Skocz do zawartości

Microsoft Office


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Dostalem w zalaczniku plik napisany w MS Word, ktory ma format .docx (a nie jak normalnie .doc). Wiem, ze osoba ktora to pisala uzywa Visty a ja mam Win XP. Probowalem zmienic to .docx na .doc i otworzyc, ale wtedy sa problemy z kodowaniem i pojawiaja sie prawie same kwadraciki. Mozna to jak rozwiazac (bo pilnie potrzebuje ten dokument...)?

Odnośnik do komentarza
A w takim razie jest w tej wersji 2007 mozliwosc zapisania tego w starym formacie .doc tak zebym mogl to otworzyc ? :/

 

Edyta mowi, ze na stronie Miscoshitu sa jakies wtyczki, zobaczymy czy to zadziala...

 

MO2007 ma możliwość zapisywania w formacie .doc

Odnośnik do komentarza
A w takim razie jest w tej wersji 2007 mozliwosc zapisania tego w starym formacie .doc tak zebym mogl to otworzyc ? :/

 

Edyta mowi, ze na stronie Miscoshitu sa jakies wtyczki, zobaczymy czy to zadziala...

 

MO2007 ma możliwość zapisywania w formacie .doc

Mieć to ma , ale jak zapisuje domyślnie ? :>

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Nawiasem mówiąc, format docx jest tak niekompatybilny ze wszelkim innym oprogramowaniem, że na przykład Nature i Science, dwa najpoważniejsze czasopisma naukowe na świecie, pomniejszych nie licząc, zabroniły swoim autorom nadsyłania materiałów w tym formacie :].

Odnośnik do komentarza
A w takim razie jest w tej wersji 2007 mozliwosc zapisania tego w starym formacie .doc tak zebym mogl to otworzyc ? :/

 

Edyta mowi, ze na stronie Miscoshitu sa jakies wtyczki, zobaczymy czy to zadziala...

 

MO2007 ma możliwość zapisywania w formacie .doc

Mieć to ma , ale jak zapisuje domyślnie ? :>

 

Z tego co pamiętam, korzystając z pliku .doc zapisuje w .doc. Wszystkie nowe dokumenty domyślnie w .docx

Odnośnik do komentarza
Nawiasem mówiąc, format docx jest tak niekompatybilny ze wszelkim innym oprogramowaniem, że na przykład Nature i Science, dwa najpoważniejsze czasopisma naukowe na świecie, pomniejszych nie licząc, zabroniły swoim autorom nadsyłania materiałów w tym formacie :].

cała Vista ma problemy i jak pamiętam, firmy w USA, pomimo nacisków, nie zdecydowały się na zmianę z XP na najnowszą wydalinę Miętkiego Billa

 

Wszystkie nowe dokumenty domyślnie w .docx

O to to to :] Nie wiesz czy można zmienić domyślny format zapisu na *.doc ? (Swoją droga to 90% osób korzystających z MO 2k7 i tak nie będzie umiało tego zrobić).

Odnośnik do komentarza
Wszystkie nowe dokumenty domyślnie w .docx

O to to to :] Nie wiesz czy można zmienić domyślny format zapisu na *.doc ? (Swoją droga to 90% osób korzystających z MO 2k7 i tak nie będzie umiało tego zrobić).

 

Można, nie ma z tym większego problemu :-)

 

Klikasz w to kółko ze znaczkami, na samiutkim dole, małą czcionką są opcje programu Word a potem patrzysz jak Ci się otworzy nowe menu gdzie jest sekcja zapisywanie i se zmieniasz domyślne na .doc :-) Einfach.

Odnośnik do komentarza
Wszystkie nowe dokumenty domyślnie w .docx

O to to to :] Nie wiesz czy można zmienić domyślny format zapisu na *.doc ? (Swoją droga to 90% osób korzystających z MO 2k7 i tak nie będzie umiało tego zrobić).

 

Można, nie ma z tym większego problemu :-)

 

Klikasz w to kółko ze znaczkami, na samiutkim dole, małą czcionką są opcje programu Word a potem patrzysz jak Ci się otworzy nowe menu gdzie jest sekcja zapisywanie i se zmieniasz domyślne na .doc :-) Einfach.

Chcesz mnie obrazić ? :evil:

Ja sobie poradzę, gorzej z większością juzerów :D

Odnośnik do komentarza
Wszystkie nowe dokumenty domyślnie w .docx

O to to to :] Nie wiesz czy można zmienić domyślny format zapisu na *.doc ? (Swoją droga to 90% osób korzystających z MO 2k7 i tak nie będzie umiało tego zrobić).

 

Można, nie ma z tym większego problemu :-)

 

Klikasz w to kółko ze znaczkami, na samiutkim dole, małą czcionką są opcje programu Word a potem patrzysz jak Ci się otworzy nowe menu gdzie jest sekcja zapisywanie i se zmieniasz domyślne na .doc :-) Einfach.

Chcesz mnie obrazić ? :evil:

Ja sobie poradzę, gorzej z większością juzerów :D

 

 

Myślę, że większość userów w ogóle nawet nie bedzie szukała, bo interface jest ciut inny niż dotychczas prezentowany przez MOffice i po prostu powie, że się nic.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pytanie - byc moze lamerskie - ale prosze o pomoc. Znajoma siedzi obecnie w Anglii, uzywa Oficce 2007 i Windows Vista Basic (wersje angielskie). Ma do pisania magisterke, ale nie za bardzo wiem, jak jej wytlumaczyc, jak dziewczyna moze sobie wrzucic polskie fonty. Moglby ktos jak laikowi krok po kroku napisac, jak to zrobic, zebym mogl jej podeslac? Thx z gory

Odnośnik do komentarza
Pytanie - byc moze lamerskie - ale prosze o pomoc. Znajoma siedzi obecnie w Anglii, uzywa Oficce 2007 i Windows Vista Basic (wersje angielskie). Ma do pisania magisterke, ale nie za bardzo wiem, jak jej wytlumaczyc, jak dziewczyna moze sobie wrzucic polskie fonty. Moglby ktos jak laikowi krok po kroku napisac, jak to zrobic, zebym mogl jej podeslac? Thx z gory

 

 

do katalogu C:\WINDOWS\Fonts wrzucić polskie fonty po prostu ??

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chcę zrobić arkusz, który będzie szacował czas jazdy TiRa z danego miejsca do drugiego. Czyli wpisujesz w jednym okienku długośc trasy, w drugim planowaną średnią prędkość i chcę, żeby wyliczyło ile to zajmie czasu. Dochodzi do tego jeszcze kilka danych, jak czas rozładunków, ale chciałem taki uproszczony przykładzik. Problem leży w tym, że cały czas wylicza mi np. 6,83. A chcę, żeby liczyło w trybie godzinowym, a nie w trybie setnych.

 

Ma ktoś jakiś pomysł, jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam pewien problem z pakietem Office XP. Nie mam pojęcia co się stało ale dziś chcąc zmodyfikować pewien plik w excelu nie mogłem nic wpisać ani zmienić. Prawie wszystkie opcje w zakładkach są nieaktywne. W pierwszej chwili pomyślałem że to może vista odwaliła mi jakiś numer i nadała plikowi status tylko do odczytu ale z tym wszystko jest ok. Następnie nie otwierałem pliku a uruchomiłem excela i nie mogę stworzyć nowego arkusza, wszystkie opcje zablokowane, tekstu ani liczb nie da sie wprowadzić. Podobnie dzieje się w wordzie, nie wiem jak w innych programach z pakietu office bo mam zainstalowane tylko te dwa. Znacie może jakąś przyczynę takich dziwnych rzeczy?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...