Skocz do zawartości

Polityka zagraniczna


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Męża Hojarskiej jakoś nie znalazł. I tyle ode mnie, bo to nie ten temat.

 

A i jeszcze to:

 

- Poważny kryzys rządu nastąpi na przełomie października i listopada - uważa. - Koalicja zacznie się jednak psuć w czerwcu za sprawą LPR. Kryzys zostanie zażegnany, ale tylko do jesieni. Wtedy Marcinkiewicz usunie kilka osób z rządu, a PiS zacznie myśleć nad innym planem politycznym. Będą starać się rozbić PO. Ponownie pojawi się perspektywa wcześniejszych wyborów. Wiosną 2006 roku w PO powstaną dwie zwalczające się grupy, na powierzchnię wydostanie się dwóch nowych liderów, którzy popadną w konflikt z Donaldem Tuskiem. Będą go otwarcie atakować, zarzucając konserwatywne poglądy i bierność. Będzie to początek końca Tuska jako przywódcy. W finale PiS zbuduje naciąganą większość. Natomiast Samoobrona będzie przez ten czas wstrzemięźliwa, myśląc o kolejnych wyborach. Choć mam wrażenie, że to ostatnia kadencja tej partii.

 

http://www.nautilus.org.pl/article.php?articlesid=429

 

Trochę mu z tym końcem Tuska nie wyszło. No i z tym Marcinkiewiczem, co to jeszcze jesienią 2006 miał być premierem.

 

**********

 

A wracając do tematu, Rosja przeznaczyła 10 mld rubli na odbudowę Osetii Pd. Klasyczny rosyjski scenariusz. Nie mogę się nadziwić głupocie Saakaszwilego.

Odnośnik do komentarza

Pytanie do obeznanych - bo ja tu ignorantem jestem. Jak to jest tak naprawdę z tą Osetią?

 

Z tego co czytałem, to Osetia została podobno sztucznie podzielona przez Słońce Ludzkości na części gruzińską i rosyjską. Zamieszkują ją głównie Osetyjczycy, etniczne pobratymcy Irańczyków. Podobno ciż Osetyjczycy w znakomitej części woleliby przyłączyć się do Rosji.

Oczywiście władze w Tbilisi się na to nie zgadzają. Pytanie, czy Osetia ma coś bardzo wartościowego, że bardzo nie można jej odpuścić?

 

Wygląda, że problem wcale nie jest taki prosty, a skończy się pewnie aneksacją terytorium przez Rosję i samoizolacją Gruzji - wrogiej zarówno Rosji i Zachodowi. I kolejny matecznik terroryzmu gotowy.

Odnośnik do komentarza

Gruzini ogłosili jednostronny rozejm, który ma do siebie to, że, well, jest jednostronny. Wszystko zależy wyłącznie od dobrej woli Rosjan, a na to nieszczególnie bym liczył, póki nie zrealizują swoich celów w tej wojnie.

 

I wersja rosyjska, żeby nie było zbyt jednostronnie:

 

15:11 GMT, Aug 10, 2008 Latest Headlines...

 

Georgia submitted note to Russian embassy, but has not stopped hostilities

 

MOSCOW. Aug 10 (Interfax) - The Russian Foreign Ministry has confirmed that the Russian embassy in Tbilisi received a ceasefire note on Sunday but added that Georgia continued hostilities in South Ossetia.

"It is true that such a note exists," a ministry source told Interfax Sunday evening.

"However, the Georgian side has not stopped hostilities in South Ossetia. Georgian troops continue their shelling," the source said.

Odnośnik do komentarza

Ano. Wszystko zależy od Rosjan, bo jeśli zechcą, zgniotą Gruzinów bez większego wysiłku. Ale mam nadzieję, że nie są głupi i tego nie zrobią, bo okupacja Gruzji nie jest im do niczego potrzebna. Autonomia Abchazji i Osetii plus z czasem osadzenie przychylnego sobie rządu w Tbilisi - tak w rzymskim stylu :D - na takie rozwiązanie stawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...