Skocz do zawartości

Dyski twarde


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

to zależy od routera, zakładam, że jak masz coś taniego(do kilkuset złotych) to może być problem, natywnie żaden producent dla urządzeń mass market raczej tego nie wspiera(ja przynajmniej nie kojarzę)

 

inną sprawą jest support tomato. tomato ma taką funkcję, z drugiej strony tanie jednordzeniowe urządzenia będą mulić(obniży Ci się prędkość netu na przyklad), jak nie przetestujesz to sie nie dowiesz

 

słowa kluczowe: raid tomato 2x usb

Odnośnik do komentarza

na pewno nie obsluży większego dysku niż 2TB, tak z tego co widzę nie ma żadnych dodatkowych ograniczeń. jedyne co jest napisane to o jakimś formatowaniu - nie wiem czy taki dysk potem normalnie jest widoczny pod windowsem/linuxem

 

jeżeli ma być to dysk pod konsolte, szukałbym dysku 3,5" z zewnętrznym zasilaniem i usb3.0(nawet jak konsola nie wspiera 3.0, to kupowanie dzisiaj 2.0 to rozbój w biały dzień). firmy godne polecenia to Hitachi i Toshiba, opcjonalnie WD, raczej unikaj Seagate(teraz roznica, jest nieco mniejsza miedzy WD i Seagate, ale osobiście mam uraz, z drugiej strony jakiś czas temu w promo kupiłem 2tb 2,5" od seagate z usb 3.0 poniżej 300zł, dane trzymam w dwoch miejscach, wiec zobaczymy, korzystam z niego rzadko, wiec na razie nie mam za bardzo prawa narzekać

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak kiedyś pisałem w jednych tematów w moim lapie padł dysk SSD 128GB m.2. Po długim czasie w końcu dostałem zwrot z gwarancji z wymienionym dyskiem. Wcześniej miałem "Samsung PN871/EVO 850" teraz mi wsadzili "plextor px-128m7vg".

 

Jest mi w stanie ktoś powiedzieć, czy zaszła tu jakaś większa zmiana jakościowa (niezależnie, w którą stronę), czy raczej oba podzespoły są porównywalne?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ja z takim problemem: mam w kompie dwa dyski hdd, które chciałbym podłączyć do Netia Spot. Szukam jakichś (tanich) stacji dokujących, znalazłem taką: http://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/dyski-twarde/stacje-dokujace/logilink-stacja-dokujaca-2xusb3-0-na-hdd-2-5-3-5-satatylko mam trochę obawień czy jak to podłączę do routera to dyski będą normalnie widziane?

Odnośnik do komentarza

zakup na odległość i ew. zwrot. to najlepsza decyzja

 

prawdę mówiąc powinno to działać jak zwykła kieszeń czyli taki router powinien to obsłużyć, router ma usb3.0? musisz być świadomy, że tanie routery(w tym te dostarczane przez kablówki) potrafią osiągać żenujące transfery na usb), czyli jak chcesz z tego streamować to możesz się mocno rozczarować.

Odnośnik do komentarza

zerknij na WD/toshibe, może być też adata, raczej unikaj seagate i innych producentow.

 

https://www.morele.net/dysk-zewnetrzny-western-digital-elements-2tb-wdbu6y0020bbk-eesn-580064/

https://www.morele.net/dysk-zewnetrzny-toshiba-canvio-1tb-blackhdtb310ek3aa-659536/

 

a na cóż Ci więcej jak 1 TB? jak to na zaś to lepiej kupić 2x1TB i najważniejsze rzeczy mieć w dwóch niezależnych miejscach

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć. W grudniu szukałem dysku, ale niestety przez niespodziewane wydatki musiałem poczekać z kupnem. Rozumiem, że polecany wcześniej Hitachi wciąż w widełkach do ok. 200 zł jest najlepszy? Widzę też za 40 zł "ten sam" dysk, tylko z dwa razy większą pojemnością, więc raczej bym już te 40 zł dołożył.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...