Skocz do zawartości

Polityka zagraniczna


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

A ja se wrócę do Turcji. Pracownicy ichniej budżetówki (administracja, sądy, szkoły) dostali zakaz opuszczania kraju, a policja weszła do Incirlik, możliwe że w poszukiwaniu materiałów potwierdzających związek USA z puczem. I wisienka na torcie - Erdogan ma się niebawem spotkać z Putinem.

gdyby to była prawda, to Zatoka Świń byłaby śmiechu warta przy tym, co fundnął światu Obama :)
Odnośnik do komentarza

 

Nie mam pojęcia czego oczekujesz. W tym momencie W OGÓLE nie ma ów edukacji. Programu nie ma.

Po pierwsze, mały bonus edukacyjny: http://filologpolski.blogspot.com/2013/10/zaimek-ow.html

 

No dlatego pytam, co powinno być Twoim zdaniem w programie.

 

 

To co napisał Gabe jest dobre, ale dorzuciłbym też co nieco. Pokazanie o co chodzi w danych chorobach wenerycznych, wyjaśnienie działania różnych środków antykoncepcyjnych, jak je stosować, omówić skutki uboczne (głównie środki zawierające hormony). To tak bez zastanowienia ;)

Odnośnik do komentarza

 

A ja se wrócę do Turcji. Pracownicy ichniej budżetówki (administracja, sądy, szkoły) dostali zakaz opuszczania kraju, a policja weszła do Incirlik, możliwe że w poszukiwaniu materiałów potwierdzających związek USA z puczem. I wisienka na torcie - Erdogan ma się niebawem spotkać z Putinem.

gdyby to była prawda, to Zatoka Świń byłaby śmiechu warta przy tym, co fundnął światu Obama :)

 

imo prawdą to nie jest, ale tak będzie kreował narrację Erdogan.

Odnośnik do komentarza

 

O ile większe? Wiadomo, że amerykańskie lemingi łykają to jak nasze chłepczą intelektualną zupę z GW. Zapewniam Cię, że więcej ludzi czyta brukowce. Tak więc większy zasięg ma Błaszczak w Daily Mail niż to co piszą sobie kumple Applebaum z Washington Post czy NYT

 

No i co z tego, że więcej czyta tabloidy? WP ma na koncie ileśtam Pulitzerów, ma na koncie aferę Watergate, jest wydawany w stolicy mocarstwa z którym Polska chce mieć bardzo dobre relacje, czytają go pewnie wszystkie decyzyjne osoby i mimo wszystko artykuł tam ma o wiele większą siłę rażenia niż wzmianka w gazecie pomiędzy gołą babą, facetem trzymającym kredens i rodziną, której kosmici zdradzili numery w loterii.

 

To mówimy o zasięgu czy nie? Bo się pogubiłem. Nagroda Nike nie oznacza, że ktoś sprzedaje milion książek, wręcz przeciwnie... Ten cały świat o którym piszecie, to grupka intelektualistów.

Wiem Prof, że Birnbaum to był przykład, czytam wieści...

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2794234/uk-highest-rate-teen-pregnancies-western-europe-despite-25-fall-decade.html

 

Naprawdę? Mamy się czym chwalić porównując się do jednego z najbardziej wyzwolonych seksualnie społeczeństw w Europie? Może porównajmy się do Szwecji, która może w tej materii stać za wzór dla innych. Fakty są takie, że edukacja seksualna jest konieczna i skutecznie pomaga w rozwiązywaniu m.in. problemu nastoletnich matek. A u nas ona praktycznie nie istnieje właśnie przez sprzeciw środowisk konserwatywnych albo polega na powtarzaniu idiotycznych dawno obalonych tez.

Podano ci przykład, że jednak nie. Poza tym wyzwolenie seksualne, to ma być jakiś wielki cel do którego mamy dążyć? Szwecji praktycznie już nie ma. Niedługo ich żołnierze będą uzbrojeni w opaski na rękach z hasłem: please don't kill me...

 

To jak wygląda bilans czystek Erdogana po puczu pułkownika (dobrze, że nie sierżanta)? 3k sędziów, 6k policjantów, 8k żołnierzy.

