Skocz do zawartości

Liga rosyjska


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

RZPN ogłosił listę najlepszych ligowców minionego sezonu:

 

GK - Kinski (Saturn), 3. ustasz :>

DR - Iwanowicz (Lokomotiw)

DC( R) - Ignaszewicz (CSKA); 3. Kovač

DC(L) - Djurica (Saturn); 2. Stranzl

DL - Bierezuckij (CSKA)

MR - Krasić (CSKA); 2. Bystrow

DM - Timoszczuk (Zenit)

ML - Żyrkow (CSKA); 3. Torbickij

MC - Zyrianow (Zenit); 2. Titow

ST( R) - Vagner Love (CSKA); 2. Pawljuczenko

ST(L) - Arszawin (Zenit)

 

Za najlepszego piłkarza uznano Konstantina Zyrianowa.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kibice Legii powinni przestać narzekać na Waltera i Dziewulskiego, zakaz stadionowy, też mi wielka kara. Tak to się robi w Rosji:

 

Szef Fratrii, czyli organizacji kibiców Spartaka, skrytykował klub za postawę wobec kibiców po incydentach na meczu PU w Pradze i po paru dniach... w wieku 26 lat został szeregowcem wojsk powietrzno-desantowych w jednostce w Briańsku, jakieś 500km od Moskwy. Ponoć cieszy się, że zdążył przed przybyciem oficera ds. uzupełnień z Murmańska :>.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Transfery Spartaka Moskwa przed nowym sezonem:

 

Odeszli:

 

* Wojciech Kowalewski (wolny transfer)

* Antonio Jaider (Le Mans)

* Dmitrij Torbińskij (Lokomotiw Moskwa) - grrrr, jak mogli go puścić :x

* Adam Dudasz (Gyor)

* Denis Bojarincew (Szinnik)

 

Przybyli:

 

* Cristian Maidana (Banfield) - 21 lat, pomocnik, 3.5M euro - podstawowy zawodnik Banfield

* Sosłan Dżanajew (KAMAZ Nabierieżnyje Czełny) - 21 lat, bramkarz, rosyjska młodzieżówka

* Jegor Filipienko (BATE Borisow) - 20 lat, obrońca

* Igor Gorbatienko (Krylia Sowietow Dimitrowgrad) - 18 lat, pomocnik

* Oleg Diniejew (Szinnik) - 21 lat, pomocnik

* Aleksandr Pawlienko (Szinnik) - 22 lata, pomocnik

 

Wzmocnienia są nieistniejące, nie ma dublera dla ustasza, bo Chomicz przecież takowym nie jest, odejście Jaidera i zwłaszcza Torbińskiego to poważne osłabienia. Zespół jest słabszy niż przed rokiem :|.

Odnośnik do komentarza
The 20-year-old is a graduate of the PFC CSKA Moskva academy but made his breakthrough after joining second division KamAZ, helping them finish fourth in 2007 and establishing himself in Russia's U21 team. He said: "Of course, I know it will be very difficult in Moscow, but you do not think twice when you get an invitation from Spartak."

 

Wychowanek koni :|

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Lekko zdziwiony jestem tym transferem, byłem święcie przekonany, że Kerżakow wyląduje w Spartaku. :-k

 

Napastnik reprezentacji Rosji, Aleksander Kerżakow został nowym zawodnikiem rodzimego Dynamo Moskwa. Były już gracz Sevilli CF podpisał z nowym klubem trzyletni kontrakt.

Kerzhakov po raz ostatni zagrał w styczniu w meczu ligowym przeciwko Osasunie Pampeluna. W całym sezonie rozegrał tylko 11 spotkań, strzelając 3 bramki. Kiedy w październiku 2007 roku Juande Ramos przestał być trenerem zdobywcy Pucharu UEFA, Kerżakow stracił miejsce w podstawowym składzie drużyny.

 

- Chcę grać na Euro 2008 - uzasadnia swój transfer Kerżakow. - Potrzebuję regularnych występów, a w Sevilli nie miałem na to szans.

 

25-letni Kerżakow grał w Sevilli od grudnia 2006 roku. Wcześniej bronił barw Zenita Sankt Petersburg i Svetogoretsa Svetogorsk. W reprezentacji Rosji zadebiutował w meczu z Estonią w 2002 roku i do tej pory rozegrał w niej 44 spotkania.

 

pilkanozna.pl

 

22-letni obrońca PGE GKS-u Bełchatów, Marcin Kowalczyk przeszedł w poniedziałek testy medyczny w szóstym zespole rosyjskiej ekstraklasy, Dynamie Moskwa.

Za 2 dni ma być wiadomo czy defensor wicemistrzów Polski zostanie zakontraktowany przez klub zza wschodniej granicy. Póki co uda się z nim na zgrupowanie do Hiszpanii.

 

Kowalczyk przyszedł do GKS-u wiosną 2006 roku i od tej pory rozegrał 42 mecze ligowe.

