Skocz do zawartości

Edytor FM2011


Ernie Souchak

Rekomendowane odpowiedzi

No tak. Jak już ja wymyśliłem, to i ja zacznę ;)

 

W tej chwili pracuję nad dwoma projektami:

 

a) pełna struktura ligi gruzińskiej

 

b) reaktywacja dawnego systemu pucharów europejskich

 

 

STAN PRAC:

 

a)

Struktura ligowa jest opracowana i działa bez zarzutu.

 

Problemy:

 

- liga rezerw/juniorów

 

Cel:

- rezerwy drużyn ekstraklasy grają w osobnej lidze (zrobione)

- rezerwy drużyn pierwszej ligi grają w drugiej lidze (zrobione)

- przy spadku drużyny z ekstraklasy, rezerwy lądują w drugiej lidze (brak pomysłu)

- przy awansie drużyny z ekstraklasy, rezerwy przechodzą do ligi rezerw z drugiej, lub niższej, nieaktywnej ligi (brak pomysłu)

 

Tymczasowe rozwiązanie:

- rezerwy obecnych drużyn ekstraklasowych na stałe pozostają w niezmiennej lidze rezerw

 

b)

 

Cele:

a) Liga Mistrzów tylko dla mistrzów i tylko systemem pucharowym (działa)

b) Puchar UEFA tylko dla ograniczonej liczby zespołów, bez grup (3 kraje po 3, 9 po 2, reszta po 1) - działa

c) reaktywowany Puchar Zdobywców Pucharów (działa)

d) Puchar Intertoto na 80 zespołów (w opracowaniu)

 

Problemy:

- nie działa rozstawienie w 1 rundzie LM (grają Włochy, Anglia i Niemcy, zaś Walia, Szwecja i Kazachstan od 2 rundy)

- nie działa rozstawienie w 1 rundzie eliminacji UEFA (zamiast 4 najsłabszych krajów - Czarnogóry, Andory, San Marino i Malty, są 4 na literkę A - Albania, Austria, Azerbejdżan i Armenia - ciekawe, czemu nie Andora)...

- na ekranie rozgrywek nie da się wejść na listę zespołów

- wyczyścił się ranking UEFA

- PZP pomimo wpisania systemu mecz i rewanż uparcie działa w systemie jednomeczowym

 

To chyba tyle. Wszelkie sugestie i rady mile widziane :)

Odnośnik do komentarza

Problemy:

- nie działa rozstawienie w 1 rundzie LM (grają Włochy, Anglia i Niemcy, zaś Walia, Szwecja i Kazachstan od 2 rundy)

 

Im niższa cyfra rozstawienia tym później zaczynają.

 

- nie działa rozstawienie w 1 rundzie eliminacji UEFA (zamiast 4 najsłabszych krajów - Czarnogóry, Andory, San Marino i Malty, są 4 na literkę A - Albania, Austria, Azerbejdżan i Armenia - ciekawe, czemu nie Andora)...

 

Musisz sobie poustawiać kraje w określonej kolejności tam gdzie wybierasz kraje-uczestników, która to lista ma związek z poniższym:

 

- na ekranie rozgrywek nie da się wejść na listę zespołów

- wyczyścił się ranking UEFA

 

I tak już zostanie, ew. to pierwsze może się pokazać gdyby użyć panelu, ale przerabiać wszystkie ligi europejskie to robota dla Syzyfa.

 

- PZP pomimo wpisania systemu mecz i rewanż uparcie działa w systemie jednomeczowym

 

Może daty?

Odnośnik do komentarza

Problemy:

- nie działa rozstawienie w 1 rundzie LM (grają Włochy, Anglia i Niemcy, zaś Walia, Szwecja i Kazachstan od 2 rundy)

 

Im niższa cyfra rozstawienia tym później zaczynają.

 

Rozstawienia wpisane zgodnie z zasadami, nie są widziane.

 

 

- nie działa rozstawienie w 1 rundzie eliminacji UEFA (zamiast 4 najsłabszych krajów - Czarnogóry, Andory, San Marino i Malty, są 4 na literkę A - Albania, Austria, Azerbejdżan i Armenia - ciekawe, czemu nie Andora)...