Co na to nieuk Schulz? Cieszę się, że Turcja wróciła do praworządności...

Odnośnik do komentarza

 

 

Podano ci przykład, że jednak nie. Poza tym wyzwolenie seksualne, to ma być jakiś wielki cel do którego mamy dążyć? Szwecji praktycznie już nie ma. Niedługo ich żołnierze będą uzbrojeni w opaski na rękach z hasłem: please don't kill me...

 

A nie może być jednym z wielu i trzeba się skupiać tylko na jednym :> ? No i o co chodzi z żołnierzami? Ma to cokolwiek z edukacją seksualną wspólnego?

Odnośnik do komentarza

 

 

Poza tym wyzwolenie seksualne, to ma być jakiś wielki cel do którego mamy dążyć?

 

Edukacja seksualna to nie wyzwolenie seksualne. Chyba że za wyzwolenie seksualne uważasz uświadamianie dojrzewających nastolatków co się dzieje z ich ciałami i umysłami :>

Odnośnik do komentarza

 

Podano ci przykład, że jednak nie. Poza tym wyzwolenie seksualne, to ma być jakiś wielki cel do którego mamy dążyć? Szwecji praktycznie już nie ma. Niedługo ich żołnierze będą uzbrojeni w opaski na rękach z hasłem: please don't kill me...

 

A nie może być jednym z wielu i trzeba się skupiać tylko na jednym :> ? No i o co chodzi z żołnierzami? Ma to cokolwiek z edukacją seksualną wspólnego?

 

Po prostu uważam, że ogólnie Szwecja, to kiepski wzór do naśladowania. Gwałty na Szwedkach, to jednak faktycznie skutek nieprzytomnego przyjmowania obcych kulturowo nachodźców, a nie brak edukacji seksualnej.

 

Poza tym wyzwolenie seksualne, to ma być jakiś wielki cel do którego mamy dążyć?

 

Edukacja seksualna to nie wyzwolenie seksualne. Chyba że za wyzwolenie seksualne uważasz uświadamianie dojrzewających nastolatków co się dzieje z ich ciałami i umysłami :>

 

Szramek: Naprawdę? Mamy się czym chwalić porównując się do jednego z najbardziej wyzwolonych seksualnie społeczeństw w Europie?

 

 

Podano ci przykład, że jednak nie. Poza tym wyzwolenie seksualne, to ma być jakiś wielki cel do którego mamy dążyć? Szwecji praktycznie już nie ma. Niedługo ich żołnierze będą uzbrojeni w opaski na rękach z hasłem: please don't kill me...

 

A nie może być jednym z wielu i trzeba się skupiać tylko na jednym :> ? No i o co chodzi z żołnierzami? Ma to cokolwiek z edukacją seksualną wspólnego?

 

Po prostu uważam, że ogólnie Szwecja, to kiepski wzór do naśladowania. Gwałty na Szwedkach, to jednak faktycznie skutek nieprzytomnego przyjmowania obcych kulturowo nachodźców, a nie brak edukacji seksualnej.

 

Poza tym wyzwolenie seksualne, to ma być jakiś wielki cel do którego mamy dążyć?

 

Edukacja seksualna to nie wyzwolenie seksualne. Chyba że za wyzwolenie seksualne uważasz uświadamianie dojrzewających nastolatków co się dzieje z ich ciałami i umysłami :>

 

Szramek: Naprawdę? Mamy się czym chwalić porównując się do jednego z najbardziej wyzwolonych seksualnie społeczeństw w Europie?

 

Żeby nie było: jestem za edukacją seksualną! :)

Odnośnik do komentarza

 

 

Po prostu uważam, że ogólnie Szwecja, to kiepski wzór do naśladowania. Gwałty na Szwedkach, to jednak faktycznie skutek nieprzytomnego przyjmowania obcych kulturowo nachodźców, a nie brak edukacji seksualnej.

 

No, aż tak bym nie uogólniał. Jakkolwiek nie chciałbym Szwecji 2.0 u nas (gdzie oczywiście nie jest możliwa) to w pewnych względach można by brać przykład ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

Poza tym wyzwolenie seksualne, to ma być jakiś wielki cel do którego mamy dążyć?

