Skocz do zawartości

Serwer - wydajność


Na ile w szkolej skali 1-6 oceniłbyś wydajność serwera CMF?  

68 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć temat wydajności naszego serwera. Interesuje mnie przede wszystkim poziom zadowolenia użytkowników z możliwości technicznych maszyny, na której stoi CMF. Nie będę ukrywał, że nasze forum stoi na bardzo ekonomicznym serwerze, którego możliwości aktualnie są dostosowane do potrzeb funkcjonowania forum. Jego cena (abonament) jest dostosowana do aktualnych potrzeb CMF. Świat idzie jednak z postępem, pojawiają się najróżniejsze modyfikacje, ulepszenia i co jakiś czas słychać głosy niezadowolenia z możliwości technicznych jakie daje skrypt i serwer CMF. Z mojej strony zapewniam, że forum jest idealnie zoptymalizowane pod względem ilości włączonych funkcji do możliwości serwera. Nie jestem jednak cudotwórcą i pewnych technicznych ograniczeń nie jestem w stanie przeskoczyć. Stąd ten temat, który posłuży mi jako lektura do przemyśleń dotyczących ewentualnej zmiany maszyny na wydajniejszą. Plusy lepszego serwera są oczywiste - będziemy mogli korzystać z wielu wodotrysków jakie pewnie zaobserwowaliście czytając mniejsze fora, które mogą sobie pozwolić na włączenie dodatkowych opcji. Pozostaje jednak kluczowe pytanie - czy warto przechodzić na nowszą maszynę kosztem większych kwartalnych opłat za serwer? Czy jest to nam potrzebne do szczęścia? Mam nadzieję, że pomożecie mi podjąć najlepszą decyzję.

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobne zdanie do Henkela. Forum czasami pada, ale są to zazwyczaj krótkie przerwy podczas np. meczów wywołujących wiele emocji w lajfskorze. Zauważyłem, że ostatnio forum działa trochę wolniej, ale może to coś z moim netem :-k. Zmiana serweru na droższy tylko dla nowych opcji to moim zdaniem nie ma to większego sensu. Na forum najważniejsi są ludzie, a nie takie bajery jak integrowanie z Facebookiem ;).

Odnośnik do komentarza

Tu zależy czy stać "nas" na to, trzeba oszacować, bo jeśli mamy nadwyżki, no to czemu nie? Szybciej by forum chodziło, byłoby więcej opcji jak wspomniałeś, po co ma kasa się "kisić", a jeśli nie stać nas na skok na lepszy serwer, to nie ma o czym gadać;)

Odnośnik do komentarza

To czy nas stać jest pojęciem względnym. Czasami mamy takie nadwyżki, że starcza na 2 kwartały, a czasem trzeba mocno mobilizować społeczność.

 

Generalnie od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zarejestrowanie oficjalnego stowarzyszenia, którego członkowie odprowadzaliby kwartalne/miesięczne składki. Tylko ile byłoby chętnych osób aby dołączyć do stowarzyszenia?

Odnośnik do komentarza
Generalnie od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zarejestrowanie oficjalnego stowarzyszenia, którego członkowie odprowadzaliby kwartalne/miesięczne składki. Tylko ile byłoby chętnych osób aby dołączyć do stowarzyszenia?

placic i tak beda wciaz te same osoby, bez wzgledu na to, czy beda w stowarzyszeniu, cz y nie

Odnośnik do komentarza

Idąc dalej, może i stowarzyszenie byłoby dobrym pomysłem, ale jest jedno ale. Czy nie uważasz, że osoba, która by była w tym stowarzyszeniu mogłaby robić na forum wszystko co jej się żywnie podoba? Chyba, że powstanie jakiś warunek bycia w stowarzyszeniu i dopisany warunek w regulaminie forum. <<--- taki off do stowarzyszenia :)

Odnośnik do komentarza

Generalnie od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zarejestrowanie oficjalnego stowarzyszenia, którego członkowie odprowadzaliby kwartalne/miesięczne składki. Tylko ile byłoby chętnych osób aby dołączyć do stowarzyszenia?

Kto w takim układzie byłby właścicielem forum (bez zmian czy stowarzyszenie) i jakie prawa przysługiwałyby członkom stowarzyszenia (takie jak dotychczasowym Przyjaciołom CMF czy coś więcej)?

Odnośnik do komentarza

Nie zadawajcie mi takich pytań, bo to tylko i wyłącznie mój pomysł, który dopiero niedawno mi zaświtał w głowie. Nie potrafię odpowiedzieć na te pytania jako administrator CMF. Mogę jedynie odpowiedzieć jako osoba, która podsunęła taki pomysł, więc proszę aby nikt tego nie brał jako oficjalne stanowisko MT.

 

Czy nie uważasz, że osoba, która by była w tym stowarzyszeniu mogłaby robić na forum wszystko co jej się żywnie podoba? Chyba, że powstanie jakiś warunek bycia w stowarzyszeniu i dopisany warunek w regulaminie forum. <<--- taki off do stowarzyszenia

Nie. Każdego członka stowarzyszenia obowiązywałby regulamin CMF tak jak jest to teraz w przypadku każdego użytkownika. Nieporozumieniem byłoby powoływanie stowarzyszenia, które łamałoby zasady miejsca wokół którego się skupia.

Kto w takim układzie byłby właścicielem forum (bez zmian czy stowarzyszenie) i jakie prawa przysługiwałyby członkom stowarzyszenia (takie jak dotychczasowym Przyjaciołom CMF czy coś więcej)?

Do do właściciela, to nie wiem czy miałoby sens przenoszenie tego wszystkiego (domena, serwer, skrypt) na stowarzyszenie. Trochę formalności z tym jest. Choć gdyby taka była wola stowarzyszenia to byłoby to prawnie możliwe.

 

Prawa - pewnie takie same jak teraz przyjaciołom CMF, a do tego jakieś większe prawo wpływania na zmiany zachodzące na CMF, kształt i charakter forum.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...