 

Musisz sobie poustawiać kraje w określonej kolejności tam gdzie wybierasz kraje-uczestników, która to lista ma związek z poniższym:

 

Jak wyżej, słabeusze mają wpisane najwyższe rozstawienie, inne niż wszystkie pozostałe zespoły.

 

- na ekranie rozgrywek nie da się wejść na listę zespołów

- wyczyścił się ranking UEFA

 

I tak już zostanie, ew. to pierwsze może się pokazać gdyby użyć panelu, ale przerabiać wszystkie ligi europejskie to robota dla Syzyfa.

 

Chwila. Jeśli nie da się nie wyczyścić rankingu, to skąd potem będzie brać rozstawienie?

 

- PZP pomimo wpisania systemu mecz i rewanż uparcie działa w systemie jednomeczowym

 

Może daty?

 

Sprawdzę te daty jeszcze raz. Być może problem jest w tym, że PZP mam w osobnym XML-u ze względu na Liechtenstein...

Odnośnik do komentarza

OK, rozgryzłem kwestię rozstawień. Problem był w kolejności krajów dodanych jako "dostarczyciele" zespołów - zamiast ustawić je w kolejności wg rankingu UEFA, dodałem po prostu wszystkie z Europy jak leci.

Co prawda, stwarza to zagrożenie, że skoro ranking nie działa, to i się zmieniać nie będzie, a więc wyniki nie będą miały wpływu na ilość zespołów :/

Odnośnik do komentarza

Z Liechtensteinem ogólnie jest problem, udało Ci się to obejść? Ranking nie działa, bo dla dodawanych rozgrywek wiążąca jest lista państw z edytora i jej kolejność. (w panelu zaawansowanym jest to samo więc nie do obejścia).

 

Mi się zdarzyło, że dublują mi się zespoły i nie wiem jak to obejść.

Odnośnik do komentarza

Z Liechtensteinem ogólnie jest problem, udało Ci się to obejść? Ranking nie działa, bo dla dodawanych rozgrywek wiążąca jest lista państw z edytora i jej kolejność. (w panelu zaawansowanym jest to samo więc nie do obejścia).

 

Mi się zdarzyło, że dublują mi się zespoły i nie wiem jak to obejść.

 

Chyba mi się udało. Wpisałem go na listę na ostatnim miejscu, po czym dla LM, UEFA i Intertoto ustawiłem, że dla kraju z ostatniego miejsca liczba zespołów = 0. Nie stwierdzono błędów z LST w tych pucharach...

Dublowanie - też chyba zdarzało mi się widzieć, z Realem już sobie poradziłem, teraz chyba mam jeszcze problem z Barceloną, która mi się pojawia w PZP od ćwierćfinału. No i ciągle PZP ma rundy jednomeczowe :/

 

A czy nie podziałałoby, gdyby w zaawansowanym ustawić dla każdego z pucharów: teams qualified to the comp dla każdego kraju, po czym ustawić "sort by UEFA Club coefficient"?

Odnośnik do komentarza

To może i ja się popytam :)

 

1. Stworzyłem nowe państwo na bazie Irlandia(1920).

 

a) W jaki sposób zmienić teksty, żeby nie pojawiało się "zawodnik irlandzki, Irlandzki Dziennik, reprezentant irlandzkiego zespołu" itp)

b) W jaki sposób domyślny znaczek (tarczę) zmienić na flagę ?

 

2. Jak stworzyć rozgrywki typu AllStars (krajowi na zagranicznych/północ na południe)

 

3. W jaki sposób stworzyć okręgowe puchary krajowe, z których 4 najlepsze drużyny awansują w nowym sezonie do głównego pucharu krajowego

 

4. w jaki sposób zrobić, aby Mistrz utworzonego państwa grał w Lidze Mistrzów od odpowiedniej rundy dla współczynnika krajowego. Aktualnie Mistrz kraju rozpoczyna grę od... baraży z jedną z drużyn, która przeszła kwalifikacje LM (dodatkowa runda przez fazą grupową)

 

5. Co to są "ligi podrzędne"

Odnośnik do komentarza

No tak. Jak już ja wymyśliłem, to i ja zacznę ;)

 

W tej chwili pracuję nad dwoma projektami:

 

a) pełna struktura ligi gruzińskiej

 

b) reaktywacja dawnego systemu pucharów europejskich

 

 

STAN PRAC:

 

a)

Struktura ligowa jest opracowana i działa bez zarzutu.

