Skocz do zawartości

[dyskusja] Różnice w taktyce i treningu miedzy fm10 i fm11


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wybrałem dobry dział jeśli nie to proszę przenieść we właściwe miejsce i przepraszam za zły wybór działu.

Chciałem zacząć dyskusję na temat różnic jakie dokonano w opcjach treningu i taktyki miedzy ostatnim fm a najnowszym. Sprawa dotyczy tego że grając w fm10 grałem karierę od 2010/11 - 2025 roku. prowadziłem legie warszawa z którą w 5 sezonów zdobyłem 3 mistrzostwa, 3 puchary polski, grałem w LE I LM wychodząc z grupy. Stosowałem taktykę 4-4-2 standardowe nastawienie, płynną wymianę piłki, ataki skrzydłami, intensywniejszy presing,grę piłką i podania w pole karne. Treningi miałem opracowane przez samego siebie, a przed sezonem i przerwie zimowej stosowałem trening przygotowawczy 10dniowy z nastawieniem na sile i aerobik na intensywne. później zrezygnowałem z legii bo sprzedali bez mojego zdania mojego najlepszego strzelca :/ później prowadziłem kadry włoch, tunezji, wks, maroko, leeds w premiere league, sheffield utd, i athletic bilbao ale juz z mniejszymi sukcesami. potem dostałem ofertę w Podbeskidziu bielsko-biała i na starcie 9baniek na transfery :D wyprzedałem prawie cały skład i zrobiłem zaciąg zagraniczny głównie z afryki i zdobyłem z nimi 4,2,2,1,1,1 miejsce w lidze, 3 razy puchar polski, oczywiście gra w lm i le w grupie to było co sezon, a w jednym z sezonów 1/4 lm. no i znów miałem taktykę jak w legii i treningi takie same......teraz zacząłem w fm11 grać rayo vallecano w 2 lidze hiszpańskiej i przeniosłem to czego się nauczyłem w fm10 tzn treningi i taktykę no i po około 20meczach było nawet ok 6 miejsce w lidze ze słabym składem, następnie przyszły 2 porażki z silnymi drużynami z rzędu i drużyna się załamała :( i doszło kolejne 9 porażek z rzędu i wygrana w ostatnim meczu sezonu z ostatnią drużyną tabeli ;/ w drugim sezonie już nawet nie miałem takiego dobrego startu w lidze.....po 2zw 4 rem 9 por zrezygnowałem :( nie wiem dlaczego w fm10 tak mi dobrze szło a w fm11 taka tragedia :/

 

i mam teraz kilka pytań:

- co zrobić by podnieść na duchu drużynę by zaczęli wierzyć w możliwość wygranej ( 11 porażek z rzędu to przegięcie)

- czy jest opcja by kapitan porozmawiał z drużyna ( zebranie drużyny) taka jak w fm10 i gdzie ją szukać

- czy to normalne że w 2 lidze hiszpańskiej liga gra w trakcie zgrupowań reprezentacji ( w 2 najważniejszych meczach sezonu w rayo wyjechało mi nagle 14 piłkarzy na mecze młodzieżówek :/ )

- czy warto rozmawiać z zawodnikami prywatnie?? ( zauważyłem że jak jednemu i drugiemu powiedziałem że musi więcej trenować by grac w podst. 11 to zmieniło mu się morale na zadowolone......jednak niektórzy po takiej rozmowie mi powiedzieli że mają dosyć mojego marudzenia :( )

- co sądzicie o rozmowach z dziennikarzami w fm11??? w fm10 często po nich było podane że drużyna dobrze zaaregowała na mój wywiad albo źle.....gdzie tutaj tego szukać???

 

na razie tyle mi pytań przychodzi do głowy....zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Witam. Sam nie jestem wielkim specem w FM'ie, moj staz nie jest za dlugi ale troche czytam o FM11 - wczesniejsze wersje jak zainstalowalem, tak zaraz odinstalowalem bo nigdy mi nie szlo (choc managery uwielbiam). Przy FM 11 spedzilem troche wiecej czasu na gre i lekture, choc grajac Legia i Piastem G. za wiele nie osiagnalem i caly czas swoj szlif w grze poprawiam.

 

Aby podniesc na duchu druzyne, moze pomoc Ci art.:

http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/Rozmowy-motywacyjne.html

 

Opcji rozmowy kapitanem z druzyna w tej wersji nie spotkalem, moze zle szukalem - niech ktos poprawi jezeli sie myle.

 

Czy warto rozmawiac prywatnie z zawodnikami, mysle ze tak.. Skoro poprawia sie zadowolenie/morale to dobry znak, jednak moze zbyt czesta rozmowa prywatna odnosi odwrotny skutek...

 

Po rozmowie z dziennikarzami, pojawial sie przy danym zawodniku w zakladce sklad - kwadracik z np: POZYTYWNA REAKCJA NA WYPOWIEDZ TRENERA - wiec pewnie i w tym przypadku roslo zadowolenie/morale.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...