Skocz do zawartości
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym plebiscycie CMF Awards, edycji 2017! Nominacje w poniższym dziale można składać do 14.01 do godziny 23:59.
CMF Awards 2017

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, tak to jest jak się zaćmę na oczy złapie i nie widzi takich banałów, mea culpa ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam w Excelu cztery kolumny - (a) stawka za słowo, (b) liczba słów, © koszt, (d) koszt całkowity

I teraz chciałbym, żeby to wyglądało tak: w kolumnie (a) wartość wyrażona w €, w (b) wartość liczbowa, w © pomnożona kolumna (a)*(b), a w kolumnie (d) suma wartości z wierszy w kolumnie ©

Jako, że jestem excelowym leszczem nie umiem tego ogarnąć. :) Ta wartość w € strasznie mi miesza, bo gdyby to były zwykłe liczby nie miałbym problemu. Ktoś wie jak to rozwiązać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrób normalne liczby, po czym przeformatuj komórki na format walutowy z symbolem EUR.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak w dowolnym tekście np ("bardzo tęsknie za Iconem") ustalić pozycję drugiej spacji (albo trzeciej, w zasadzie dowolnej w zależności od potrzeb). Bo  =ZNAJDŹ(" ";A1;1) zwraca mi pozycję tylko pierwszej spacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra, potrzebuje w excelu ustalić w tekście wystąpienie pierwszej cyfry. Jeżeli nie ma cyfry, ma mi zwrócić długość tekstu

np.

dupadupa102 <-- tu ma mi zwrócić 9

x6wwf7 <-- tu ma mi zwrócić 2

bla <-- tu ma zwrócić 3

Byłoby coś prostszego niż

=MIN(JEŻELI.BŁĄD(ZNAJDŹ(1;A29;1);DŁ(A29));JEŻELI.BŁĄD(ZNAJDŹ(2;A29;1);DŁ(A29));JEŻELI.BŁĄD(ZNAJDŹ(3;A29;1);DŁ(A29))) itd? Może można jakoś wyłapać cyfre?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uwaga, bo z głowy piszę

=JEŻELI(CZY.BŁĄD(ZNAJDŹ({1,2,3,4,5,6,7,8,9,0};A1;0));DŁ(A1);ZNAJDŹ({1,2,3,4,5,6,7,8,9,0};A1;0))

Chyba powinno zadziałać :-k

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie za bardzo chce mi działać

Np funkcja =ZNAJDŹ({0;1;2;3;4;5;6;7;8;9};A1;1)

Znajduje mi tylko pozycje zera. Czyli dla tekstu

blabla0a <-- zwraca 7

blab1la0a <-- zwraca 8

blab1laa <-- zwraca błąd

Jak na początek nawiasu dam inną cyfrę, to tylko jej szuka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra, znalazłem w necie i działa coś takiego, ale dlaczego, to nie wiem :-k

=MIN(ZNAJDŹ({0;1;2;3;4;5;6;7;8;9;0};A2&"0123456789"))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ooo, o to to, dzięki. I też nie wiem czemu to działa, bo po wycięciu tego cudzysłowu teoretycznie na tekstach z cyframi powinno działać, a nie działa ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jeszcze jedna prośba o pomoc

Jak w treści zdania zamienić myślnik, który znajduję się między znakami innymi niż spacja na pusty znak?

tzn. np w tekście

Janina Kowalska-Malinowska - Warszawa <-- ma mi tylko uciąć myślnik między nazwiskami i zwrócić Janina KowalskaMalinowska - Warszawa

Nie wiem, czy to będzie pierwszy myślnik w komórce, wiem tylko, że jest pomiędzy literami

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja lubię kreatywnie używać funkcji "znajdź i zamień" ;) Możesz zrobić tak:

1. zamień wszystkie " - " na "xxx"
  2. zamień wszystkie "-" na "" (puste)
  3. zamień wszystkie "xxx" na " - " 

chyba łatwiej niż szukać jakichś szalonych formuł na to ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To w sumie by mogło przejść, choć rozbudowanie funkcji już jest tak duże, że dodawania 3 kolejnych poziomów wolałbym uniknąć.

Próbowałem wyłapywać coś a'la =SZUKAJ.TEKST("?-?";A1;1) ale excel spacje też traktuje jako znak. I zastanawiałem się, czy można mu tu wymusić szukania wzorca litera-myślnik-litera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdź USUŃ.ZBĘDNE.ODSTĘPY. Nie wiem czy zadziała, ale podwójne spacje usuwa.

UPDATE:  nie doczytałem do końca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

BTW - sposób Reapera nie wyłapie mi sytuacji, gdzie komórka kończy się lub zaczyna myślnikiem :-k

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta