Skocz do zawartości

Orange Ekstraklasa sezon 2007/2008


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym raczej zaczal od nakazu stworzenia kilku mniejszych boisk, zatrudnienia instruktorow oraz obligatoryjnego tworzenia dzieciecych i mlodziezowych grup - szkoda, ze ten punkt nie jest warunkiem sine qua non do otrzymania licencji na gre w OE czy II lidze.

Odnośnik do komentarza
Ja bym raczej zaczal od nakazu stworzenia kilku mniejszych boisk, zatrudnienia instruktorow oraz obligatoryjnego tworzenia dzieciecych i mlodziezowych grup - szkoda, ze ten punkt nie jest warunkiem sine qua non do otrzymania licencji na gre w OE czy II lidze.

 

 

Z roku na rok Ekstraklasa będzie pewnie dawała nowe warunki, podgrzewana murawa od przyszłego sezonu powinna być też warunkiem na II ligę, a te boiska treningowe mogliby wprowadzić dla OE. Niestety ale nie może być sentymentów, niech w Orange gra choćby 12 zespołów ale o określonym zapleczu i finansach. Sam ubolewam nad biedą w mojej ukochanej GieKSie ale cóż, trzeba podnosić poziom.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

sezon 2007/2008 - pierwsze transmisje

 

CANAL+ Sport i CANAL+ Sport HD:

I kolejka

piątek, 27 lipca, 19.30 ZAGŁĘBIE LUBIN - WIDZEW ŁÓDŹ

sobota, 28 lipca, 19.40 BOT GKS BEŁCHATÓW - KOLPORTER KORONA KIELCE

niedziela, 29 lipca, 18.40 GROCLIN DYSKOBOLIA GRODZISK WIELKOPOLSKI - RUCH CHORZÓW

środa, 1 sierpnia, 19.40 LEGIA WARSZAWA - CRACOVIA KRAKÓW (zaległy mecz I kolejki)

 

II kolejka

piątek, 3 sierpnia, 19.40 KOLPORTER KORONA KIELCE - LECH POZNAŃ

sobota, 4 sierpnia, 19.40 ZAGŁĘBIE LUBIN - WISŁA KRAKÓW

niedziela, 5 sierpnia, 18.40 GÓRNIK ZABRZE - LEGIA WARSZAWA

 

III kolejka

piątek, 10 sierpnia, 19.40 LEGIA WARSZAWA - GROCLIN DYSKOBOLIA GRODZISK WIELKOPOLSKI

sobota, 11 sierpnia, 19.40 BOT GKS BEŁCHATÓW - ZAGŁĘBIE LUBIN

niedziela, 12 sierpnia, 19.00 WISŁA KRAKÓW - KOLPORTER KORONA KIELCE

środa, 15 sierpnia, 19.40 WISŁA KRAKÓW - GÓRNIK ZABRZE (zaległy mecz I kolejki).

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Klub z Sosnowca podpisał w środę umowę na grę na stadionie Odry. Umowa została podpisana na całą rundę jesienną.

 

We wtorek w czasie posiedzenia komisji licencyjnej PZPN, działacze związku odmówili Zagłębiu licencji na grę w ekstraklasie, bo klub przedstawił jedynie przyrzeczenie władz Wodzisławia. PZPN domagał się zaś umowy na cały sezon. - W środę umowa z władzami Wodzisławia została podpisana - poinformował nas Zbigniew Jaskiernia, zastępca prezydenta Sosnowca.

 

- Od początku byłem dobrej myśli - mówi Leszek Baczyński, prezes Zagłębia. - Teraz możemy się zająć nie mniej ważnymi sprawami - pozyskiwaniem sponsorów i kompletowaniem składu drużyny - dodaje.

 

Władze klubu i miasta mają nadzieję, że już we wrześniu Zagłębie będzie jednak grało na Stadionie Ludowym. Do tego czasu powinno już być bowiem gotowe oświetlenie stadionu, podgrzewana murawa i szatnia dla gości.

 

Czyli jednak się dogadali, biedny Icon :]. Zresztą pewnie to on się wpisał w komentarzach:

 

Hanys - 11 lipca 2007, 16:39:42 - 87-205-214-218.adsl.inetia.pl

Wiedziałem zawsze że Odra to nie Śląski klub , jak mogliście się im sprzedać , jeszcze tego będziecie żałować , ciekawe kto zapłaci za szkody i kary po burdach wywołanych przez goroli z Sosnowca??

Odnośnik do komentarza

Wiesz, to nie jest tak, że to Odra wpuszcza na swój stadion Sosnowiec :/ Stadion to własność miasta i to miasto jest winne. Pewnie górę wzięły względy finansowe. Jestem mocno zniesmaczony, cholerne dupki :/ kiedy Odra potrzebuje pomocy to wszyscy ją mają w dupie a kiedy jakieś ekipy znienawidzone na całym Śląsku te problemy mają to Wodzisław robi się supertolerancyjnym i przyjaznym miastem :| gdyby to była Polonia Bytom to bym się ucieszył ale nie Zagłębie. Najpierw gorole wyzywają Hanysów a teraz gdyby nie Ślązacy to mieliby gówno a nie licencję. Pffffff.

