Skocz do zawartości

Microsoft Office


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem co oznacza skrot tbd ;) chodzi mi o to czy zawsze wystepuje. A to n chyba da sie wyrazic konkretna liczba? Ogolnie jest to w miare proste do zrobienia. Trzeba analogicznie przerobic ta moja funkcje na n iteracji i przed kazdym kolejnym tekstem dodac odpowiednie jeżeli.błąd, gdzie jeśli nic nie znajdzie zwróci pusty string. 

Najlepiej wklej tu najdluzszy i najkrotszy wiersz + jakis nietypowy jezeli jest takowy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Spory tekst, w tekście sporo rysunków/tabel, każda ponumerowana. Do tych rysunków w tekście są odnośniki (czyli. np "jak pokazano na rysunku 5"). I teraz jak to zrobić, żeby numeracje rysunków powiązać z numeracją w tekście? Bo teraz jak się wstawi jakiś rysunek w środku pracy, to zaczyna się to rozjeżdżać, a ręcznie poprawiać kilkaset tekstów jest raczej bezsensu.

Próbuje robić to przez odsyłacz, ale po pierwsze wrzuca mi w tekst nie sam numer, ale rodzaj obiektu - czyli np. "jak widać na Rysunek 5", po drugie po dorzuceniu wie widzę, żeby to automatycznie aktualizował (choć to pewnie można jakoś prosto wywołać)

 

EDIT wiedziałem, że to musi być proste

http://wordfaqs.ssbarnhill.com/CombineXrefs.htm

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Nie do końca Office, bo Google Docs ale nie warto zakładać oddzielnego tematu.

 

Jestem kompujtrowym totalnym noobem, więc pytam się was mądre głowy, czy da rady zautomatyzować arkusz, który ma mi służyć do zbierania danych i wyciągania średniej ceny ze znanego i lubianego portalu OLX.pl? Chciałbym, żeby po wpisaniu danego modelu/przedmiotu automatycznie mi zlatywał do odpowiedniej kategorii i żeby mi się to wszystko ładnie sumowało. 

 

Od razu zapytam o jakiegoś RSS'a do wyżej wymienionego portalu, bo o ile rozumim OLX nie wysyła powiadomień od razu, tylko co 2 dni. To mnie nie interesuje, bo chciałbym widzieć nowe przefiltrowane ogłoszenia od razu. Ktoś cuś?

Odnośnik do komentarza

Co do arkuszu na pewno się da, zwykłe WYSZUKAJ.PIONOWO powinno wystarczyć.

 

A zasysanie wszystkich ogłoszeń z portalu, o ile jest legalne (?), to Ci powinien jakiś ogarnięty pythonowiec machnąć? Ale to się nazywa scraping i możesz mieć z OLX na pieńku, jeśli dobrze rozumiem co chcesz robić :-k 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Reaper napisał:

Co do arkuszu na pewno się da, zwykłe WYSZUKAJ.PIONOWO powinno wystarczyć.

 

A zasysanie wszystkich ogłoszeń z portalu, o ile jest legalne (?), to Ci powinien jakiś ogarnięty pythonowiec machnąć? Ale to się nazywa scraping i możesz mieć z OLX na pieńku, jeśli dobrze rozumiem co chcesz robić :-k 

Ale co wyszukaj pionowo? :D 

 

Ma to polegać na tym, że wpisuję w jednym miejscu (nie wiem, np. Renault Megane 1997) i mi z automatu wlatuje to do kategorii Renault Megane rocznik 1997 i "dodaje" się do średniej ceny. Jak to niemożliwe to zostaje mi ręczne klepanie i filtry - na tyle ogarniam - ale fajnie byłoby jakbym zaoszczędził trochę czasu.

 

Co do drugiej części to zwykłe powiadomienie na maila mi wystarczy. Chyba jakiś RSS powinien to ogarnąć? Znalazłem se już https://www.inoreader.com/?lang=pl_PL (mają nawet appkę więc malina). Pytanie tylko czy można pod to normalnie podpiąć OLX?

