Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

BTW - tak sobie teraz czytam i wygląda na to, że PVR Phillipsa proponowany przez Cyfrę ma jedną ciekawą funkcję (coś na wzór wewnętrznego DiSEqC) - po zamontowaniu większej czaszy (np. 90-cm) i lepszego konwertera typu monoblock (np. coś w ten deseń) oraz takiego rezystora masz możliwość odbioru na recorderze programów zarówno z Hot-Birda jak i Astry. Wygląda to tak, że do wejścia #1 i #2 podłączasz kabel od recordera, do #3 kabel od drugiego tunera, a do #4 ów rezystor.

A co mi to da, mówiąc po ludzku? Czy z Astry są jakieś ciekawe progsy (np. coś co transmituje mecze angielskiej Konferencji :wub:)?

 

Edyta pyta o rodzaj kabla polecanego do recordera oraz o to czy ów #4 wymaga podłączenia samego rezystora (jeżeli tak to jaki w tym sens)?

Odnośnik do komentarza
BTW - tak sobie teraz czytam i wygląda na to, że PVR Phillipsa proponowany przez Cyfrę ma jedną ciekawą funkcję (coś na wzór wewnętrznego DiSEqC) - po zamontowaniu większej czaszy (np. 90-cm) i lepszego konwertera typu monoblock (np. coś w ten deseń) oraz takiego rezystora masz możliwość odbioru na recorderze programów zarówno z Hot-Birda jak i Astry. Wygląda to tak, że do wejścia #1 i #2 podłączasz kabel od recordera, do #3 kabel od drugiego tunera, a do #4 ów rezystor.

A co mi to da, mówiąc po ludzku? Czy z Astry są jakieś ciekawe progsy (np. coś co transmituje mecze angielskiej Konferencji :wub:)?

Na Astrze masz chociażby niemiecki DSF (kanał FTA), a tam jeszcze kilka miesięcy temu na pewno były mecze np. Pucharu Ligi Angielskiej.

Edyta pyta o rodzaj kabla polecanego do recordera oraz o to czy ów #4 wymaga podłączenia samego rezystora (jeżeli tak to jaki w tym sens)?

Co do drugiej kwestii, to odpowiedź jest krótka: "Rezystor montuje się w nieobciążonych wyjściach odgałęźników, rozgałęźników, wzmacniaczy, przełaczników itp. aby zakończyć pion." To swoista zaślepka jest. Swoista, słowo-klucz.

 

Co do kabla zaś, nie wiem, co jest polecane do recordera. Z tego, co czytałem, sprawdza się w zasadzie każdy lepszej jakości kabel SAT.

 

Im bardziej na wschód tym większa czasza - ja mam 80 cm - okolice wrocławia

Nie przesadzajmy - te same okolice Wrocławia (może nieco bardziej - 20-30 km na północny zachód od Twojej Oławy) i standardowa 60-tka Polsatu daje radę. Dla HB tak naprawdę na terenie niemal całej Polski można spokojnie stosować mniejsze niż 80-tki czasze. Większe polecane są przy zezach oraz przy zestawach, dzięki którym odbiera się sygnały z innych satelit - Skandynawów (Amos, Thor), Hiszpanów (Hispasat).

Odnośnik do komentarza

Mam takie zapytanie:

czy istnieje jakiś oferta na rynku, co jest tylko sport, bez całej masy głupich dodatków typu Wedding.tv czy inne badziewia.

Chodzi mi głównie o Eurosport i Polsat Sport. Reszta nieważna. No może jakby się zahaczył kanał ligowy, ale to jako bonus. Podstawa to Eurosport.

Od kiedy Multimedia nie przedłużyły z nimi umowy moja mama wciąż narzeka na brak ulubionych sportów (teraz zimowe, ale głównie tenis) w TV, a tvpowskiego potworka TVP Sport omija z obrzydzeniem ;) Polsat jako kanał "siatkarski" też musi być, no ale to z kolei mają rodzice w Multimediach, więc na dobrą sprawę to idealny by był sam Eurosport. Oczywiście po polsku.

Odnośnik do komentarza
Nie przesadzajmy - te same okolice Wrocławia (może nieco bardziej - 20-30 km na północny zachód od Twojej Oławy) i standardowa 60-tka Polsatu daje radę. Dla HB tak naprawdę na terenie niemal całej Polski można spokojnie stosować mniejsze niż 80-tki czasze. Większe polecane są przy zezach oraz przy zestawach, dzięki którym odbiera się sygnały z innych satelit - Skandynawów (Amos, Thor), Hiszpanów (Hispasat).

