Skocz do zawartości

Dyski twarde


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

Staroć ale z i7 i gtx 660m daje radę, nie odczuwam zadyszki, bateria nawet cały czas dobrze działa :)

Jedyna rzecz, która go ogranicza to predkość dysku, a ten potrafi czasem zamulić jeśli ma do przetworzenia pliki po kilkaset mb. Planuje używać go jeszcze z dobre 3 lata :P

 

Dostęp do talerzowca potrzebuje bo samych rzeczy z pracy mam kolo 300gb. Jestem w stanie zrezygnować z cd bo nie używam go. To co podesłałeś będzie na 100% wspołpracować z moim lapkiem? Czy jest jakaś różnica wydajnościowa pomiędzy tym co podesłałeś, a tym co ja pokazałem?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Panowie, chciałbym kupić sobie zewnętrzny dysk, głównie pod montowanie filmów na Macu, na którym mam zaledwie 128GB pamięci, a samych filmików po wyjeździe pewnie będzie 60GB (a przy obrabianiu drugie tyle trzeba mieć na pliki w edycji). Żeby się nie opierdalać stwierdziłem, że pójdę od razu w SSD i może kupię też z kieszenią, żeby ewentualnie później do swojego Lenovo zamontować. Jak rozumiem pod Maca bez problemu podłącze po USB czy Thunderbolcie nadal korzystając z pełnej szybkości SSD?

 

Poradzicie co wybrać, na co zwracać uwagę? Uderzałbym pewnie w jak największe, coś koło 500GB jest realne? Z całym zakupem fajnie by było się zamknąć w 500 zł.

Odnośnik do komentarza

Ssd na dane ? To deko poroniony pomysł dysk 500gb bez kieszeni to koszt rzędu 550-600zł za sam dysk, kieszeń trzeba poszukać pewnie stówka. Dysk 1tb masz za mniej niż polowe a filmów Ci raczej bedzie przybywać niż ubywać

 

Nie chodzi o przechowywanie filmików (choć to też), ale o obrabianie - chcę to robić na Macu, a mając 128GB wbudowane nie jestem w stanie tego robić, bo mi się fizycznie nie mieszczą. A wiadomo, że obrabianie filmów sporo wymaga od kompa, dlatego chciałem, żeby to szybko śmigało dzięki SSD. Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem ten dysk i jest sformatowany w systemie NTFS, co oznacza, że na macu jest tylko w trybie do odczytu. W standardowych opcjach formatowania na Windowsie widzę, że mogę wybrać exFAT i to powinno już być ok pod Maca, prawda? Drugie pytanie, tam jest taka rubryka "Rozmiar jednostki alokacji" - o co chodzi? Mam tam opcje od 64KB do 32768KB.

Odnośnik do komentarza

zainstaluj sobie Tuxtere o ile możesz... i ntfs przestaje być problemem.

a co do jednostki to jak masz duzo drobnicy to warto wlaczyc mala zeby nie tracic miejsca. duza jednostka to strata miejsca w przypadku malych plikow, ale za to polepszenie transferu dla duzych plikow(z duzym klastrow odczyta sie je szybciej, z zapisem chyba podobnie)

jak sie wahasz, to wybierz domyslny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...