Skocz do zawartości

Microsoft Office


Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Makk napisał:

Help, i need help... 

 

Pewnie prosta formuła, ale nie kojarzę:

mam taką tabelkę

Bez-tytu-u.jpg

 

 

i chcę zrobić, aby zamiast PRAWDA wpisywało mi Pr_1, a zamiast FAŁSZ była spacja (ale niekoniecznie- może zostać fałsz). 

wrzuć to w ukrytą kolumnę (mówię o prawda fałsz), a w kolumnie która ma być widoczna zrób jeżeli "prawda" to wstaw warto Pr_1 lub wartosc jezeli warunek nie jest spełniony, prościej sie nie da i masz automat

 

Edyta podpowiada, że @Gabe był szybszy parę postów wyżej, to w zasadzie to samo. 

Edytowane przez klinsmann
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...
16 hours ago, jmk said:

Ano dziena :D

 

Google mi zmieniło:

 

=(CZY.LICZBA(SZUKAJ.TEKST("Success";B2)))

 

I jest FAŁSZ LUB PRAWDA, a da się, żeby to było zamiast prawda "OK" ?

 

A jak dodasz JEŻELI to nadal zadziała? Bo wtedy możesz zrobić tak:
=JEŻELI(CZY.LICZBA(SZUKAJ.TEKST("Success";B2));"OK";"")

 

gdzie w drugi cudzysłów możesz wpisać zastępstwo dla FALSE albo po prostu zostaje pole puste

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, jmk said:

A jakbym chciał do jednej komórki dać trzy kejsy?

 

"Success", "Warning" i "Failed" i zależnie od tego słowa wpisać trzy różne komunikaty?

 

=IF(ISNUMBER(SEARCH("Success",A2)),"Komunikat1",IF(ISNUMBER(SEARCH("Warning",A2)),"Komunikat2","Komunikat3"))

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, jmk said:

Jeszcze jeden problem ;) Kiedy zrobiłem tak jak Ty, to gdy komórka jest pusta to wyświetla się komunika3, a wolałbym żeby było puste. Jak wstawię tam "" to jest ok, ale ja mam 3 kejsy do obsługi  - można dać 3 a czwarty to ""?

 

Odpowiedź długa: funkcja =JEŻELI działa w ten sposób, że każesz jej sprawdzić argument logiczny, a następnie zwraca odpowiedź albo prawa albo fałsz. Jeśli w miejsce fałszu wstawisz kolejne JEŻELI, to oznacza to tyle, że jeśli pierwszy JEŻELI=FAŁSZ to zaczyna sprawdzać kolejną formułę, aż do momentu gdy zwróci PRAWDĘ lub ostateczną wartość dla fałszu. Więc możesz wstawić nieskończenie długą liczbę JEŻELI po sobie, a na końcu FAŁSZ.

 

Odpowiedź krótka: tak, kopiuj wklej i tyle.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dalej mam problem, ale inny ;)

 

Synchronizuje to z Zapier. Mam 3 kolumny "Temat" "Data" i "Czy ok" i z maila pobiera i wstawia treść do pierwszych dwóch kolumn, trzecia do funkcja sprawdzająca, tylko, gdy zapier wstawia nowy wiersz to funkcja się kasuje, jest pusty wiersz. Czy da się to jakoś zablokować?

Odnośnik do komentarza
32 minutes ago, jmk said:

Dalej mam problem, ale inny ;)

 

Synchronizuje to z Zapier. Mam 3 kolumny "Temat" "Data" i "Czy ok" i z maila pobiera i wstawia treść do pierwszych dwóch kolumn, trzecia do funkcja sprawdzająca, tylko, gdy zapier wstawia nowy wiersz to funkcja się kasuje, jest pusty wiersz. Czy da się to jakoś zablokować?

Nigdy nie robiłem takiej synchronizacji z Zapierem, ale czy on musi wstawiac cały wiersz? Czy nie może wypełniać tylko tych dwóch komórek, a resztę pól w wierszu zostawiać pustych?

Możesz spróbować jeszcze zostawić jedną kolumnę pustą, bez tytułu i dopiero w kolejnej robić to sprawdzenie. Czyli masz dane w A i B, tam Zapier wkleja dane, kolumna C jest kompletnie pusta (bez tytułowej, to klucz) i dopiero w kolumnie D robisz sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...