Skocz do zawartości

Polityka zagraniczna


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Football officials said they had been briefed in advance that the "tradition was not in keeping with Saudi culture".

 

 

Ich decyzja, ich prawo. Tak jak naszym prawem jest ich krytykować. Zresztą część zdjęć pokazuje, że w tym czasie Saudyjczycy bynajmniej nie szlachtowali niewiernych (ani nie zachowywali się w sposób "uwłaczający pamięci ofiar"):

 

_96406549_8fd82464-bedd-452c-a30d-1f4ea2

 

Z zachowaniem proporcji przypomina mi się afera z kolesiami w USA, którzy zamiast stać z ręką na sercu, klękali w czasie hymnu amerykańskiego, co zwolennicy stania z ręką na sercu uznali za znieważenie tegoż hymnu.

 

ETA: Dodam jeszcze, że z ich perspektywy to tragedia równie egzotyczna co z naszej atak na parlament irański sprzed paru dni. Będzie minuta ciszy dla uczczenia ofiar przed Polska-Rumunia?

Odnośnik do komentarza

A ja będę nieco adwokatem diabła - w trakcie minuty ciszy udali się na swoją stronę boiska, nie przeszkadzali - po prostu nie wzięli udziału. Może się to nam nie podobać, ale właściwie nic złego nie zrobili, po prostu pozwolili nam celebrować nasze zwyczaje, samemu w nich nie biorąc udziału.

Odnośnik do komentarza
ETA: Dodam jeszcze, że z ich perspektywy to tragedia równie egzotyczna co z naszej atak na parlament irański sprzed paru dni. Będzie minuta ciszy dla uczczenia ofiar przed Polska-Rumunia?

 

Pewnie nie. Ale też jestem pewny, że jakby mecz miał miejsce w Iranie, to Polacy by to uszanowali jak gospodarze zaproponowaliby minutę ciszy.

 

Niemniej jednak zgadzam się z Gabe`m. Myślę, że można to porównać do wejścia do kościoła przez ateistę w celach turystycznych. Nikt wtedy nie każe klękać i się modlić, ale wypada zachować w tym czasie ciszę, zdjąć nakrycie głowy, dopić piwo przed wejściem itp. Po prostu okazać szacunek i nie przeszkadzać. Myślę, że w tym przypadku piłkarze postąpili podobnie.

Odnośnik do komentarza

 

ETA: Dodam jeszcze, że z ich perspektywy to tragedia równie egzotyczna co z naszej atak na parlament irański sprzed paru dni. Będzie minuta ciszy dla uczczenia ofiar przed Polska-Rumunia?

 

Pewnie nie. Ale też jestem pewny, że jakby mecz miał miejsce w Iranie, to Polacy by to uszanowali jak gospodarze zaproponowaliby minutę ciszy.

 

 

Ale gdyby był w Polsce, bałbym się reakcji.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...