Skocz do zawartości

Polski Sportowiec Roku 2010


Icon

Najlepszy polski sportowiec roku 2011 to:  

84 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Głosowanie trwa do 18 stycznia. Przy okazji chciałbym aby razem z głosowaniem każdy mógł się podzielić z nami na kogo zagłosował i dlaczego. Zacznę ja.

 

Oddałem swój głos na Tomasza Golloba. Co prawda nie jestem jakimś wielkim fanatykiem żużla, ale lubię ten sport i śledzę od dawna. Przykład Tomka pokazuje jak można być wybitnym sportowcem i przez lata nie móc sięgnąć po najważniejszy w swojej dyscyplinie tytuł/medal. Upór i dążenie do celu Golloba pokazują, że nie można się poddawać. Tomek miał wiele problemów w swojej karierze, również w życiu prywatnym nie zawsze układało mu się najlepiej. Potrafił jednak być profesjonalistą w 100% i w wieku 39 lat sięgnąć po tytuł indywidualnego mistrza świata, a także w tym roku drugi raz z rzędu po drużynowy puchar świata dla Polski. Mało jest takich sportowców jak Gollob i uważam, że w tym roku to on najbardziej zasłużył na tytuł Sportowca Roku w Polsce. Mało kiedy wzruszam się do łez oglądając polskich zawodników, ale kiedy Gollob wygrywał IMŚ polały się z moich oczu łzy szczęścia.

 

Na koniec napiszę swój top5:

1. Tomasz Gollob

2. Justyna Kowalczyk

3. Adam Małysz

4. Tomasz Adamek

5. Trójka damska w łyżwiarstwie szybkim

Odnośnik do komentarza

Ja oddałem głos na Sebastiana Kawę. Polacy od lat zdobywają medale w szybowcach, ale w kraju są najbardziej niedocenianymi mistrzami. I dlatego właśnie głosuję na niego.

moje top5

1. Sebastiian Kawa

2. Anita Włodarczyk

3. Janusz Kołodziej (za wspaniałą jazdę w Speedway ekstralidze, za rok to on zdetronizuje Golloba)

4. Justyna Kowalczyk

5.Tomasz Adamek

Odnośnik do komentarza

Tomasz Adamek - chyba żaden sportowiec w 2010 roku nie przyniósł większej radości Polakom niż Góral. Można dyskutować nad jego rywalami, ale trzeba mu oddać, że to klasa sama w sobie. No i to, że jeśli coś zmusza mnie do wstawania przed świtem to musi być coś ;)

Odnośnik do komentarza

3. Janusz Kołodziej (za wspaniałą jazdę w Speedway ekstralidze, za rok to on zdetronizuje Golloba)

 

hehehehe :)

Głosuję na Tomka Golloba. Po prostu na mojego ulubionego sportowca. Ten właśnie ten facet wieku 39 lat!! został mistrzem świata. Nie udało mu się to w 1999 roku, gdy zabrakło jeszcze trochę zimnej krwi i wyrachowania. Wszystko pokrzyżował wypadek w Złotym Kasku we Wrocławiu. W 2001 roku był chyba jeszcze mocniejszy, ale złoto przegrał u siebie w domu - w Bydgoszczy. Następne lata to pasmo niepowodzeń. Mimo to ja wciąż wierzyłem, choć nie będę ukrywał zaczynałem powoli tracić wiarę w tego wybitnego sportowca. Zdaję sobie sprawę z tego, że Gollob nie będzie jeździł wiecznie, ale jestem przekonany, że w polskim żużlu nie było, nie ma i nie będzie bardziej utalentowanego zawodnika od niego.(jedynie Hans Nielsen i Bruce Penhall mogliby chyba równać się z nim talentem w skali światowej). Może trafi się niebawem ktoś, kto zgarnie tytuł mistrza świata. Nie będzie on jednak Tomkiem Gollobem ;)

 

Wybaczcie za nieco chaotyczny styl posta, ale po po prostu nie chciałem, aby ten temat mi umknął :]

Odnośnik do komentarza

1. Tomasz Gollob

2. Tomasz Frankowski

3. Adam Małysz

4. Justyna Kowalczyk

5. Karol Bielecki

 

Pierwsza trójka to mistrzowie, którzy nie schodzą poniżej pewnego poziomu sportu i kultury. Są wzorami. Czwarte miejsce dla Justyny za wspaniałe igrzyska i poprzedni sezon, a piąte dla Karola za heroizm i wspaniałe sukcesy polskich szczypiornistów.

Odnośnik do komentarza

Oddałem głos na Justynkę , za cudowne igrzyska . I jej ogólnie cały wspaniały sezon 2010 do dziś pamiętam bieg na 30 km i walkę o złoto do ostatnich cm. Aż jak teraz sobie pzypomnę to aż łezka się w oku kręci...

1 Justyna Kowalczyk

2 Tomasz Gollob( za tak samo jak Justyna piękny sezon, ale nie porównujmy żużla do biegów ;))

3Adam Małysz( Adaś pokazał że jeszcze jego legenda żyje i oby żyła jak najdłużej!)

