Skocz do zawartości

Dyski twarde


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.kupujemy.pl/wd5000aaks.html

 

ekhm, co sądzicie o tym dysku ?

Tydzień temu nad nim myślałem, ale po przeczytaniu opinii w necie zamieniłem go na Seagate Barracuda.11 500GB 32 MB Cache.

Mam go juz w domu, ale komp złożę dopiero jutro (brak mi jeszcze wszystkich podzespołów) i wtedy mogę coś napisać.

A więc mogę już napisać tyle, że w obudowie Anteca dysk Seagate z serii 11 jest niesłyszalny. Dysk zamocowany jest na "gumkach". Zero wibracji. Szczerze mogę go polecić.

Odnośnik do komentarza
No właśnie - te gumki są tu kluczowe a niestety nie każdy ma takie. A masz Dix jeszcze możliwość sprawdzić go w innej obudowie? Jak tak to prosiłbym, jak nie to trudno.

Potwierdzam - błoga cisza (stary, dziesięcioletni Codegen, którego niebawem zamienię na Antec'a Three Hundred).

 

A i jeszcze jedno - w jakim sklepie dysk brales?

morele.net

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

PILNE!

Od jakiś 3 tygodni co parę dni komp notuje zwiechy i pojawia się blue screen. Po resecie często BIOS nie wykrywa dysku. Komunikat na blue screenie to KERNEL DATA INPAGE ERROR. Czy to dysk pada, czy to płyta główna, czy też coś jest nie tak ze sterownikami do płyty głównej? Pomóżcie, bo doprowadza mnie to do szału. Sprzęt: przedpotopowa płyta K7S8X, Radeon 9600 Pro i dysk Western Digital WD 250GB.

 

EDIT

Już zrobione. Taśma IDE była walnięta, kot mi ją pogryzł :keke:

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Ahoj, potrzebuję podłączyć dysk SATA (Seagate Barracuda 160 GB, ST3160815AS) do płyty głównej bez wbudowanego kontrolera SATA (AsRock k7s8x). Kupiłem sobie kontroler SATA na śledziu PCI, włożyłem, podpiąłem dysk, zasilanie, zainstalowałem sterowniki z dołączonej płytki, gucio - bios nie widzi, windows (bootowany z wcześniej występującego w systemie dysku PATA) nie widzi. Dysk jest 100% sprawny, w drugim komputerze działa.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Czemu miałyby się gryźć? Nie rozumiem :-k

Ja się na hardware bardzo słabo znam, dlatego pytam. Czy przy podłączaniu tak jak jest z napędami np. jeden może spowalniać drugi etc.

Przecież mówisz, że masz taki sam dysk. Podłączasz go do innego portu SATA, montujesz w obudowie, formatujesz spod systemu i kwita.

Mają dwa dyski na SATA możesz się ewentualnie pokusić o skorzystanie z RAID (jaką masz płytę?).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Moze ktos pomoze, bo mam problem ze swoim hdd. Dysk jest stosunkowo juz leciwy. Samsung 80GB. Spin Up Time pokazuje mi speedfan wartosc 1. Mam czasami problemy z wystartowaniem tego dysku, tzn musze go wyjac wziac w rece i dopiero startuje, a czasami sam i nie wiem w sumie co jest. W biosie pokazuje S.M.A.R.T. Status Bad Backup and Replace. Wymiana na nowy? :| A jak juz wymieniac to co by ktos polecil? Przedzial 0-160 GB mnie interesuje :)

 

http://allegro.pl/item523736514_dysk_seaga...00_78_mb_s.html

 

da rade? :> Bo nie znam sie w ogole na dyskach twardych ktore sa dobre a ktore nie :|

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...