Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, niestety nie ma tyle samo, ale własnie piszemy VB code dla tego. Niech mądrzejsi się tym zajmą :)

thx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm, a jaka jest minimalna i maksymalna ilosc? i czy zawsze data ma 9 znakow? i czy zawsze sie konczy tbd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Minimalna jest 1, maksymalna jest n. TBD to określenie To be decided, co oznacza, że nie jest znana ostateczna data.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem co oznacza skrot tbd ;) chodzi mi o to czy zawsze wystepuje. A to n chyba da sie wyrazic konkretna liczba? Ogolnie jest to w miare proste do zrobienia. Trzeba analogicznie przerobic ta moja funkcje na n iteracji i przed kazdym kolejnym tekstem dodac odpowiednie jeżeli.błąd, gdzie jeśli nic nie znajdzie zwróci pusty string. 

Najlepiej wklej tu najdluzszy i najkrotszy wiersz + jakis nietypowy jezeli jest takowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

imo to najprosciej jakis skrpyt w vb napisac ze splitami po prostu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spory tekst, w tekście sporo rysunków/tabel, każda ponumerowana. Do tych rysunków w tekście są odnośniki (czyli. np "jak pokazano na rysunku 5"). I teraz jak to zrobić, żeby numeracje rysunków powiązać z numeracją w tekście? Bo teraz jak się wstawi jakiś rysunek w środku pracy, to zaczyna się to rozjeżdżać, a ręcznie poprawiać kilkaset tekstów jest raczej bezsensu.

Próbuje robić to przez odsyłacz, ale po pierwsze wrzuca mi w tekst nie sam numer, ale rodzaj obiektu - czyli np. "jak widać na Rysunek 5", po drugie po dorzuceniu wie widzę, żeby to automatycznie aktualizował (choć to pewnie można jakoś prosto wywołać)

EDIT wiedziałem, że to musi być proste

http://wordfaqs.ssbarnhill.com/CombineXrefs.htm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wymusić w wordzie, żeby mi się tabela nie dzieliła między strony? Wg mnie wszystko mam "odptaszkowane" jak trzeba, a ona i tak nie chce się przesuwać. Tzn mogę to zrobić ręcznie enterami, ale to chyba nie w tym rzecz

2115026.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi