Skocz do zawartości

Microsoft Office


Rekomendowane odpowiedzi

Bo to tabela słowna, nie chce w excelu, bo tam gorszy widok. Chyba, że to jedyna opcja. Dwie kolumny, każda po 10wierszy, w każdym ma być wpisane np. Dzień Świra. Bez kopiowania nie da się wpisując raz to potem przeciągnąć na całą tabele?

 

Word 2007.

Odnośnik do komentarza

 

 

@Smetek - z czego importujesz? Może po stronie bazy danych spróbuj przerobić datę na stringa? Excel i daty to temat rzeka, z doświadczenia wiem, że lepiej obejść niż próbować zrozumieć.

bazą danych jest sharepoint, pole z wyborem daty, nie mogę tego zmienić - w tym problem

 

jak zmieniam formatowanie daty na string(ogólne, liczbowe, tekstowe to z 2017-06-30 robi się 42300 i tracę dane.

Odnośnik do komentarza

No bo już jak masz dane w excelu, to już po ptokach, Excel tak przechowuje datę, i co mu zrobisz (bodajże liczba dób od początku XX wieku, dlatego dla zera pojawia ci się 1900-01-01). Cały myk w tym, żeby tę datę zmienić na string jeszcze w bazie danych, albo w trakcie importu :/

 

EDIT: Google mówi, że może zadziałać formuła TEXT(TEKST w PL), np TEXT(A1;"dd-mm-yyyy") :-k

Odnośnik do komentarza

No bo już jak masz dane w excelu, to już po ptokach, Excel tak przechowuje datę, i co mu zrobisz (bodajże liczba dób od początku XX wieku, dlatego dla zera pojawia ci się 1900-01-01). Cały myk w tym, żeby tę datę zmienić na string jeszcze w bazie danych, albo w trakcie importu :/

 

EDIT: Google mówi, że może zadziałać formuła TEXT(TEKST w PL), np TEXT(A1;"dd-mm-yyyy") :-k

 

 

Ewentualnie można spróbować zaciągania danych przez dodatek power query i zanim wgra się to w excela przeedytować interesującą nas część na odpowiedni format np. liczby dziesiętnej

pierwsza opcja w ogole nie dziala, druga tez nie bardzo wchodzi w gre, mamy makra, ktore przestaja dzialac jak zmienimy format z daty na tekst przy recznym kopiowaniu.

 

dzieki za checi

Odnośnik do komentarza

@klinsmann: a czy jesteś w stanie te dane z datą wyrzucać do komórki z formułą jeżeli? Wtedy możesz zrobić wariant gdzie wyskoczy wartość, którą ukryjesz tym trikiem (np. 1). Konieczne jest tylko wpisanie "1900-01-00" w cudzysłowie, gdyż inaczej excel koryguje sobie ten wpis do 1900-1-00 i zamiast prawda wyjdzie Ci fałsz :}

Odnośnik do komentarza

jeżeli(A2="1900-01-00";0;A2)

Nie wiem czy w ogóle mój tok myślenia jest poprawny i ma sens w tym czego Ty potrzebujesz. W tym wypadku jeżeli w komórce A2 miałbyś tą datę formuła w nowej komórce generuje 0, które później sobie ukrywasz już tym 'trikiem'. W innym wypadku zwraca wartość A2.

Problem w tym, że nie mam excela dzisiaj dostępnego, żeby sprawdzić czy na pewno podstawi to dobre wartości. Jak na złość siedzę na świeżym sprzęcie i nie ma tu nawet fragmentu Office wgranego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam dwie sprawy:

 

1. Chcę, żeby na podstawie wartości określonej komórki excel tworzył listę liczb całkowitych od 0 do tej liczby, czyli np. jak wpiszę 50, to żeby utworzył listę od 0 do 50, jak 20, to 0 do 20 itd. Koniecznie bez makr.

 

2. Czy da się spowodować, żeby excel automatycznie definiował skalę osi na wykresie XY na podstawie danych, które są wpisane? Poradziłem sobie z tym dla osi Y za pomocą funkcji OFFSET i COUNTA, ale dla osi X analogiczny sposób nie działa (dla zainteresowanych https://support.microsoft.com/en-us/help/183446/how-to-use-defined-names-to-automatically-update-a-chart-range-in-excel). Niestety sposób ten nie działa dla osi X w moim przypadku. Również bez makr.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...