Odnośnik do komentarza
Wiesz, to nie jest tak, że to Odra wpuszcza na swój stadion Sosnowiec :/ Stadion to własność miasta i to miasto jest winne. Pewnie górę wzięły względy finansowe. Jestem mocno zniesmaczony, cholerne dupki :/ kiedy Odra potrzebuje pomocy to wszyscy ją mają w dupie a kiedy jakieś ekipy znienawidzone na całym Śląsku te problemy mają to Wodzisław robi się supertolerancyjnym i przyjaznym miastem :| gdyby to była Polonia Bytom to bym się ucieszył ale nie Zagłębie. Najpierw gorole wyzywają Hanysów a teraz gdyby nie Ślązacy to mieliby gówno a nie licencję. Pffffff.

 

Heh teraz to hanysy i gorole ale w 1920 i 21 r. nie bylo takich podzialow jak szli razem tluc niemca ;)

Odnośnik do komentarza
Heh teraz to hanysy i gorole ale w 1920 i 21 r. nie bylo takich podzialow jak szli razem tluc niemca ;)

OT: Wiesz, w 1939 roku też nie było takich podziałów. ;)

hmm to uzasadniony jest wniosek, ze pilka nozna dzieli ludzi a germaniec jednoczy ;)

Odnośnik do komentarza
Wisła Płock w Orange Ekstraklasie

 

Ruch Chorzów nie otrzymał licencji na grę w Orange Ekstraklasie. Zgodnie z regulaminem rozgrywek PZPN jego miejsce zajmie Wisła Płock, jako najwyżej sklasyfikowany zespół, który w sezonie 2006/2007 spadł do II ligi.

 

Jak powiedział dla Polskiego Radia programu trzeciego Zbigniew Koźmiński, jest to decyzja ostateczna. Zbigniew Koźmiński potwierdził decyzję PZPN w rozmowie telefonicznej z rzecznikiem prasowym Wisły Płock.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Czyli jednak Płock ma wystarczająco mocne plecy :| . Co by szkodziło zagrać 15 zespołami? No i co teraz z Ruchem i II ligą? - Ruch w II lidze i ktoś spada? Ruch w II lidze i jeden zespół więcej? Ruch w III lidze???? A wszystko na dwa tygodnie przed startem sezonu :doh!:

Odnośnik do komentarza
Czyli jednak Płock ma wystarczająco mocne plecy :| . Co by szkodziło zagrać 15 zespołami? No i co teraz z Ruchem i II ligą? - Ruch w II lidze i ktoś spada? Ruch w II lidze i jeden zespół więcej? Ruch w III lidze???? A wszystko na dwa tygodnie przed startem sezonu :doh!:

 

Ale przecież sie z Wisłą zamienią... Dlaczego jeden więcej?

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

No a czy na II ligę Ruch licencję dostanie? I kiedy? Dużo niejasności w tej całej imprezie... :|

 

@Redcarlo: tru, w tym elemencie mnie poniosło :oops: , zapomniałem, że Płock już dostał prezent od PZPN

Odnośnik do komentarza

I jak tu mówić o wiarygodności PZPN?! Po raz enty pokazują, że są równi i równiejsi... Dlaczego licencje dali Zagłębiu Sosnowiec i Odrze, chociaż nie przekształciły sie w spółkę?! Dlaczego licencje dostały Zagłębie Sosnowiec i Polonia Bytom, chociaż nawet nie wiadomo gdzie będą grać?! Dlaczego licencję dostał ŁKS i Zagłębie Lubin, chociaż ich stadiony to ruiny?! Dlaczego grać w Orange ma Wisła Płock, a nie Lechia, bądź Polonia Warszawa?! Banda, banda i jeszcze raz banda!

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Dziwne wiadomości masz. Zagłębie i Odra są SSA, Zagłębie i Odra mają stadiony rezerwowe do czasu zakończenia prac na ich obiektach, ŁKS i Lubin ewidentnie wymogi licencyjne też spełniają. I jakoś mimo wszystko wolę spadkowicza z OE niż 5. czy 6. zespół II ligi.

Odnośnik do komentarza

Prof o czym Ty za przeproszeniem pieprzysz? Jaki to Odra ma stadion rezerwowy? I jakie to prace są na naszym stadionie wykonywane, że potrzebujemy rezerwowy obiekt? :roll: To Sosnowiec nasz obiekt wyznaczyło jako rezerwowy.

 

fleja - Ty to już zupełnie pier****sz 3 po 3 :doh!: Odra jest Spółką Akcyjną i licencję dostała w pierwszej turze.

 

 

Co do Ruchu to mówiłem cały czas, że kogoś upierdolą :| bo Płock musi grać w Ekstraklasie ze względu na wpływy Orlenu :roll: to jest paranoja, nawet mi sie nie chce tego komentować.

Odnośnik do komentarza

Taaaak bo Ruch ma być trakotwany ulgowo bo 14 razy miał majstra i ma kibiców. Nie ma!! Jeżeli licencji nie spełniają to drzwi do Orange Ekstraklasy zamknięte. Szkoda Ruchu bo piłkarsko zasłużyli, ale widać z zarządem coś nie tak. Dlaczego niby Ruch miałby być inaczej potraktowany jak niegdyś GieKSa.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...