Skocz do zawartości

FM FAQ


Czy pomysł wydzielenia FAQ jest dobry?  

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie taki pomysł rozdzielenia Fristajlowego na osobne podforum FAQ. Czym jest FAQ nie muszę chyba tłumaczyć. Zasada byłaby prosta - ktoś zadaje pytanie, ktoś inny udziela wyczerpującej odpowiedzi. Tytuł tematu musiałby być dobrze dobrany aby ułatwić osobom poszukującym odpowiedzi szukanie. Po udzieleniu odpowiedzi temat byłby zamykany. Jedno pytanie - jeden temat. Wszystkim oczywiście zajęliby się moderatorzy i MT. Jaki jest tego cel? Chciałbym aby forum było czytelniejsze. Dziś zwykły "szarak" wbijający na CMF zazwyczaj szuka szybkiej odpowiedzi na pytanie. Przebijanie się przez dziesiątki stron Fristajlowego jest czasochłonne. Sama forma tematu jest typowo "śmietnikowa". W przyszłości powstałby także główny temat FAQ, który zawierałby same pytania i linki do tematów z odpowiedziami. Przy okazji plusem takiego rozwiązania byłoby wyeliminowanie postów odsyłających nowych userów do Fristrajlowego. Nie ukrywajmy, ale niektórych to zniechęca do forum, kiedy po napisaniu pierwszego posta od razu dostaje się zjebkę ;)

 

Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat.

Odnośnik do komentarza

--delurk--

 

Proponuję

 

(1) obejrzeć sobie ten temat

http://forumcm.net/index.php?/topic/2317-faq-najczesciej-zadawane-pytania/

 

(2) obejrzeć sobie pierwszy post tego tematu

http://forumcm.net/index.php?/topic/2054-fm-2008-stop-chcesz-o-cos-spytac-zrob-to-tutaj/

 

(3) zastanowić się, czy aby bycie moderatorem forum/działu nie obejmuje czegoś więcej poza utrzymywaniem w ryzach jego użytkowników

 

--relurk--

Odnośnik do komentarza
(3) zastanowić się, czy aby bycie moderatorem forum/działu nie obejmuje czegoś więcej poza utrzymywaniem w ryzach jego użytkowników

Nie wiem jak pozostali moderatorzy, ale nad tym Profciu nie trzeba się zastanawiać, bo ja to doskonale wiem :) stąd ten temat, bo zauważyłem, że zostało to ostatnio dość mocno zaniedbane. Chciałem się poradzić użytkowników jak sami rozwiązaliby ten problem. Prywatnie zgłosił się już do mnie Smetek, który zadeklarował pomoc przy porządkowaniu tematu.

 

Niestety brakuje nam na forum takich osób jak Ty, bo nie ukrywajmy, że tamte FAQ to w głównej mierze Twoja zasługa.

Na jednej ze stron wspolpracujacych z forum cos w tym stylu istnieje od wiekow, ale nie wyeliminowalo to problemu powtarzajacych sie pytan. Jak ktos nie potrafi szukac, to i w dziale FAQ nie znajdzie informacji, tylko od razu zapyta...

Ja sobie z tego doskonale zdaję sprawę. Jednak chciałbym podać inne argumenty za moim pomysłem:

- temat odpowiednio otagowany i opisany jest łatwiejszy do rozpoznania przez boty, co lepiej pozycjonuje forum w wyszukiwarkach,

- w temacie można szerzej opisać problem. W jednym poście gdzie są nagromadzone pytania i odpowiedzi robi się miszmasz,

- do dyskusji pozostałby fristajlowy. Natomiast najlepsze pytania i odpowiedzi z tego tematu mogłyby być przetwarzane w osobne tematy. Technicznie jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...