Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję bystrzaka. Mam umowę z NC+. Teraz podpisałem nową, dochodzi mi tam kilka kanałów oraz dostałem dekodery z możliwością nagrywania.

 

Do tej pory wyglądało to tak. Dekoder główny w pomieszczeniu A oraz dekoder dodatkowy w pomieszczeniu B. Nie miałem ich podłączonych żadnym kablem, jedynie do obu doprowadzałem kabel od anteny zamontowanej na dachu.

 

Teraz dostałem dwa nowe dekodery, podmieniłem je ze starymi, podłączyłem kabel za kabel i... działa tylko dekoder główny. Pani w centrum obsługi powiedziała mi, że potrzebuję podłączyć oba dekodery kablem ethernet, albo zakupić DWA adaptery. Dlaczego wcześniej działało i nie potrzebowałem dodatkowego gówna? Czy da się jakoś to ominąć? W pomieszczeniu C (między A i B) znajduje się router Linksys WAG200G.

Odnośnik do komentarza
Usługa Multiroom Standard HD wymaga podłączenia wszystkich dekoderów do domowej sieci LAN (za pomocą WiFi, kabla Ethernet lub Powerline).

 

Wcześniej działało bo miałeś stary MR który polegał na tym, że miałeś dwie osobne karty i nie było żadnej zabawy z netem.

 

EDYTA: więc albo ciągniesz kabel albo dokupujesz adaptery wifi do dekoderów za ~150 sztuka.

Odnośnik do komentarza

nie ma opcji ciągnięcia kabla, nie będę kuł w ścianach

 

jeżeli to ma jakieś znaczenie, to teraz też mam dwie karty, po jednej do dekodera.

 

a jak podłączę dekoder główny ethernetem do routera to coś zmienia?

 

ja pierdole, a jak zrobię twardy reset, to ten wadliwy dekoder normalnie działa, przez kilka(naście) godzin, potem pada, i tak w kółko. pierdole to, nie poinformowano mnie o tym :|

Odnośnik do komentarza

Że tak się zapytam. Z Twojego opisu wynika, że wcześniej byłeś już abonentem Cyfry? Miałeś MR na dwóch kartach Cameleon?

 

edyta: a to te nowe tunery nie miały mieć wbudowanej Wifi?

Jeszcze jedno. Poczytaj lepiej jakieś fora, a nie dzwoń na infolinie, bo wiedza i kompenetcje ludzi tam siedzących są równe 0.

Odnośnik do komentarza

wcześniej miałem identyczny układ jak teraz, jedyna różnica polega na tym, że wtedy hulało, a teraz nie

 

te nowe routery mają wbudowane WiFi, ale żeby utworzyć sieć czy tam coś skonfigurować muszę kupić jakieś adaptery za ~150zł.

 

napisałem na forum elektrody, w odpowiedzi zasugerowano mi złożyć reklamację z żądaniem wymiany sprzętu z kartami MediaGuard

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

kojarzycie czy ncplus prowadzi usługę montażu i wyregulowania anteny satelitarnej do odbioru ?

 

druga sprawa, słyszałem, że tu gdzie najmuje mieszkanie przywieszenie "talerza" do ściany zew. budynku wymaga zgody spółdzielni - w przypadku odmowy jest coś takiego zgodne z prawem żeby zabraniali takich czynów jednocześnie faworyzując sieci kablowe ?

Odnośnik do komentarza

Kiedyś były jakieś promocje, że montaż gratis ale teraz o tym nie słyszałem. Najlepiej chyba przedzwonić do nich albo podejść do sklepu stacjonarnego. Przeważanie mają w ofercie montaż i regulację.

Ewentualnie, jeśli się ma spoko sąsiadów i oni mają już talerz, można się dogadać i zamontować na tej antenie większy konwerter.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Najlepszy sport, wybrane mecze T-Mobile Ekstraklasy, Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europejskiej UEFA, ligi angielskiej, hiszpańskiej, żużlowej ENEA Ekstraligi oraz NBA. To także unikalna kompozycja programów dla całej rodziny, świat filmów familijnych i bajek, zwariowanych komedii i hollywoodzkich przebojów.

Kanały dostępne w pakiecie: CANAL+ Sport HD, CANAL+ Family HD, CANAL+ Family2 HD.

Warunki promocji: aktywacja 10 zł, opłata miesięczna 39,90 zł, okres zobowiązania - 12 miesięcy.

 

 

 

Tylko wybrane?

 

Po drugie, opłaca się za 40zł / miech? Mogę mieć taką opcję przy wyborze pakietu Select Extra HD (126 kanałów 26HD) i Necie 60mb/s za 75zł/miech, ale na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

trzeba zrobić coś więcej oprócz:

 

- wejsc na horizon.tv

- zalogowac na dane swojego konta upc

- wejsc w zakladke "ogladaj tv", a potem wybrac odpowiedni kanal?

 

na chlopski rozum po kliknieciu np tvp1 powinno mi wyskoczyc okienko z nadawanym kanalem, tymczasem mam tylko opis programu ktory akurat leci, a pod spodem button do podzielenia sie nim na facebooku, twitterze itd.

 

nie trzeba przeciez sciagac zadnego programu?

Odnośnik do komentarza

trzeba zrobić coś więcej oprócz:

 

- wejsc na horizon.tv

- zalogowac na dane swojego konta upc

- wejsc w zakladke "ogladaj tv", a potem wybrac odpowiedni kanal?

 

na chlopski rozum po kliknieciu np tvp1 powinno mi wyskoczyc okienko z nadawanym kanalem, tymczasem mam tylko opis programu ktory akurat leci, a pod spodem button do podzielenia sie nim na facebooku, twitterze itd.

 

nie trzeba przeciez sciagac zadnego programu?

Strzał na szybko... może adblock?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Hmm, ściagnąłem apkę HBO HO na TV mam Samsunga, Smart TV, kupiłem TV jakoś hmm w maju?

 

Niby mam się zarejestrować i zalogować, żeby móc oglądać tam seriale, a tu lipa, nigdzie nie mogę znaleźć GDZIE mam się zarejestrować?

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Po przestudiowaniu wszystkich ofert płatnych telewizji, stwierdziłem, że najbardziej odpowiednia jest IPLA. Nie wiążę się umową, co miesiąc płacę za pakiety, które sobie wybiorę.

Problem polega na tym, że jeden telewizor w domu jest ok. ze SMARTEM TV, ale drugi nie ma żadnej opcji internetowej. Moje pytanie brzmi, jakie są możliwości, podłączenia go pod IPLĘ? Rozważałem zakup odtwarzacza blu-ray, jakiegoś tunera. A może jest jakaś tańsza opcja i jak się to ma wszystko do jakości sygnału?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...