Skocz do zawartości

Dyski twarde


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm. Jeśli nic się nie zmieniło w nowoczesnej technice, to na płycie masz dwa gniazda IDE (takie z mnóstwem pinów, na szeleczki), nawet jeśli nowy dysk masz ATA (na wąski "sznurek"). Podłączasz albo pod drugi kontroler (jeśli na pierwszym masz np dysk+CD-rom), abo pod tę samą szelkę, a zworkę na dysku ustawiasz albo na Slave (jeśli stara płyta, a pierwszy dysk ma Master), albo na Cable Select - i śmigasz :D

Odnośnik do komentarza

Mam dysk Western Digital Corporation [120 GB] oraz Samsung 80 GB. I mam problem. Ten WDC jest ustawiony jako Master i Samsung jako Slave. Windows jest zainstalowany na WDC i niekiedy mam problem z uruchomieniem windowsa, pasek Windowsa przy ładowaniu chodzi" bez końca i nic. Chciałbym zainstalować Windowsa na Samsungu, jakoś z nim nie miałem takich klopotów. Wieć jak ustawić ten mniejszy na Master ja WDC na Slave? I co może powodować, te "zwichy" Windowsa an WCD?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Coś mi się zdaje, że mój drugi dysk, ten WD 120 GB, zaczyna padać :/

Gdy uruchamiam Windowsa to po załadowaniu WINA nic się nie dzieje. Czarny ekran.

Ale gdy chodzi sam Samsung 80 GB, Win normalnie się uruchamia.

Co jest, przecież wczoraj przeinstalowywałem Wina i było wszystko normalnie :/

Odnośnik do komentarza

1. Wczoraj próbowałem zwolnić trochę miejsce na moim dysku. Miałem jakieś 200mb wolnego miejsce, usunąłem conajmniej 700mb film, sprawdzam, a tu mam 9mb wolnego miejsce :| Zacząłem usuwac albumy muzyczne, po usunięciu conajmniej 15 i opróżnieniu śmietnika sprawdziłem i nadal miałem 9mb (czy tym razem to było 18mb, jakoś tak). Dzisiaj chwilę temu usunąłem film i teraz mam 800mb, ale nie wiem jak to możliwe, że pousuwałem tyle albumów i nic mi się miejsca nie zwolniło, a wcześniej nawet ilość wolnego się zmniejszyła po usunięciu filmu :| Wie ktoś ocb?

2. Ile kosztowałby mnie zewnętrzny dysk gdzies 200GB do laptopa?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...