 

Mniejsze czasze na TVN HD w n'ca czasami nie dają rady (zwłaszcza w niepogodę) - jedyny kanał na n'ce który ma takie problemy - wystarczy poczytać forum n'ki :)

Odnośnik do komentarza
Na Astrze masz chociażby niemiecki DSF (kanał FTA), a tam jeszcze kilka miesięcy temu na pewno były mecze np. Pucharu Ligi Angielskiej.

Puchar Ligi mam na eNce, która chyba zostanie (na razie).

Nie wiem, co jeszcze DSF ma w ofercie, a too bodaj jedyny sensowny sportowy kanała FTA (poza niemieckojęzycznym Eurosportem) dostępny via Astra.

 

Mniejsze czasze na TVN HD w n'ca czasami nie dają rady (zwłaszcza w niepogodę) - jedyny kanał na n'ce który ma takie problemy - wystarczy poczytać forum n'ki :)

HD, słowo-klucz. Nie od dziś wiadomo, że do oglądania HD potrzeba większej czaszy, dającej mocniejszy i lepszy jakościowo sygnał (o ile tak to można nazwać korzystając ze standardowych konwerterów) - pisałem o tym wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Ech... Ta Cyfra + to porażka.

Wczoraj usiłowałem podpisać umowę, ale trafiłem na jakiegoś megadebila, z którym za cholerę nie mogem się dogadać. Koleś chciał mi wepchnąć wszystkie pakiety dodatkowe miast tego co ja sobie wybrałem i co uzgodniłem na infolinii. W efekcie wieczorem raz jeszcze zamawiałem Cyfrę, żądając odbioru pod inym adresem. Powiedziano mi, że w Wola Park jest bardzo duży punkt i tam nie będzie problemów. No więc pojechałem dzisiaj, pół godziny spędziłem na poszukiwaniu owego dużego punktu Cyfry, który okazał się w końcu pipidówą wielkości 1m2 (dwukrotnie minąłem ów kiosk szukając "dużego" punktu :doh!:). Pal licho - zagajam do panienek siedzących w kanciapie i co słyszę? Owszem - umowa jest, ale "brakło PVRów i mogę podpisać umowę dzisiaj, ale dostanę jakiś gów***ny dekoder, a w styczniu, jak te PVRy im dowiozą, to mogą mi wymienić". Krew mi się zagotowała, ale podpisałem umowę bo przeca dzisiaj derby Hiszpanii :wub: Na razie wszystko działa, choć mam nieodparte wrażenie, że na dekoderze eNki obraz był ładniejszy.

 

Edyta do Kamtka: na Inverto jakość sygnału z 55% wzrosła mi do 80% (poprzedni konwerter to jakiś szajsowny Alps). Podczas mieszania konwerterem zahaczałem nawet o 88%, ale tak zmarzłem na dachu, że zadowoliłem się w końcu 80% :D

 

Edyta 2 zapytuje, czy wolne 2 wyjścia konwertera (na zrazie korzystam jeno z dwóch z czterech) zaślepić czymś czy mogą tak zostać?

Odnośnik do komentarza
Edyta do Kamtka: na Inverto jakość sygnału z 55% wzrosła mi do 80% (poprzedni konwerter to jakiś szajsowny Alps). Podczas mieszania konwerterem zahaczałem nawet o 88%, ale tak zmarzłem na dachu, że zadowoliłem się w końcu 80% :D

OK, to teraz dwutygodniowe L4 dla mnie i jesteśmy kwita ;]

Edyta 2 zapytuje, czy wolne 2 wyjścia konwertera (na zrazie korzystam jeno z dwóch z czterech) zaślepić czymś czy mogą tak zostać?

Warto zaślepić. Najlepiej (idealnie) tym rezystorem obciążeniowym, choć i jakąś plastikową zaślepką można oczywiście. Nie powinno to wpłynąć na pracę konwertera. Podkreślam, nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Edyta do Kamtka: na Inverto jakość sygnału z 55% wzrosła mi do 80% (poprzedni konwerter to jakiś szajsowny Alps). Podczas mieszania konwerterem zahaczałem nawet o 88%, ale tak zmarzłem na dachu, że zadowoliłem się w końcu 80% :D

OK, to teraz dwutygodniowe L4 dla mnie i jesteśmy kwita ;]

Jak będziesz planować chrobę - daj znać :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wot i regulamin. § 3 ust. 1 mówi, że CP zobowiązany jest do zapewnienia klientowi możliwości korzystania z oferty, natomiast § 5 ust. 1 powiada, że CP jest uprawniony do wprowadzania przerw nie trwających ZWYKLE dłużej niż 24 godziny. Nie jestem prawnikiem, ale zapis jest średnio konkretny (bo i taki był pewnie zamysł autora owego regulaminu).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...