 

pilkanozna.pl

 

Podchodzę do tego transferu sceptycznie, choć jestem zwolennikiem talentu Marcina. Uważam, że na jego wyjazd za granicę jest jeszcze za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Real Madryt jest poważnie zainteresowany zakupem napastnika Spartaka Moskwa i reprezentacji Rosji Romana Pawliuczenki.

 

"Królewscy" planują odmłodzić drugą linię zespołu poprzez zakup skutecznego 26-latka. Rosjanin zapadł w pamięć władzom madryckiego klubu po meczu eliminacji ME Rosja - Anglia, w którym Pawliuczenko zdobył dwa cenne gole. Aby sfinalizować transfer władze madryckiego klubu będą musiały wyłożyć około 10 milionów euro.

 

wp.pl

 

Prawdopodobnie w Realu nie pogra zbyt wiele, jeśli oczywiście do transferu dojdzie. Lubię tego grajka i nie chcę, żeby się zmarnował, a stać go na wiele.

Lepszy status gwiazdy w Spartaku niż ławka w Madrycie.

Odnośnik do komentarza
Pawliuczenko: Jeśli tylko Real zawoła, już tam będę

 

Jakież było zdziwienie Romana Pawliuczenki, gdy dowiedział się o zainteresowaniu Królewskich jego osobą. "Real Madryt! Jeśli tylko zawołają, już tam będę", powiedział piłkarz przebywający obecnie ze Spartakiem Moskwa na zgrupowaniu w Turcji.

 

Napastnik wyznał ponadto, że Madryt jest jedynym kierunkiem, jeśli chodzi o wielki futbol: "Jeśli mnie zechcą, pójdę. To mój ulubiony klub w Europie, śledzę ligę hiszpańską i dokładnie wiem, jak Madryt grał w każdym meczu". Później jednak zawodnik nawoływał do uspokojenia atmosfery. "Zobaczymy, co się wydarzy. Na dzień dzisiejszy, nikt nie zadzwonił z oficjalną propozycją i wiem tylko to, co piszą w gazetach. Podaje się nawet, że zapłacono by za mnie 10 milionów euro", mówi Rosjanin.

 

Piłkarz, urodzony 26 lat temu w Stawropolu, który przez ostatnie dwa sezony był królem strzelców ligi rosyjskiej, jest już wystarczająco dojrzały, by przeskoczyć do silniejszej ligi. "Nie chcę mówić nic więcej, ponieważ mógłbym zostać źle zrozumiany, a to ostatnie, czego teraz chcę", uciął Roman.

 

Byłby 3 napastnikiem bo na Soldado raczej w następnym sezonie liczyć co nie ma i pewnie odejdzie. Saviola natomiast przez poł roku już siedzi na ławce i żadnego z niego pożytku. Raul i Ruud obaj po 30 i całego sezonu nie rozegrają, a Pawliuczenko spokojnie z drugiego planu mógłby się przebijać do składu.

Odnośnik do komentarza
Roman byłby głupi, jakby się na to zgodził.

Jak widać, magia nazwy wielkiego klubu wciąż działa na wyobraźnię kopaczy od Uralu po Atlantyk. Nie zrobię kariery? Będę grzał ławę? Zrobię sobie odciski na tyłku od siedzenia na trybunach? Trudno się mówi. Grunt to mieć Real w piłkarskim CV... ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Powiedziałbym, że rosyjskie afery futbolowe mają jednak większy rozmach niż nasze:

 

Zabójstwo czterech osób miał zlecić i zorganizować dyrektor sportowy Rubina Kazań, aktualnego lidera rosyjskiej Premier Ligi. Prokuratura chce go też oskarżyć o kierowanie mafią

 

Rustem Saimanow, 46 letni dyrektor Kazania, miał zdaniem prokuratury dowodzić grupą przestępczą, która w 1996 r. popełniła cztery morderstwa. Innym podejrzanym w tej sprawie jest rosyjski biznesmen Radik Jusupow - miał być wspólnikiem Saimanowa.

 

Zatrzymanych podejrzewa się także o kierowanie mafią, która w latach 90-tych dokonywała zabójstw na zlecenie. Szczegółów tego śledztwa prokuratura nie ujawniła.

 

Rubin Kazań jest aktualnie liderem rosyjskiej I ligi. Ma pięć punktów nad Spartakiem Moskwa. Władze klubu odmówiły komentarza w sprawie oskarżeń pod adresem swojego dyrektora. Miejscowa prasa twierdzi jednak, że prezydent Rubina szuka nowego pracownika.

 

LINKU

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie nieco odbiegające od tematu ale jednak ze sportem rosyjskim a w szczególności piłką nożną związane. Jakie moglibyście mi polecic rosyjskie strony dotyczące sportu? Z których sami korzystacie najczęściej i najchętniej?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...