 

Problemy:

 

- liga rezerw/juniorów

 

Cel:

- rezerwy drużyn ekstraklasy grają w osobnej lidze (zrobione)

- rezerwy drużyn pierwszej ligi grają w drugiej lidze (zrobione)

- przy spadku drużyny z ekstraklasy, rezerwy lądują w drugiej lidze (brak pomysłu)

- przy awansie drużyny z ekstraklasy, rezerwy przechodzą do ligi rezerw z drugiej, lub niższej, nieaktywnej ligi (brak pomysłu)

 

Tymczasowe rozwiązanie:

- rezerwy obecnych drużyn ekstraklasowych na stałe pozostają w niezmiennej lidze rezerw

 

Jestem na etapie testowania nowego rozwiązania.

 

a) liga rezerw zrobiona jako grupa 2 poziomu rozgrywek (0 awansujących, 0 spadających)

b) kluby rezerw zlikwidowane, w zamian zrobione kluby filialne (2. zespół), z zastrzeżeniem, żeby nie mogły grać w tej samej lidze, co klub główny

c) wszystkie kluby główne ustawiona Pierwsza liga główna jako regionalna, klubom filialnym - tak samo, Młoda Ekstraklasa, żeby zapewnić przydział do właściwych lig

 

Skutki:

A) w momencie zakończenia 1. sezonu:

- spadek z Młodej Ekstraklasy mają zaznaczone właściwe zespoły, zgodnie ze spadkami z Ekstraklasy

- z Drugiej ligi nie awansują zespoły rezerw, dla których główny zespół został w Pierwszej

- formalnie wszystko wygląda ładnie.

 

B) w nowym sezonie:

- pomimo odpowiedniego oznaczenia (literką "S") jeden z zespołów, które powinny spaść, pozostał w Młodej Ekstraklasie

- do Młodej Ekstraklasy awansował beniaminek z Drugiej ligi, który zgodnie z ustawieniami regionalnymi nie miał prawa tam trafić

- zespół rezerw, który powinien trafić do Młodej Ekstraklasy wylądował w normalnej lidze, wbrew ustawieniom regionalnym

- zespół rezerw drużyny spadającej z Ekstraklasy trafił do normalnej ligi, wbrew ustawieniom regionalnym

- zespół rezerw kolejnego z beniaminków Ekstraklasy pozostał poza systemem ligowym (choć na logikę powinien być dociągnięty)

- pomimo zakazu, by zespół rezerw grał w jednej lidze ze swoim zespołem głównym, takie sytuacje mają miejsce.

- pomimo ustawienia w zaawansowanym panelu, by do głównej Pierwszej ligi nie mogły awansować zespoły rezerw, "ptaszek" się nie zapisuje.

- można objąć kluby filialne, stanowiące "2. zespoły" :(

 

Ogólnie wydaje mi się, że powinno być dobrze i struktura zabezpiecza przed takimi błędami, ale nic z tego. Będę jeszcze testować kilka opcji.

I jaka jest, do cholery, różnica pomiędzy:

a) 2. zespół

b) zespół rezerw

c) II zespół

d) zespół B

 

i z której opcji powinienem korzystać??

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

- można objąć kluby filialne, stanowiące "2. zespoły" :(

 

Ogólnie wydaje mi się, że powinno być dobrze i struktura zabezpiecza przed takimi błędami, ale nic z tego. Będę jeszcze testować kilka opcji.

I jaka jest, do cholery, różnica pomiędzy:

a) 2. zespół

b) zespół rezerw

c) II zespół

d) zespół B

 

i z której opcji powinienem korzystać??

