Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak ma to wyjscie DVI lub HDMi to nie ma problemu z podlaczeniem, natomiast jesli jest tylko SCART to już w zasadzie moim zdaniem nie odczujesz roznicy miedzy tym dobrym LG a Telewizorem ktorym posiadasz po SCARCIE...

Oczywiście monitor posiada porty D-Sub i DVI-HDCP. Więc jak to podpiąć? Proszę łopatologicznie :blaga:

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Łan kłeszczyn...

Mam antenę średnicy 50-60cm od eNki (taki perforowany talerz). Obecnie kupiłem sobie Cyfrę + z dekoderem z opcją nagrywania. Jak to wszystko połączyć, żeby działało? Przez 2 miechy będę mieć jeszcze eNkę i chciałbym, żeby do tej anteny podłączyć i dekoder Cyfry, i dekoder eNki (możliwe to?) bo jeden dekoder oddałbym rodzicom na parter :) Od stycznia C+ ma mieć opcję multiroom (podobno) - słyszał ktoś coś o tym (na jakch ma być to zasadach)?

Odnośnik do komentarza
Łan kłeszczyn...

Mam antenę średnicy 50-60cm od eNki (taki perforowany talerz). Obecnie kupiłem sobie Cyfrę + z dekoderem z opcją nagrywania. Jak to wszystko połączyć, żeby działało? Przez 2 miechy będę mieć jeszcze eNkę i chciałbym, żeby do tej anteny podłączyć i dekoder Cyfry, i dekoder eNki (możliwe to?) bo jeden dekoder oddałbym rodzicom na parter :)

Możliwe. Potrzebujesz jednak zapewne zmienić konwerter na TWIN (przypuszczam, że wraz z anteną od N-ki dostałeś klasyczny konwerter). Koszt przyzwoitego konwertera TWIN (dwa wyjścia antenowe) w granicach 60 zł, jak sądzę. Odbierasz niezależnie na dwóch dekoderach sygnał z tej samej satelity, ale różnych platoform.

 

Wszystko pod warunkiem, że N-ka nadaje z Hot-Birda (czyli że wikipedia nie kłamie) ;]

Odnośnik do komentarza
Możliwe. Potrzebujesz jednak zapewne zmienić konwerter na TWIN (przypuszczam, że wraz z anteną od N-ki dostałeś klasyczny konwerter). Koszt przyzwoitego konwertera TWIN (dwa wyjścia antenowe) w granicach 60 zł, jak sądzę. Odbierasz niezależnie na dwóch dekoderach sygnał z tej samej satelity, ale różnych platoform.

Twin czy quad? O ile wiem, sam dekoder z nagrywarką potrzebuje twin a tu jeszcze eNka będzie :-k

Odnośnik do komentarza
Ahm, nie dostrzegłem owego "recordera" przy nboxie. Tak, TWIN jest potrzebny do recordera, więc Ciebie czeka zaopatrzenie się w QUAD-a, np. takiego (taka "wyższa średnia" półka).

Ów rekorder będzie przy dekodrze Philipsa do Cyfry +.

Jeszcze jedno pytanie. Czy warto pchać się w większą antenę i opcję HD?

Jak na razie mam odbiornik analogowy, o zmianie myślę, ale nie na gwałt. Niestety, przy wiekszych opadach deszczu mam duże problemy z odbiorem TV (bardzo śnieży albo w ogóle obrazu nie ma) i nie wiem czy to wina marnej jakości konwertera czy właśnie małej anteny?

Czy ów rekorder będzie nagrywać programy w wersji nie HD bez żadnych zgrzytów, czy będzie to wyglądac tak, że na analogu nie da się obejrzeć? Pytania pewnie lamerskie, ale w tym temacie jestem zielony (niestety, wczoraj na infoliii C+ też trafiłem na zielonego kolesia).

Odnośnik do komentarza
Ów rekorder będzie przy dekodrze Philipsa do Cyfry +.

Analfabetyzm wtórny. Recorder. Cyfra+. Zapamiętać!

Jeszcze jedno pytanie. Czy warto pchać się w większą antenę i opcję HD?

