Skocz do zawartości

Microsoft Office


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem w formularzu Excel.

Mianowicie mam dużo tabel z cenami produktów. I teraz chodzi mi o to. Gdy wpiszę wartość procentową (dla przykładu 60%) by we wszystkich komórkach dana wartość spadła o 60%. Generalnie wygląda to tak, gdy jest 0% wartości (w komórce "startowej") są wyświetlane jako 100% ceny, gdy jest 100% (w komórce "startowej") wszystkie wartości spadają na 0 zł.

Czy ktoś może mi podpowiedziec jak to zrobić?

Dziękuję, za ewentualną chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza

Możesz to zrobić tak:

 

Dodajesz kolumnę obok tej z cenami - dajmy na to że w kolumnie A masz ceny, a w B nową kolumnę, natomiast w C wartości procentowe. W komórce B2 piszesz:

=A2*C2

 

Kopiujesz w dół i kolumnę A ukrywasz (prawy na kolumnę i Ukryj). Teraz każda zmiana kolumny z procentami zmieni ci wartość końcową.

Odnośnik do komentarza

Gabe to wiem.

Tu nie ma miejsca na nową kolumnę (jest tak zrobione że nowej kolumny nie stworzę). Musze np wpisac w komurke A1 47% i wszystko co mam w arkuszu musi mi się zmienić na 47% ceny wyjsciowej

 

Dodaj nowy arkusz i tam przekopiuj wartości bazowe, a w kolumnie docelowej wpisz formułę. Innego wyjścia (poza visual basikiem) nie widzę :/

Odnośnik do komentarza

Spytam tylko, zeby sie upewnic. Nie masz kolumny na wpisanie % upustu, czy nawet kolumny na wartosci po upuscie nie masz?

Bo jesli problemem jest tylko, ze nowa formuła musi sie odwoływac tylko do jednej komórki, to wpisuj np. C150 * A$1 (gdzie to A1 to %upustu).

Jesli jednak chcesz, zeby po wpisaniu czegos do A1 wszystkie komórki, w których przechowywane sa dane w formacie liczbowym sie zaktualizowały, to bez pomocy jakies prostego skrypciku w VBA, lub przekopiwania danych do innego arkusza i tam ich obrobienia sie nie obejdziesz.

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu, gdy próbuję otworzyć Worda komputer zawiesza mi się i pokazuje błąd z taką treścią.

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: AppHangB1

Nazwa aplikacji: WINWORD.EXE

Wersja aplikacji: 12.0.6545.5000

Sygnatura czasowa aplikacji: 4c653e57

Podpis zawieszenia: 893d

Typ zawieszenia: 16384

Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6002.2.2.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

Wiecie może co na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Pytania dotyczą OpenOffice'a, ale ponieważ jest mało popularny, nie zakładam osobnego wątku, pozwalając sobie zapytać w tym temacie.

 

Zadanie 1: Dodać elementy żywej paginy w nagłówku przy użyciu tabulatorów: autor utworu, tytuł aktualnego utworu, tytuł główny. Mam wykonane 1 i 3 polecenie, jednak nie wiem, jak ustawić automatyczną zmianę tytułu utworu w paginie.

 

Zadanie 2: Posegregować alfabetycznie utwory zawarte w dokumencie. Stron w dokumencie jest ponad 1000, zatem ręczne machanie odpada. Jak zrobić to z automatu (z jednoczesnym zaktualizowaniem spisu treści)?

 

Proszę o pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Mam pytanie związane z masową wysyłką przez Outlooka 2010 przy użyciu makra (wyciąganie adresów). Czy znacie sposób by wymusić wysłanie kodu przygotowanego szablonu html i żeby został zinterpretowany jako wiadomość html? Zapisywanie jako *.oft nic nie daje, a podejście do html w Outlooku 2010 nie ułatwia sprawy w wysłaniu przygotowanego szablonu html.

Jak coś to najlepiej pw.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

mam lamerskie pytanie

 

potrzebuje zrobic korespondencje seryjna uzywajac do tego celu bazy postawionej na MySQL; etap pierwszy czyli polaczenie sie przez odbc z baza mi sie udalo, ale teraz jest problem, bo ms word 2010 pozwala mi tylko na wybor wylacznie jednej tabeli jako tabeli adresatow; tymczasem ja potrzebuje miec dostep do wielu tabel (ktore nota bene sa ze soba powiazane), poniewaz bede wlasnie z wielu tabel korzystal przy generowaniu dokumentow

 

any ideas?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...