 

Poza nazewnictwem nie ma to znaczenia, tak mi się zdaje. Natomiast kluby rezerw możesz tworzyć dwojako - jako filię (i wtedy da się je objąć) albo jako drużynę dodatkową w ustawieniach klubu (i wtedy nie da się go objąć).

 

W jaki sposob mozna dodac nizsze ligi Polskie is spowodowac zeby byly grywalne czy jest gdzies jakis dokument ktory by pokazal jak to zrobic krok po kroku?

 

Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami kreatora rozgrywek, by to osiągnąć. Oczywiście odpowiednią ilość rozgrywek musisz mieć przygotowaną w bazie danych.

Odnośnik do komentarza

- można objąć kluby filialne, stanowiące "2. zespoły" :(

 

Ogólnie wydaje mi się, że powinno być dobrze i struktura zabezpiecza przed takimi błędami, ale nic z tego. Będę jeszcze testować kilka opcji.

I jaka jest, do cholery, różnica pomiędzy:

a) 2. zespół

b) zespół rezerw

c) II zespół

d) zespół B

 

i z której opcji powinienem korzystać??

 

Poza nazewnictwem nie ma to znaczenia, tak mi się zdaje. Natomiast kluby rezerw możesz tworzyć dwojako - jako filię (i wtedy da się je objąć) albo jako drużynę dodatkową w ustawieniach klubu (i wtedy nie da się go objąć).

 

Hmm... Czyli jednak muszę jako filię, żeby móc im ustawić grupę "rezerw" w Pierwszej lidze jako ligę regionalną. No nic, wyjdzie nowy patch, spróbuję od nowa i stopniowo :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wszystkich piłkarzy na raz się nie uda ze względu na ograniczenia, ale stosując odpowiednie filtry dojdziesz do tego. Ogólny mechanizm jest taki, że wyszukujesz piłkarzy, na liście zaznaczasz pierwszego i na końcu listy z Shiftem drugiego i następnie "Edycja". Wybierasz z drzewka po lewej "Kontrakt" i po prawej przy pozycji "Klub" ustawiasz "Brak".

Odnośnik do komentarza

To może i ja się popytam :)

 

1. Stworzyłem nowe państwo na bazie Irlandia(1920).

 

a) W jaki sposób zmienić teksty, żeby nie pojawiało się "zawodnik irlandzki, Irlandzki Dziennik, reprezentant irlandzkiego zespołu" itp)

b) W jaki sposób domyślny znaczek (tarczę) zmienić na flagę ?

Sprawdz ID kraju i stworz dla niego flage, dodaj ja do innych flag i dodaj wpis w configu. Zmieniasz przez edycje konkretnego kraju, jest tam mozliwosc edycji przymiotnikow i jezykow narodowych.

 

2. Jak stworzyć rozgrywki typu AllStars (krajowi na zagranicznych/północ na południe)

Niestety w standardowym edytorze nie ma takiej opcji. W zaawansowanych tez nie sadze aby mogla byc taka opcja. Tzn mozna dodac rozgrywki ale nie wiem czy beda rozgrywane jesli nie doda sie do nich zadnych zespolow... a jesli sie doda, to jak wypelnic je skladami?

 

3. W jaki sposób stworzyć okręgowe puchary krajowe, z których 4 najlepsze drużyny awansują w nowym sezonie do głównego pucharu krajowego

Dzieki zaawansowanym opcjom edytora. Lub tworzysz nowe rozgrywki pucharowe (lokalne i glowne) rozgrywane rownolegle, a od nastepnego sezonu do rozgrywek glownego pucharu dodajesz zwyciezcow rozgrywek lokalnych ;)

 

4. w jaki sposób zrobić, aby Mistrz utworzonego państwa grał w Lidze Mistrzów od odpowiedniej rundy dla współczynnika krajowego. Aktualnie Mistrz kraju rozpoczyna grę od... baraży z jedną z drużyn, która przeszła kwalifikacje LM (dodatkowa runda przez fazą grupową)

Musisz przeniesc jedno z panstw europejskich np do Azji (np. Kazachstan), ustawic odpowiednio reputacje ranking dla nowego kraju i powinno dzialac. Jesli nie przesuniesz panstwa na inny kontynent gra sie wykrzaczy ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...