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Pytanie dotyczy excela 2016.

image.png.eb485fcdcbeb8ac9224e4d6fd01daf59.png

 

Dla takiej funkcji tworzę sobie formułę tablicową, mającą mi wyświetlić wszystkie wartości pod fałsz:

{=JEŻELI(A1:A6=PRAWDA; ""; B1:B6)}

wynik wyświetlania jest jednak taki:

image.png.69eb3ff59ee430ff4f0104064f95ac2f.png

Ale po naduszeniu F9 przy wpisywaniu formuły:

image.png.3aa15c5fce36ebbac99b1a99c600d327.png

(tak więcej tu tego, gdyż na potrzeby zadania pytania trochę skróciłem info ;))

 

Moje pytanie brzmi: jak mogę zmusić excela do wyświetlenia mi tych wartości w formacie ""\""\""\"Opłata przejściowa ilość" itp. lub {""\""\""\"Opłata przejściowa ilość"} bez każdorazowego traktowania go F9 i najeżdżania na dana komórkę?

Będzie tego też używać ktoś, kto za bardzo nie ogarnia excela, więc VBA odpada, ewentualne zmiany struktury pliku będą niepoprawialne dla tej osoby przy wrzucaniu makr. Również super firma nie da najnowszego excela, gdzie istnieje z tego co widzę połącz.teksty :/

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Kaczy napisał:

spróbowałbym, dla każdej komórki taką formułę wpisać osobno, mi się czasem krzaczy jak dam zakresy z ":", zaznaczam, że nie jestem omnibusem excela ;)

Tak wtedy złącz.teksty, które w tym excelu jest dostępne zdziałałoby, ale problem w tym, że tabele które tak sprawdzam mają do 300 pozycji, zatem pisanie do 300 formuł dla jednej tabeli trochę pozbawia mnie chęci :D

Odnośnik do komentarza

Hmm postaram się dokładniej. Z grupy danych, dla uproszczenia taka mała baza:

image.png.c0ef93708f26d75269f8c16b875dbff3.png

 

Chciałbym wyciągnąć listę/tablicę/krotkę/cokolwiek w ten deseń, aby wyświetlało w komórce coś tego typu (to wynik kliknięcia F9 w trakcie wpisywania formuły "=JEŻELI(A15:A39=PRAWDA; ""; B15:B39)":

image.png.e220e46a85ec772d6ee0ab1b6d14dcdb.png

Czyli dla każdego FAŁSZ wartość komórki obok.

Ale funkcja tablicowa {=JEŻELI(A15:A39=PRAWDA; ""; B15:B39)} o ile liczy to poprawnie, o tyle wyświetla niestety tylko pierwszy wynik, czyli "".

 

Celem moim jest po prostu wypisanie każdej komórki, dla której wystapił FAŁSZ. Jeżeli efektem będzie taka lista jak na screenie nr 2, nie jest to problemem, pozwala działać dalej.

I tak w przypadku tej bazy wyżej mógłbym ręcznie zrobić formuły, aby się wyświetliło, ale niestety to najmniejsza możliwa tabela danych.

 

I jak pisałem wyżej niestety VBA odpada, bo nie będę jedyną osobą, która te zestawienia aktualizuje i zbija, zatem musze to zrobić tak, aby ktoś ledwie ogarniający mógł jak coś poprawiać ten syf.

Odnośnik do komentarza

Kombinowałbym w stronę dodania kolumny (potem może być ukryta, zablokowana) ze wspomnianą formułą "=JEŻELI(A15=PRAWDA; ""; B15)" i skopiował do pozostałych wierszy w tej kolumnie, wydaje się, że to tylko kilka sekund przeciągnięcia/przekopiowania. Komórki w tej kolumnie wyświetliłyby tylko wartości fałsz. Zakres tej kolumny zaadaptowałbym na rozwijaną listę wyboru, gdzie ręcznie możnaby selekcjonować te nagłówki. Na tę chwilę nie wpadłem na pomysł jak łatwiej przenieść te policzone "Fałsze". Nie wiem, czy to zrozumiałe :D

 

ewentualnie może coś z tego okaże się też przydatne :D https://www.pmsocho.com/2015/12/11/dynamiczna-lista-kolejnych-elementow-z-obszaru-z-pustymi-komorkami/

Odnośnik do komentarza

Sęk w tym, ze nie chcę dodatkowej tabeli z takimi wynikami, to mnie nie urządza przy dalszym działaniu na kilku do kilkunastu plików, a przeciąganie jednak to właśnie sugeruje.

 

47 minut temu, Kaczy napisał:

Ale to jest mi znacznie bliższe, chociaż też generuje więcej niż 1-2 komórki. Ale jak się nie ma co się lubi... :D 

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...