Skocz do zawartości
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym plebiscycie CMF Awards, edycji 2017! Swój głos można oddać w poniższym dziale do 25.01 do godziny 23:59.
CMF Awards 2017
og02r

Dyski twarde

Rekomendowane odpowiedzi

\

Tja, ale za 460 PLN to mogłeś sobie kupić z 320GB. Wczesniej pisałes że potrzebujesz min 400GB

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli kupiłeś w sklepie, to poproszę o namiary :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie. Obecnie posiadam podłączony jeden dysk 28 gb. Mam drygi dysk ( 8gb) jeszcze ze starego komputera. Czy można podłączyć ten drugi dysk do kompa ? Jeśli ktoś się orientuje dobrze byłoby wiedzieć jak to zrobić. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm. Jeśli nic się nie zmieniło w nowoczesnej technice, to na płycie masz dwa gniazda IDE (takie z mnóstwem pinów, na szeleczki), nawet jeśli nowy dysk masz ATA (na wąski "sznurek"). Podłączasz albo pod drugi kontroler (jeśli na pierwszym masz np dysk+CD-rom), abo pod tę samą szelkę, a zworkę na dysku ustawiasz albo na Slave (jeśli stara płyta, a pierwszy dysk ma Master), albo na Cable Select - i śmigasz :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę nad zakupem twardziela dla siostry i patrzę sobie na allegro. W kategorii dysków ATA 100-199GB zauważyłem wysyp dysków 160 GB w śmiesznych cenach. Dyski są ponoć nowe. Pytanie jest dość oczywiste - what's up? Pochodzenie z kradzieży czy co? :|

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może jakieś leżaki magazynowe? Szczerze mówiąc to nigdy nie kupiłbym dysku na allegro, wszak awaria dysku bardzo często oznacza stratę ważnych dla nas danych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam dysk Western Digital Corporation [120 GB] oraz Samsung 80 GB. I mam problem. Ten WDC jest ustawiony jako Master i Samsung jako Slave. Windows jest zainstalowany na WDC i niekiedy mam problem z uruchomieniem windowsa, pasek Windowsa przy ładowaniu chodzi" bez końca i nic. Chciałbym zainstalować Windowsa na Samsungu, jakoś z nim nie miałem takich klopotów. Wieć jak ustawić ten mniejszy na Master ja WDC na Slave? I co może powodować, te "zwichy" Windowsa an WCD?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Wieć jak ustawić ten mniejszy na Master ja WDC na Slave?

Do tego służą zworki na dysku. Instrukcja ich ustawienia jest naklejona na HDD.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra ustawiłem tego Samsunga na Master. Ale prawie przed każdym włączeniem WIndowsa, system sprawdza błedy na dysku Slave [to ten WDC], co może być tego przyczyną?? Może dysk jest uszkodzony??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ale prawie przed każdym włączeniem WIndowsa, system sprawdza błedy na dysku Slave [to ten WDC], co może być tego przyczyną?? Może dysk jest uszkodzony??

Słusznie rozumujesz, padawanie :]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli co, dysk pada? Bo wziąłem go na próbę. Przez tydzień chodził normalnie, potem się zaczęły komplikacje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Czyli co, dysk pada? Bo wziąłem go na próbę. Przez tydzień chodził normalnie, potem się zaczęły komplikacje.

Przejedź go programem diagnostycznym polecanym przez producenta (znajdziesz instalkę na stronie www) i zobacz co jest grane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możesz też spojrzeć w SMART tego dysku - np. w programie Everest. Jak będzie nieaktywne to trzeba włączyć SMART w biosie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czym może być spowodowane to, że przy każdym włączaniu PC, program sprawdza go CHKDSK?

Jest to trochę denerwujące.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Czym może być spowodowane to, że przy każdym włączaniu PC, program sprawdza go CHKDSK?

Jest to trochę denerwujące.

Wydaje mi się, że błedami w systemie który masz na nim zainstalowany....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś mi się zdaje, że mój drugi dysk, ten WD 120 GB, zaczyna padać :/

Gdy uruchamiam Windowsa to po załadowaniu WINA nic się nie dzieje. Czarny ekran.

Ale gdy chodzi sam Samsung 80 GB, Win normalnie się uruchamia.

Co jest, przecież wczoraj przeinstalowywałem Wina i było wszystko normalnie :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Wczoraj próbowałem zwolnić trochę miejsce na moim dysku. Miałem jakieś 200mb wolnego miejsce, usunąłem conajmniej 700mb film, sprawdzam, a tu mam 9mb wolnego miejsce :| Zacząłem usuwac albumy muzyczne, po usunięciu conajmniej 15 i opróżnieniu śmietnika sprawdziłem i nadal miałem 9mb (czy tym razem to było 18mb, jakoś tak). Dzisiaj chwilę temu usunąłem film i teraz mam 800mb, ale nie wiem jak to możliwe, że pousuwałem tyle albumów i nic mi się miejsca nie zwolniło, a wcześniej nawet ilość wolnego się zmniejszyła po usunięciu filmu :| Wie ktoś ocb?

2. Ile kosztowałby mnie zewnętrzny dysk gdzies 200GB do laptopa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Plik wymiany może? (swap_file)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta