero, Forlan x2 )

[16/38] 19.12.2010 Malaga - Atletico 4 - 2 ; ( Aguero x2 )

 

Puchar Hiszpanii

[1/2] 23.12.2010 Espanyol - Atletico 5 - 1 ; ( Reyes, Forlan x2, Aguero, Chica og )

 

Puchar EURO

[5/6] 01.12.2010 AZ - Atletico 1 - 4 ; ( Aguero x2, Forlan x2 )

[6/6] 15.12.2010 Atletico - FC Kopenhaga 1 - 1 ; ( Forlan )

 

Grudzień był dla nas ciężkim miesiącem. W lidze zawiedliśmy naszych kibiców na całej linii. Porażki z Levante i Malaga skompromitowały nas i pozbawiły szans na równą walkę z Realem i Barcelona. Na otarcie łez pokonaliśmy Deportivo, ale sam styl gry nie zachwycił.

 

W pucharze rodzimej piłki bezproblemowo rozprawiliśmy się z lokalnym rywalem Barcy. Espanyol odpuścił troche ten mecz i dzięki temu udało się ich pięknie wypunktować.

 

Także europejskie puchary wkroczyły już w decydującą fazę. Po dobrym meczu z AZ zapewniliśmy sobie awans i do kolejnego starcie Atletico przystąpiło w rezerwowym składzie. Niestety dopiero wprowadzenie na plac gry Forlana pozwoliło nam zdobyć bramkę, kończąc fazę grupową na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza

Od kilku tygodni trwał już mój konflikt z Godinem, który nie mógł pogodzić się z krytyką po otrzymaniu idiotycznej czerwonej kartki. W końcu za 3,4 mln funtów kupiła go od nas Valencia. Do Atletico w styczniu dołączył także polecony przez scoutów dwudziestocztero letni napastnik z Ekwadoru Christian Benitez. Na jego transferze Santos Laguna zaropił 2,8 mln funtów.

 

Styczeń 2011

 

Liga BBVA

[17/38] 02.01.2011 Atletico - Racing 2 - 0 ; ( Tiago, Aguero )

[18/38] 09.01.2011 Hercules - Atletico 0 - 2 ; ( Reyes, Costa )

[19/38] 16.01.2011 Atletico - Mallorca 2 - 1 ; ( Forlan, Aguero )

[20/38] 23.01.2011 Sporting - Atletico 0 - 2 ; ( Forlan, Costa )

[21/38] 29.01.2011 Atletico - Athletic 1 - 2 ; ( Forlan )

Puchar Hiszpanii

[2/2] 05.01.2011 Atletico - Espanyol 2 - 1 ; ( Forlan, Merida )

 

[1/2] 12.01.2011 Atletico - Barcelona 2 - 0 ; ( Simao, Ujfalusi )

[2/2] 19.01.2011 Barcelona - Atletico 0 - 3 ; ( Forlan x2, Romeu og )

 

[1/2] 26.01.2011 R. Mardid - Atletico 2 - 2 ; ( Ujfalusi, Forlan )

 

W lidze goniliśmy pierwsze dwie drużyny i w pewnym stopniu nam się nawet to udało. Zgromadziliśmy na naszym ligowym koncie dwanaście oczek, na piętnaście możliwych. Szkoda meczu z Athletic, przez pełne 90 minut przeważaliśmy, ale to Baskowie byli skuteczniejsi. Fantastycznie spisywał się Forlan, bez którego bilibyśmy si e zapewne tylko o środek tabeli.

 

W pucharze Hiszpanii dopełniliśmy formalności ogrywając Espanyol. Następnie wbrew sugestiom bukmacherów wyeliminowaliśmy Barcelonę, wbijając rywalowi łącznie pięc bramek, nie tracąc przy tym żadnej. Jednak w kolejnej fazie znowu trafiliśmy na teoretycznie mocniejszy zespół lokalnego rywala z Madrytu. Bezpośrednie starcie nie przyniosło rezultatu i dlatego na końcowy wynik musimy poczekać do rewanżu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...