 

Edukacja seksualna to nie wyzwolenie seksualne. Chyba że za wyzwolenie seksualne uważasz uświadamianie dojrzewających nastolatków co się dzieje z ich ciałami i umysłami :>

 

Szramek: Naprawdę? Mamy się czym chwalić porównując się do jednego z najbardziej wyzwolonych seksualnie społeczeństw w Europie?

 

Nie wiem skąd ci wyszło że sugeruję wzorowanie się na Anglii pod tym względem. Rewolucja seksualna nastąpiła jakieś 30 lat przed wprowadzeniem edukacji seksualnej. Poza tym, uwaga bo to może być dla ciebie szokiem - MŁODZIEŻ UPRAWIA SEKS, serio, nawet w Polsce!

Odnośnik do komentarza

 

A ja se wrócę do Turcji. Pracownicy ichniej budżetówki (administracja, sądy, szkoły) dostali zakaz opuszczania kraju, a policja weszła do Incirlik, możliwe że w poszukiwaniu materiałów potwierdzających związek USA z puczem. I wisienka na torcie - Erdogan ma się niebawem spotkać z Putinem.

gdyby to była prawda, to Zatoka Świń byłaby śmiechu warta przy tym, co fundnął światu Obama :)

 

serio ktoś łyknie to, że takie ewentualne materiały byłyby przechowywane w miejscu do którego dostęp miałaby turecka policja?

Odnośnik do komentarza

 

 

A ja se wrócę do Turcji. Pracownicy ichniej budżetówki (administracja, sądy, szkoły) dostali zakaz opuszczania kraju, a policja weszła do Incirlik, możliwe że w poszukiwaniu materiałów potwierdzających związek USA z puczem. I wisienka na torcie - Erdogan ma się niebawem spotkać z Putinem.

 

gdyby to była prawda, to Zatoka Świń byłaby śmiechu warta przy tym, co fundnął światu Obama :)

serio ktoś łyknie to, że takie ewentualne materiały byłyby przechowywane w miejscu do którego dostęp miałaby turecka policja?
Serio sądzisz, że Amerykanie zawsze perfekcyjnie przeprowadzają takie akcje? Historia podpowiada, że bynajmniej :)

 

Ja w to zresztą nie wierzę, ale to wcale nie jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza

Przecież to wszystko to jest propaganda na użytek wewnętrzny. Te dokumenty - o ile zostaną "znalezione", będą tak samo autentyczne jak zaangażowanie 21.000 właśnie zwalnianych nauczycieli w pucz. Ale chodzi o legitymizację czystek przed własną opinią publiczną, reszta świata już machnęła na to ręką.

Odnośnik do komentarza

Tak, i została zablokowana na terenie Turcji.

 

21.000 nauczycieli bez prawa wykonywania zawodu, kilkaset szkół zamkniętych, 1600 dziekanów uczelni odwołanych, aresztowania i zwolnienia na uniwersytetach, zakaz wyjazdów za granicę dla naukowców - Ataturk się w grobie przewraca, za miesiąc Turcja będzie państwem religijnym.

Odnośnik do komentarza

Z TT, cała seria informacji potwierdzających moją teo(w)ryjkę spiskową:

 

- Erdogan teraz: UE kazała nam czekać 53 lata, wystarczy

 

- Erdogan tells French FM to 'mind own business' over post-coup crackdown warning - AFP

 

- ERDOGAN: "It will be a big mistake if the US decides not to extradite Gulen"

 

ETA: Stan wyjątkowy na trzy miesiące.

Odnośnik do komentarza

Boję się wyboru Trumpa, koleś naprawdę jest gotów nas sprzedać.

 

 

 

Jako prezydent USA nie zagwarantuję obrony naszym sojusznikom w NATO, jeśli nie wypełniły one swoich zobowiązań wobec Ameryki - zapowiedział Donald Trump w wywiadzie dla "New York Timesa".

 

Pewnie, że sami musimy też o siebie zadbać, ale to się nie stanie natychmiast.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...