Skocz do zawartości

Dyski twarde


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

Crystal dysk potwierdza. ;-)

System powinien szybciej działać na tym Green, jednak... Zastanowiłbym sie czy rzeczywiście potrzebujesz aż 2tb. Pod system z tanich talerzowych WD Blue, ale wersji 2tb raczej nie dostaniesz. Tutaj jest 1tb w cenie koło 230 pln. Parkowanie głowicy może Cię wkurwiać na systemowym dysku(np. Przy graniu czy coś)

Radzę kupić Green i zacząć zbierać na SSD. Ja mam 60 GB i mieszczę sie z systemem i podstawowymi rzeczami. Kupowałem jak był w cenie obecnych dysków 250 GB i nie żałuje wydanych pieniędzy system zapierdala aż miło.

Odnośnik do komentarza

Szkoda mi kasy zwyczajnie na SSD, szybkość działania systemu jest spoko, ale nie musi mi działać jak burza. Co będzie nie tak z tym WD Green 2TB jako systemowy? Jeżeli mogę użyć starego dysku 250GB jako dużego pendrajwa na filmy, to mogę rozważyć 1,5TB (wtedy łącznej powierzchni z 3 dysków i tak będę miał 2,25TB), ale niżej nie chciałbym schodzić.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 5 miesięcy później...

Ostatnio myślę o jakimś NASie. Ktoś z Was ma coś takiego w domu? Tego jest tyle na rynku i możliwości konfiguracji, że łatwo się pogubić. Interesowałoby mnie coś co nie zjadłoby jakiegoś mega budżetu ale zapewniało jakieś bezpieczeństwo plików. Coś co non stop będzie potrafiło synchronizować dane na wszystkich urządzeniach domowych. Powinno posiadać gigabajtowe połączenie lan i chyba ze dwa wejścia usb 3.0.

Coś polecacie? Ładować się w gotowe skrzynki z dyskami, czy bardziej opłaca się osobno kupować?

Odnośnik do komentarza

Dobry nas to kupa hajsu. Z tańszych rzeczy obczaj WD cloud. Nie brałbym tanich chińskich pudełek. NAS od synology to świetna sprawa ale tez b.duzy wydatek. Długo sie zastanawiałem nad czymś takim i na teraz wole kupić router z usb 3.0 i podpiąć do niego dysk. Znajomy ma od półtora roku i sprawnie to działa. Co do WD cloud znajomy kupił jakis czas temu i narzeka głownie na swoje łącze (niski upload) oraz zużycie energii, nie można tego wyłączyć trzeba odpiąć zasilanie

 

Inna opcja jest postawienie nasza w oparciu o raspberry PI. Tutaj Gabe może coś wiecej powie. Do twoich zastosowań wyglada chyba najbardziej optymalnie

Odnośnik do komentarza

Router z usb i podpiętym dyskiem to dla mnie średnie rozwiązanie. Chce coś bezpiecznego z macierzą dysków. Na tych dyskach będzie pełen backup danych osobistych ale też służbowych. Do służbowych chce mieć też dostęp z zewnątrz jeśli będę coś potrzebować. Ogólnie kieruje się w stronę synology ale trochę przeraża mnie wydatek ~2k.

Odnośnik do komentarza

adamus, a coś w tym stylu? Jakaś nowość, masz od razu ze zniżką:

 

Guys, due to high demand, we had to increase the price of Sherlybox and put a waiting list (pre-orders). For those that had no chance to get own Sherlybox first we got special promo code - "PREOCT2015" that will last only in October 2015. This will give you 30% OFF from the SRP price.

Get yours with LifeTime License for 5 co-owners of Sherlybox now on >>>> www.sherlybox.com <<<<

This is offer for ‪#‎omgkrk‬ community

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...