4 Tomasz Adamek( Równa wysoka forma przez cały rok, wszystkie walki wygrane więc zasłużył)

5 Marcin Lewandowski(Nasz jeden z 2 złotych medalistów Europy w tym sezonie, cudowny bieg na 800 metrów i zwycięstwo!)

Odnośnik do komentarza

mimo że nie lubię i nie oglądam skoków, głos na Małysza

 

dlaczego? żadne polski sportowiec nie ma tyle honoru co on, cieszył się jak nikt z dwóch srebrnych medali na IO, potrafił przepuścić największego rywala na skoczni tylko dlatego, że miał problem z kombinezonem (praktycznie dając mu zwycięstwo)

 

1. Małysz

2. Gollob - za MŚ

2. Kubica - za bycie kimś w jakże elitarnym sporcie

4. Włoszczowska - ogromna pracowitość poparta sukcesami

5. brązowa trójka z Vancouver - za uratowanie honoru polskim panczenów na IO

Odnośnik do komentarza

1. Tomasz Gollob

2. Tomasz Frankowski

3. Adam Małysz

4. Justyna Kowalczyk

5. Karol Bielecki

 

Pierwsza trójka to mistrzowie, którzy nie schodzą poniżej pewnego poziomu sportu i kultury. Są wzorami.

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,8915597,Najlepszy_polski_zuzlowiec_skazany.html

To tak à propos Golloba. Natomiast ja też na niego zagłosowałem, choć głównie przez sympatię lokalną sympatię (uczyłem się w tej samej podstawówce, co on) i, rzecz jasna, wyniki sportowe. :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W wyniku głosowania wybraliśmy najlepszego polskiego sportowca 2010 roku. W głosowaniu wzięło udział 84. forumowiczów. Oddali oni głosy na 14 z 20 zaproponowanych sportowców. 6 z zaproponowanych atletów nie dostało od Was ani jednego głosu.

 

Miejsce 10. zajęli ex aequo Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska (łyżwiarstwo szybkie), Anita Włodarczyk (lekkoatletyka), Arsen Kasabijew (podnoszenie ciężarów), Sebastian Kawa (szybowce) oraz Marcin Gortat (koszykówka). Wszyscy otrzymali po jednym głosie.

 

Miejsce 7. dla sportowców, którzy otrzymali po 2 głosy. Są to: Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie), Robert Kubica (F1), Tomasz Frankowski (piłka nożna).

 

Na miejscu 5. staną razem Tomasz Adamek (boks) z Marcinem Lewandowskim (lekkoatletyka), którzy otrzymali po 3 głosy.

 

Tuż poza podium znalazł się nasz król przestworzy Adam Małysz, na którego zagłosowało 11. użytkowników.

 

Na miejscu 3. mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk, która wyprzedziła Adama o 1 głos.

 

15 głosów i 2. miejsce dla człowieka, który swoją postawą imponuje wielu. Mimo okropnej kontuzji, utraty oka, postanowił kontynuować swoją sportową karierę i gra na światowym poziomie. Karol Bielecki.

 

Zdobywcą złotej Maryni zostaje Tomasz Gollob! Mistrz na żużlu wyraźnie pokonał pozostałych rywali zdobywając aż 23 głosy.

 

Dziękuję za głosowanie. Mam nadzieję, że za rok również zostanie przeprowadzony posobny plebiscyt :)

 

 

1# Tomasz Gollob (żuzel) (23 głosów [29.49%] - Zobacz)

Procent z głosów: 29.49%

 

2# Karol Bielecki (piłka ręczna) (15 głosów [19.23%] - Zobacz)

Procent z głosów: 19.23%

 

3# Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie) (12 głosów [15.38%] - Zobacz)

Procent z głosów: 15.38%

 

4# Adam Małysz (skoki narciarskie) (11 głosów [14.10%] - Zobacz)

Procent z głosów: 14.10%

 

5# Marcin Lewandowski (lekkoatletyka) (3 głosów [3.85%] - Zobacz)

Procent z głosów: 3.85%

 

# Tomasz Adamek (boks) (3 głosów [3.85%] - Zobacz)

Procent z głosów: 3.85%

 

7# Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie) (2 głosów [2.56%] - Zobacz)

Procent z głosów: 2.56%

 

# Robert Kubica (F1) (2 głosów [2.56%] - Zobacz)

Procent z głosów: 2.56%

 

# Tomasz Frankowski (piłka nożna) (2 głosów [2.56%] - Zobacz)

Procent z głosów: 2.56%

 

10# Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska (łyżwiarstwo szybkie) (1 głosów [1.28%] - Zobacz)

Procent z głosów: 1.28%

 

# Anita Włodarczyk (lekkoatletyka) (1 głosów [1.28%] - Zobacz)

Procent z głosów: 1.28%

 

# Arsen Kasabijew (podnoszenie ciężarów) (1 głosów [1.28%] - Zobacz)

Procent z głosów: 1.28%

 

# Sebastian Kawa (szybowce) (1 głosów [1.28%] - Zobacz)

Procent z głosów: 1.28%

 

# Marcin Gortat (koszykowka) (1 głosów [1.28%] - Zobacz)

Procent z głosów: 1.28%

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...