Co do odpowiedzi na część #2 pytania, nie wiem. Kwestia gustu, jak dla mnie. Moim skromnym zdaniem, oferta HD jest na razie na tyle niszowa (raptem kilkanaście kanałów w ofercie wszystkich platform), że nie jestem zupełnie przekonany o przesiadaniu się na HD. Co do odpowiedzi na część #1 - polecałbym pomyśleć o większej czaszy. Zwłaszcza pod kątem ewentualnego myślenia o HD (SD powinna uciągnąć i mniejsza czasza z dobrym konwerterem). Słowem, dla SD powinno wystarczyć proste rozwiązanie (niewielka czasza i taki sobie konwerter), ale jeśli planujesz przesiąść się na HD, pomyśl o czymś lepszym (i większym).

Niestety, przy wiekszych opadach deszczu mam duże problemy z odbiorem TV (bardzo śnieży albo w ogóle obrazu nie ma) i nie wiem czy to wina marnej jakości konwertera czy właśnie małej anteny?

I jednego, i drugiego. Konwertery dodawane do zestawów są słabe (tak samo jak większość tych tandentnych tunerów proponowanych przez Polsaty, n-ki i Cyfry), a czasze mają zwykle minimalne wielkości. W tej chwili mam na domu dwie anteny niezależne - braciak ma nasz własny sprzęt (zmontowany przed 4-5 laty): czaszę ok. 80-centymetrową oraz zez na dwóch przyzwoitych konwerterach. Sygnał (po dobrym ustawieniu anteny) nie schodzi poniżej 90%. Ja korzystam ze standardowego zestawu CP (czasza o prawie dwadzieścia centymetrów mniejszej średnicy i byle jaki konwerter) - nie jest tragicznie, sygnał w zasadzie zniknął tylko raz (kilka dni po zakupie - styczeń 08' - śnieg zasypał cały konwerter), ale na codzień jego siła nie przekracza 70% (czyt. da się oglądać wszystkie kanały bez żadnych zakłóceń, ale zapewne tylko w standardzie SD).

Czy ów rekorder będzie nagrywać programy w wersji nie HD bez żadnych zgrzytów, czy będzie to wyglądac tak, że na analogu nie da się obejrzeć?

Niestety, odpowiedzi na to pytanie nie znam.

Odnośnik do komentarza

W moim aktualnym zestawie siła sygnału oscyluje wokół 90-98% a jakość w granicach...30-35%. Wspomniane problemy zdarzają się rzadko, ale są upierdliwe :) Zacznę chyba od pozostawienia anteny i wymiany konwertera na to co mi poleciłeś. Jak nadal będą kwasy to zmienię antenę. HD na razie oleję. Dzięki.

Odnośnik do komentarza

Sekend kłeszczyn.

Ów konwerter, o którym pisałeś Kamtku (Kamteku???) ma wytłoczone na www sklepu, iż pasuje do nbox recordera. Czy znaczy to że pasuje do każdego innego rekordera? Czy każdy quad obsłuży ten rekorder Philipsa? Innymi słowy brać czy sie bać? :)

Odnośnik do komentarza
Kamtku (Kamteku???)

Tak źle, a tak niedobrze ;]

ma wytłoczone na www sklepu, iż pasuje do nbox recordera. Czy znaczy to że pasuje do każdego innego rekordera? Czy każdy quad obsłuży ten rekorder Philipsa? Innymi słowy brać czy sie bać? :)

IMO, w zasadzie każdy. Natomiast proponowany przeze mnie konwerter Inverto jest jednym z bardziej polecanych, m.in. przez ludzi zajmujących się montażem zestawów sat.

 

BTW - tak sobie teraz czytam i wygląda na to, że PVR Phillipsa proponowany przez Cyfrę ma jedną ciekawą funkcję (coś na wzór wewnętrznego DiSEqC) - po zamontowaniu większej czaszy (np. 90-cm) i lepszego konwertera typu monoblock (np. coś w ten deseń) oraz takiego rezystora masz możliwość odbioru na recorderze programów zarówno z Hot-Birda jak i Astry. Wygląda to tak, że do wejścia #1 i #2 podłączasz kabel od recordera, do #3 kabel od drugiego tunera, a do #4 ów rezystor.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...