Skocz do zawartości

[FM2011 dyskusja] Szkolenie młodzieży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W FM 2011 rozegrałem już 6 sezonów w lidze polskiej swoją Wisełką, nie mniej jednak nie udało mi się dochować żadnego godnego następcy Brożka, w sumie w lidze polskiej nie pojawił się żaden nowy talent godny uwagi. Czy robię coś źle?

Szkółka, akademia i boiska treningowa na najwyższym możliwym poziomie, trenerów i scoutów wydaje mi się że posiadam bardzo dobrych, renoma klubu już całkiem konkretna, a co sezon rozczarowanie.

Jakieś rady? sugestie? ciekawe spostrzeżenia?

 

P.S.

Mam takie jeszcze pytanko, czy ktoś jeszcze zauważył że zawodnicy trenujący pomiędzy 18 a 21 rokiem życia w klubie nie otrzymują już statusu wychowanka? Bug? Coś się zmieniło czy mi się wydaje?

Odnośnik do komentarza

Ja nie stosuję żadnej filozofii. Trzeba grać, grać i grać. Kiedy grajek osiąga wiek 17 lat wrzucam go do pierwszego składu i daję pograć w meczach o mniejszą stawkę i pucharach, rok później zazwyczaj gra na równi z innymi. I wychowałem podstawowego reprezentanta Polski (dwóch następnych się kroi) , a zagraniczni młodziacy wychodzą z mojego Lecha za X mln € do renomowanych klubów.

Odnośnik do komentarza

dokladnie podpisuje pod wypowiedz wyzej, zawodnik ktory jest zawodnikiem niezle sie zapowiadajacym i grywa w pierwszym skladzie to dzieki temu rozwij sie w masakrycznie szybkim tempie, nie wiem ale wydaje mi sie ze junior ktory gra w pierwszym zespole w FMie11 rozwija sie zdecydowanie szybciej niz w poprzednich FMach ...

Odnośnik do komentarza

Witam,

Nie mam problemu ze ściąganiem i promowaniem zdolnej młodzieży, problem jest w tym, że moja szkółka nie dostarcza mi żadnego ciekawego materiału do kształtowania. Co więcej zaczął się u mnie rok 2016 a nie znalazłem w całej polskiej lidze żadnego młodziana co bym mógł próbować go wyszkolić i wypromować. Żaden newgen nie gra w reprezentacji Polski to mnie też nie pokoi, bo jednak trochę sezonów zostało rozegranych ...

 

A problem z wychowankami o który się pytałem został rozwiązany w nowym patchu, teraz mam ich nad to :D

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem chodzi o rozmiar wyszukiwania siatki juniorów - bo to od tego zależy jakich juniorów do klubu się sprowadza (PA). Także wydaje mi się, że posiadanie akademii wpływa na newgenów (CA). Dograłem Lechem do 2017 roku, baza stopniowo się rozwijała do najlepszej, chyba sporo dało zbudowanie akademii, ale teraz głowy nie dam. Kilku fajnych grajków wyprodukowałem [dokładniej 5] i są oni jedynymi newgenami, którzy mogą rywalizować o miejsce w kadrze Polski [najmłodszy zawodnik w kadrze z oryginalnej bazy blisko 28 l.; wiek newgenów w kadrze 21,22,23,25 i 26] - z innych klubów totalne nic i jako, że jestem selekcjonerem mam poważny ból głowy.

 

Po części zgodzę się, że na tempo rozwoju duży wpływ mają występy w pierwszym zespole, ale nie zawsze. Miałem kilku zawodników po których po sezonie nie zauważyłem praktycznie postępów - piszę o wypożyczanych zawodnikach (jakoś nie korzystałem z młodzieży w najważniejszych meczach bo była po prostu słaba) więc może wpływ słabej infrastruktury, byli też i tacy, którzy nie akceptowali wypożyczeń/nie było chętnych/nie wiązałem z nimi nadziei i siedząc w drugiej drużynie rośli jak na drożdżach ;) Z treningami nic nie kombinowałem.

 

 

Jeszcze jedną dziwną sprawą jest, że inne kluby E-klasy mają delikatnie mówiąc słabą infrastrukturę, robiąc przy tym kilkumilionowe transfery :|

Odnośnik do komentarza

Wkleję to co ostatnio pisał Kleyo o wpływie infrastruktury na zawodników:

 

 

Więc konkretnie za tym co mówi na ten temat SI:

Szkółka młodzieżowa wyznacza to jakie CA otrzymają newgeni w momencie pojawienia się ich w grze. Ma także jakiś tam wpływ na PA, ale niewielki.

Scouting młodzieży - wyznacza jakie PA otrzymają newgeni.

Obiekty młodzieżowe nie mają wpływu na newgenów, działają na młodych graczy już po ich pojawieniu się w grze.

 

Akademia piłkarska z kolei powoduje, że CA newgenów jest wyższe o 10 procent niż wynikałoby z wartości Szkółki młodzieżowej.

 

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie,

wczoraj udało mi się dograć sezon 2015/2016 do końca. Na koniec sezonu udało mi się wywalczyć rozszerzenie siatki scoutów (chyba drugi raz już). Akademie piłkarską posiadam, a mój asystent powiedział, że nie pojawili się zawodnicy w naszej szkółce godni uwagi ...

Ja już nie wiem jak co jeszcze mogę zrobić ...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...