Skocz do zawartości

Strefa tekstowa


Czy podoba Ci się pomysł utworzenia strefy tekstowej?  

108 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem o tym również w drugim kierunku. Czyli, że jeżeli pojawi się tutaj jakiś dobry tekst/porada FM-owa to jeżeli autor wyrazi zgodę tekst będzie się mógł pojawić na danej stronie. Z tym, że bardzo bym chciał aby pojawiła się informacja o tym, że to tutaj tekst został opublikowany, oceniony, poprawiony. Mówiąc krótko - tak, jeżeli ktoś będzie chciał, niech publikuje, ale prosiłbym o link do tekstu na stronie.

Odnośnik do komentarza

Takie pytanie - dział służy tylko do publikacji artykułów i dalszej dyskusji merytorycznej, czy można też dyskutować nad formą, to znaczy wytykać błędy w samym tekście i wskazywać, co i jak trzeba poprawić? Czasem można by się rozerwać, a i pomóc komuś. :) Chodzi o komentarze głębsze niż "fajne, podoba mi się".

Odnośnik do komentarza

Z tego co mi wiadomo i było omawiane można pisać, że teks się Tobie nie podoba, że tu i tu mogłeś napisać tak czy inaczej, chyba, że się mylę :>

Tyle że mnie nie chodzi o wypisywanie, że tu, tu i tu można było napisać inaczej, tylko o bezlitosne wybebeszanie tekstu, przez które, kiedy się pomyli intencje, autor mógłby się obrazić. :keke: O ile pamiętam, wytykanie w Karierach zostało zabronione.

Odnośnik do komentarza

Takie pytanie - dział służy tylko do publikacji artykułów i dalszej dyskusji merytorycznej, czy można też dyskutować nad formą, to znaczy wytykać błędy w samym tekście i wskazywać, co i jak trzeba poprawić? Czasem można by się rozerwać, a i pomóc komuś. :) Chodzi o komentarze głębsze niż "fajne, podoba mi się".

Mnie możesz wytykać, nie obrażę się. Nie wiem jak z innymi. Ja to traktuję bardziej jako dział, w którym można poznać styl pisania innych użytkowników, a przy okazji ich samych. Ja bym nie zabraniał takiego wytykania, zawsze można się czegoś nauczyć i czegoś nowego dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

ja mysle, ze to po prostu wyjdzie w praniu; widzac jaka bedzie forma ow wytykania i oceniajac jego wplyw na dalszy rozwoj tematu bedzie mozna zadecydowac, czy nalezy ten proces jakos ukrocic / rozpowszechnic, czy zostawic tak jak jest ;)

pomysl jest bardzo swiezy i na pewno wiele z Waszych postulatow trzeba po prostu przetestowac :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Po niemal dwóch miesiącach funkcjonowania działu warto chyba powrócić do dyskusji o jego istnieniu.

Pomysł chyba nie wypalił i to chyba jednak nie dlatego, że nie ma komu pisać tekstów a raczej dlatego, że nikt ich nie czyta. Jedynym sensem wrzucenia przez autora tekstu do tego działu jest możliwość jego skonfrontowania z czytelnikami. Brak odzewu zniechęca do wrzucania.

Dla mnie eksperyment był ciekawy; w dziale pojawiło się kilka fajnych tekstów, wiele takich sobie (ale i tak brawa dla autorów za odwagę), ale oczywieste jest, że dział jest w zasadzie martwy.

Odnośnik do komentarza

Jak martwy jak żyje :) To, że przez prawie miesiąc nikt tam nie pisał nie oznacza, że nikt tam nie zagląda. Luty jest specyficznym miesiącem gdzie oprócz ferii jest jeszcze sesja na uczelniach. Także, Ja bym jeszcze poczekał nad sensem istnienia działu gdzieś tak do końca marca. Wtedy będziemy mieli bardziej przejrzystą sytuację co do sensu istnienia :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jak MT będzie podchodził do wulgaryzmów w strefie tekstowej i karierach? Oczywiście nie mam na myśli ordynarnego języka tylko sporadyczne przekleństwa, które po prostu niekiedy będą konieczne do podtrzymania motywu tekstu? Mam nadzieję, że będzie to tolerowane (w opowiadaniu jaki mam zamiar niebawem zamieścić rzadko ale jednak przekleństwa są) i nie będzie trzeba np. wpisywać w środek jakichś śmiesznych gwiazdek :>

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...