Skocz do zawartości

Grafika na forum


Czy chcesz wprowadzenia tagów [img] oraz [media] na CMF przy jednoczesnym przestrzeganiu zasady wrzucania grafik i filmików między tagi [spoiler]?  

68 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Temat całkowicie przepadł wśród postów innego topika, więc przenoszę dyskusję tutaj.

 

Gabe zaproponował:

 

To ja jeszcze małą rewolucję proponuję, zainspirowaną przez Szczurka.

 

Co sądzicie o zezwoleniu na embedowaniu dowolnej ilości grafiki (także poza meliną grafików), pod dwoma warunkami (jednym pomocniczym): otagowaniu jako spoiler i opisaniu co ten spoiler zawiera.

 

Argumentem przeciw grafikom była pstrokatowatość postów z grafiką - w ten sposób obrazek mógłby zobaczyć jedynie ten, kto chce, a po obejrzeniu można spoiler zamknąć. Póki co rozważam tylko, bo chyba ustawienia forum na takie chwyty nie pozwala

 

Myślę, że jest to spokojnie do przeskoczenia jeżeli chodzi o kwestie techniczne. Pozostaje pytanie - czy użytkownicy tego chcą. Nie będziemy na razie robić żadnych ankiet. Wypowiedzcie się, a jeżeli zdania będą mocno podzielone to zaproponuję głosowanie.

 

Poniżej przykład jakby to miało wyglądać i funkcjonować:

 

ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ - doping kibiców Iraklisu:

 

 

Odnośnik do komentarza

Technicznie jest to właśnie testowane. Ostatnią godzinę spędziłem nad modyfikowaniem kilku rzeczy. Testować możecie również ze mną. Byleby nie wpieprzać się z grafiką i youtubem bez ospojlerowania na publik.

 

Co do obciążania forum, to nie ma takiej obawy. Tak długo jak pliki graficzne pochodzą ze źródła zewnętrznego stabilność serwera CMF jest niezagrożona. Jedyną operację jaką musi wykonać skrypt to ewentualnie skalowanie obrazków i multimediów z YT, ale to nie jest operacja, która mogłaby mieć znaczący wpływ na stabilność forum.

 

Przykład graficzny:

 

 

 

odra_wodzislaw_legialive.pl_470.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza

W dziale graficznym normalnie bez spoilerowania, zgodnie z wytycznymi, które podał Seju.

 

W pozostałych działach należy używać otagowania spoiler.

Aby grafika się wyświetlała należy otagować bezpośredni link tagiem IMG

Z kolei multimedia z YT same się tagują, więc starczy wkleić link z YT do filmiku i otagować go spoilerem.

Odnośnik do komentarza

Mi tam klikanie w linki i wchodzenie na zewnetrzne serwery nie przeszkadza :-k

 

Mi w sumie też, ale jak chcę w krótkim czasie otworzyć kilka linków (np z grafiką do FM), to muszę otworzyć X kart - tak oglądam wszystko nie wychodząc z forum, odsłaniając i zasłaniając kolejne :D

 

Test - Taka mała mądrość SLJ (gif)

 

 

SamJackson.gif

 

 

Odnośnik do komentarza

Proszę nie!! Jak dla mnie to najbardziej debilna propozycja zmiany, jaka tu ostatnio przedstawiono. Co jest złego we wstawianiu linków. To łatwe i proste. Po co to komplikować jakimiś spoilerami.

Być może będę jedyną taką osobą, ale dziś po raz pierwszy usłyszałem słowo "embedować" i nie wiem co ono znaczy, nie wiem też jak ustawić spoiler, nigdzie nie znalazłem takiej opcji.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nauczenie się tego jest pewnie dziecinne proste i nawet taki opór jak ja szybko się tego nauczy. Myślę jednak, że będzie mnóstwo linków bez spoilerów wstawianych przez nowych użytkowników, którzy nie przeczytają regulaminu. A po co doprowadzać do łamania regulaminu przez userów?

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc nie widzę w tym sensu. Każdy obrazek [na przykład podgląd jakiegoś fejspaka w melinie grafików] i tak jest wrzucany na inny serwer. Po prostu łatwiej jest wrzucić link. Zawsze tak było i nie wiem czemu miałoby to ulec zmianie. Lepsze jest wrogiem dobrego.

Odnośnik do komentarza

Myślę jednak, że będzie mnóstwo linków bez spoilerów wstawianych przez nowych użytkowników, którzy nie przeczytają regulaminu. A po co doprowadzać do łamania regulaminu przez userów?

 

Tu masz rację - w takim razie lepiej by tak zmodyfikować przycisk wstawiania obrazków, by od razu zawierał go w tagi spoiler. :D

Odnośnik do komentarza

Gdyby poza proponowaną zmianą można byłoby wstawiać linki jak dotychczas, to oczywiście nie będzie problemu. W innym przypadku, jak napisał Hidalgoo, lepsze jest wrogiem dobrego.

 

Ale ja jeszcze raz mówię - to że linki z youtube się wklejają tak a nie inaczej, nie są skutkiem reformy graficznej ;) tylko aktualizacji skryptu forum - tak sobie wymyślili autorzy IPB i mnie nic do tego. Na moją prośbę Icon uaktywnił tag IMG (wcześniej afair nie działał) i ustawił, że można go umieszczać w tagu SPOILER (też tego nie można było zrobić). Nadal można wstawiać linki do obrazków w formie jak poprzednio (tylko youtube nie działa)

 

Przykład: http://vader.joemons...404aa190209.jpg

Odnośnik do komentarza
Na moją prośbę Icon uaktywnił tag IMG (wcześniej afair nie działał) i ustawił, że można go umieszczać w tagu SPOILER (też tego nie można było zrobić).

Oczywiście. Wcześniej tag IMG był przeze mnie odgórnie zablokowany.

To, że teraz jest odblokowany wcale nie wyklucza tego, że można sobie nadal bez problemów wrzucać linki. Do momentu kiedy nie zostanie użyty tag IMG grafika nie zostanie wyświetlona pod żadnym pozorem.

 

Odnośnie YT znam sposób aby to wyłączyć. Nie wyłączyłem abyście mieli możliwość zderzenia się z tą opcją osobiście i ocenili czy jest przydatna czy też nie.

 

Bez paniki, jeżeli zdecydujecie, że się Wam to nie podoba to opcje zostaną wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...