Skocz do zawartości

Microsoft Office


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie odnośnie office'a. Jak to sprawnie zrobić w Wordzie lub Excelu:

 

Mam długą listę wyrazów, po którym następuje średnik i liczba, np.:

 

wyraz;0453993

 

Chodzi mi o to, żeby zostawić sam "wyraz" a usunąć średnik i następujące po nim wartości. Wyrazu mają różną długość, tak samo liczby po średniku. Da się to jakoś szybko ogarnąć? :)

 

 

Heh, problem rozwiązany. Wystarczył zwykły zapis ";*" wprowadzony w narzędziu znajdź i zastąp w excelu :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Raczej chodzi o płatność jednorazową. To dla osoby raczejj średnio obeznanej w kompach. Chce kupić, zainstalować (najlepiej z gotowego nośnika) i zainstalować.

Jaką licencję trzeba kupić i ile by to kosztowało? Podejrzewam, że chodzi o https://www.morele.net/program-microsoft-office-2016-dla-uzytkownikow-domowych-i-malych-firm-pl-32-64-bit-medialess-t5d-02439-707563/ ?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

A to ile tych wierszy masz, że nie możesz przeciągnąć? :-k Bo nie kojarzę jakiegoś automatycznego sposobu, możesz ewentualnie zrobić to jako kolumnę i później zrobić transpozycję.


W sensie jeśli chcesz od lewej do prawej przeciągnąć ten tekst. Bo od góry do dołu to możesz dwa razy kliknąć prawy dolny róg i wtedy wypełniają się wszystkie w tej kolumnie.

Odnośnik do komentarza

Ah, no bo kto robi tabele w wordzie ;)

też się temu dziwiłem ;)

 

no dobra ja mam pytanie, zaciągam dane ze zbiorczego arkusza(baza danych) do kilku arkuszy, problem jaki trafiłem to:

jeżeli w bazie danych pole jest niewypełnione(pusta komórka) to do docelowego arkusza zaciąga się zero, za pomocą formatowania niestandardowego opisego tutaj(https://support.office.com/pl-pl/article/Wy%C5%9Bwietlanie-lub-ukrywanie-warto%C5%9Bci-zerowych-3ec7a433-46b8-4516-8085-a00e9e476b03) udało mi się pozbyć zer.

Jedyny problem jaki nadal mam, to jeżeli zaciągam dane zapisane w formacie daty yyyy-mm-dd to zaciąga mi się zamiast 0 wartość "1900-01-00" i niestety wyżej opisany patent nie ukrywa tej wartości. Ktoś ma jakiś pomysł aby to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza

O, podłączam się, mam coś podobnego - do swojego excela w którym wszystko mi się samo wylicza, robię import danych z innego pliku. W nim mam ceny, które są zapisane systemem 390.0, 590.0 itd. Ale czasami robimy jakieś testy i mam np. cenę 1.01 i przez to w pliku zaciąganym pojawia się data 01.sty i jak zaciąga mi się to do dużego excela, to wywala mi statystyki z całego miesiąca przez to. Czy mogę coś z tym zrobić?

 

Ten mały plik z danymi jest dynamiczny, to są dane sprzedażowe, więc on się zmienia co chwila. Ale wiem, że na niektórych komputerach ten sam plik elegancko prezentuje cenę 1.01 zamiast daty, a u mnie pokazuje datę, czyli ewidentnie coś w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza

W obu waszych przypadkach chodzi o to, że Excel próbuje być mądrzejszy od użytkownika ;)

@Smetek - z czego importujesz? Może po stronie bazy danych spróbuj przerobić datę na stringa? Excel i daty to temat rzeka, z doświadczenia wiem, że lepiej obejść niż próbować zrozumieć.

 

@Reaper - chodzi zapewne o ustawienie w formatowaniu komórki na sztywno formatu liczbowego. Tylko nie wiem na którym arkuszu występuje przekłamanie :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...