Skocz do zawartości

Microsoft Office


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

mam tabelę co wyglada tak. całość http://prntscr.com/anxa8t
http://prntscr.com/anx8rs(z filtrem w kolumnie G)
Chciabym posumować wszystkie typy obwodów (kolumna G), w kolumnach O-AM, czyli policzyc osobne sumy. Jak chce zaznaczyć normalnym zaznaczeniem zakresu dla SUMy, to mi nalicza też komórki ukryte filtrem. Można to jakąś formułą obejść

PS Dodam, że tabela jest na tyle ogromna, że przy sortowaniu Libre się zawiesza (30k wierszów), podobnie przy próbie wypieprzeniu kilku (15k :keke: ) nieistotnych danych


już sobie poradziłem, podesłałem komus kto ma normalnego office'a i mi to posegregował

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ktoś ma pomysł na okazyjną ofertę przedłużenia subskrypcji dla 365? Potrzebuję go koniecznie do pracy, do tego mam telefon z Windows Mobile, a oferty w Windows Store sięgają ceny 299 zł po jednej licencji dla każdego urządzenia z Windowsem i 429 zł dla pięciu licencji. Znalazłem oferty typu 180 zł w Empikach itd., ale nie do końca rozumiem czy dotyczy to także przedłużenia subskrypcji. Może macie jakieś promocje/kupony/kody rabatowe lub po prostu pomysły dla korzystnego zakupu licencji?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pytanie excelowe

 

Mam komórkę C1 z tekstem "A" a w komórce D1 wartość liczbową, np 40.

 

Chcę w komórce docelowej uzyskać taki warunek - Jeśli w C1 jest "A", a w D1 wartość większa=równa od 0, ale mniejsza=równa od 100, to daj 50, w przeciwnym wypadku zostaw docelową wartość D1.

 

Da się to jakoś zgrabnie zorganizować, bo mam małe problemy? :-k

 

Dobra, poradziłem sobie ;)

Odnośnik do komentarza

Ktoś ma pomysł na okazyjną ofertę przedłużenia subskrypcji dla 365? Potrzebuję go koniecznie do pracy, do tego mam telefon z Windows Mobile, a oferty w Windows Store sięgają ceny 299 zł po jednej licencji dla każdego urządzenia z Windowsem i 429 zł dla pięciu licencji. Znalazłem oferty typu 180 zł w Empikach itd., ale nie do końca rozumiem czy dotyczy to także przedłużenia subskrypcji. Może macie jakieś promocje/kupony/kody rabatowe lub po prostu pomysły dla korzystnego zakupu licencji?

PODBIJAM PO LATACH

 

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza

 

Ktoś ma pomysł na okazyjną ofertę przedłużenia subskrypcji dla 365? Potrzebuję go koniecznie do pracy, do tego mam telefon z Windows Mobile, a oferty w Windows Store sięgają ceny 299 zł po jednej licencji dla każdego urządzenia z Windowsem i 429 zł dla pięciu licencji. Znalazłem oferty typu 180 zł w Empikach itd., ale nie do końca rozumiem czy dotyczy to także przedłużenia subskrypcji. Może macie jakieś promocje/kupony/kody rabatowe lub po prostu pomysły dla korzystnego zakupu licencji?

PODBIJAM PO LATACH

 

Ktoś coś?

 

https://www.pepper.pl/promocje/lark-ultimate-7i-win-rtveuroagd-office-na-rok-wedug-komentarzy-eksperta-sklepu-pod-produktem-22407

 

Szukaj czegoś w tym stylu. Kiedyś tego było od groma teraz nie wiem jak z dostępnością takich promocji. Tani tablet z roczną subskrypcją na O365. Aktywujesz subskrypcję, tablet sprzedajesz i masz promocyjny pakiet Office.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

W MS office będzie to:

=SUMA.JEŻELI(zakres do szukania; adres komórki z wartością do szukania (w danym rzędzie); zakres do sumowania)

Czyli jeśli kody terytorium masz w komórce C, a sumujesz Liczbę wyborców uprawnionych do głosowania, to powinno dla wiersza drugiego wyglądać to tak:

=SUMA.JEŻELI(C:C; C2; G:G)

Albo jeśli Libre Office nie obsługuje zakresów typu C:C, to:

=SUMA.JEŻELI(C$2:C$[nr ostatniego wiersza]; C2; G$2:G$[nr ostatniego wiersza])
Odnośnik do komentarza

 

W MS office będzie to:

=SUMA.JEŻELI(zakres do szukania; adres komórki z wartością do szukania (w danym rzędzie); zakres do sumowania)

Czyli jeśli kody terytorium masz w komórce C, a sumujesz Liczbę wyborców uprawnionych do głosowania, to powinno dla wiersza drugiego wyglądać to tak:

=SUMA.JEŻELI(C:C; C2; G:G)

Albo jeśli Libre Office nie obsługuje zakresów typu C:C, to:

=SUMA.JEŻELI(C$2:C$[nr ostatniego wiersza]; C2; G$2:G$[nr ostatniego wiersza])

zakresy obługuje, jak najbardziej/ Czyli mam rozumiem, że jak w kolumnie G mam około 4k różnych wartości numery Teryt (wersów w tabeli jest 30k), to dla każdego muszę wpisać wartość numeru teryt/ adres z pozadaną wartosćią?

 

Druga sprawa - chce to pozniej etykietowac nazwą gminy, istnieje sposób moze, żeby wklejając skopiowane wartości tekstowe, nie wklejało mi wartości się powtarzające?

Odnośnik do komentarza
zakresy obługuje, jak najbardziej/ Czyli mam rozumiem, że jak w kolumnie G mam około 4k różnych wartości numery Teryt (wersów w tabeli jest 30k), to dla każdego muszę wpisać wartość numeru teryt/ adres z pozadaną wartosćią?

 

 

Nic nie musisz wpisywać 4tys razy - wpisujesz formułę w komórkę w nowej kolumnie w wierszu drugim, klikasz dwa razy w prawy dolny róg komórki (albo kopiuj w dół, czy co tam wolisz) i idziesz zrobić herbatę ;)

 

 

 

 

Druga sprawa - chce to pozniej etykietowac nazwą gminy, istnieje sposób moze, żeby wklejając skopiowane wartości tekstowe, nie wklejało mi wartości się powtarzające?

 

 

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - chcesz zamiast

TERYT | SUMA
20101  | 50000
20101  | 50000
20102  | 20000
20102  | 20000

mieć

TERYT | SUMA
20101  | 50000
------ | -----
20102  | 20000
-----  | -----

tak?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...