Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Załóż zeza. Innymi słowy, zmontuj zestaw za oknem (np. na bazie tego): antena + dwa konwertery (drugi zamontowany na uchwycie, tzw. zezie) podpięte kablami do Diseqa (np. 4-1) i kabel idący do tunera (zbiorczy od Diseqa). Na Fergusonach robi się to łatwo (proste menu tunera umożliwiające szybkie podpięcie Diseqa i korzystanie z np. dwóch satelitów).

Odnośnik do komentarza
Załóż zeza. Innymi słowy, zmontuj zestaw za oknem (np. na bazie tego): antena + dwa konwertery (drugi zamontowany na uchwycie, tzw. zezie) podpięte kablami do Diseqa (np. 4-1) i kabel idący do tunera. Na Fergusonach robi się to łatwo (proste menu tunera umożliwiające szybkie podpięcie Diseqa i korzystanie z np. dwóch satelitów).

Hehe, chcialem Ci poslac link ten sam, czy moze byc taki wlasnie:)

Odnośnik do komentarza
Spokojnie Ci wystarczy. Do odbioru zwykłych kanałów cyfrowych na Astrze / HotBirdzie z Polski wystarczy przyzwoity fullband, a taki masz w tej aukcji. DiseqC też nie najgorszy.

Na tej aukcji chyba jest jeden konwerter co?? Chyba ze jestem az taki gamon, ze sie kapuje:)

Odnośnik do komentarza

Ja mam kilka pytań. Nie miałem doświadczeń z telewizjami satelitarnymi itd. Jedyne co miałem to kablówkę z którą rozwiązałem umowę,bo zwyczajnie mi się nie opłacało. 45 zł za kilkanaście głupich programów, z których oglądałem może 5 [w większości sportowe].

Zastanawiam się nad kupnem platformy cyfrowej N. Czy ktoś z was ma ją? Czy ją polacacie.

Jeśli nie to co radzicie i w jakiej cenie. Chodzi mi głównie o takie kanały jak SportItalia, Polsaty Sport itd.

 

Pozdrawiam i przypominam, że o TV Sat nie mam prawie wcale pojęcia.

Odnośnik do komentarza

A jednak nie mają polsatów pomyliło mi się. Nie wiem co teraz robić. Niby te 26 zł miesięcznie to nie majątek, ale zawsze można mieć coś lepszego z większą ilością kanałów.

Profesorze polecasz może jakiś tuner do kupienia za niedużą cenę na którym trochę programów będzie?

Odnośnik do komentarza
Profesorze polecasz może jakiś tuner do kupienia za niedużą cenę na którym trochę programów będzie?

Zwykły tuner cyfrowy bez dodatkowych opłat? Za wiele tam mieć nie będziesz - z HotBirda poza SportItalią i RTR Sport Planetą próżno szukać innych ciekawych kanałów sportowych (trudno za takowy uznać Real Madrid TV ;]). Mając "zeza" (drugi konwerter na uchwycie i zbierający sygnał DiseqC) na Astrę-1 masz jeszcze dostęp np. do DSF i Eurosportu niemieckiego. W takim układzie wystarczy za 200-250 zł kupić jakiegoś Fergusona (i ok. 120 zł na czaszę, konwertery i DiseqC). Można do tego dokupić np. kartę Cyfry później (C+ daje możliwość kupienia karty do dekodera, także w systemie pre-paid).

 

A jeśli od razu płatne kanały, to zdecydowanie C+ IMO. Niby najdroższy, ale i najwięcej sportowych wydarzeń na konkretnym poziomie (zwłaszcza piłkarskich).

Odnośnik do komentarza

Tylko, że Cyfra trochę kosztuje. Pakiet podstawowy to miesięcznie 38zł + 29zł za C+Sport C+Sport2 C+Film i C+ co łącznie daje 67zł miesięcznie. Dla mnie trochę to za dużo. Przykładowo w N miesięcznie zapłacę 26zł, no ale próżno szukać tam ligi Angielskiej, Hiszpańskiej czy Francuskiej.

A mam pytanie na czym odbierają kanały zagraniczne, które puszczają min. Premiership. Są to kanały francuskie tylko nie pamiętam jak się nazywają. Znajomy miał talerza pół roku temu i tam oglądał mecze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Tylko, że Cyfra trochę kosztuje. Pakiet podstawowy to miesięcznie 38zł + 29zł za C+Sport C+Sport2 C+Film i C+ co łącznie daje 67zł miesięcznie. Dla mnie trochę to za dużo. Przykładowo w N miesięcznie zapłacę 26zł, no ale próżno szukać tam ligi Angielskiej, Hiszpańskiej czy Francuskiej.

 

Bo, widzisz, zachodzi tutaj taki sprytny związek przyczynowo-skutkowy - lepsze ligi więcej kosztują :>

Odnośnik do komentarza
A mam pytanie na czym odbierają kanały zagraniczne, które puszczają min. Premiership. Są to kanały francuskie tylko nie pamiętam jak się nazywają. Znajomy miał talerza pół roku temu i tam oglądał mecze.

pozdrawiam

Strzelam, że nie do końca legalnie korzystał z oferty TPS Foot.

 

Na dwóch najpopularniejszych w Polsce satelitach (HotBird i Astra-1) ciężko znaleźć coś z darmowych telewizji (czołowe ligi piłkarskie są kodowane, a i ciekawsze inne wydarzenia sportowe, np. mecze reprezentacji na kanałach otwartych, bywają zakodowane). Dorzucając do tego Amosa i Thora (skandynawskie), też niewiele zyskamy. Nieco więcej (ale też bez szaleństwa) można znaleźć na Astrze 28,2E (m.in. wyspiarskie kanały) oraz wszelkiej maści Turksatach.

 

Jednym słowem, niewiele tego za darmo.

Odnośnik do komentarza

Być może ja niespecjalnie orientuję się w TV Sat jak sam na początku napisałem.

Tak sobie czytam forum N to patrzę, że w groma osób narzeka na tą enkę. No nie wiem. Jeszcze trzeba się zastanowić. Kusi mnie to, że na N jest Copa Libertadores, Sudamiericana,Copa America [już od 27 czerwca] Bundesliga! 2. Bondesliga, Liga Mistrzów, UEFA na Eurosporcie, Argentyńska, Brazylijska i parę jeszcze takich MLSów. Niby nie to co Premiership, La Liga, Seria A czy Ligue 1, ale zawsze coś.

Dobra dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

n-ka ma w nowej ofercie (nowy cennik od sierpnia br. obowiązywać będzie) 5 pakietów x 16 zł każdy + 30 zł za VOD + 15 zł od nowego roku jako opcja dwa Cinemaxy - nie jest wcale tania. Ma za to bardzo fajny nbox recorder, który umożliwia nagrywanie programów (PVR), przewijanie telewizji na żywo (mi-się-podoba :]), itd. No i ma też 3 kanały HD (Discovery HD, nsport HD i MGM HD).

 

Jeżeli zależy Ci więc na nowych technologiach - bierz n-kę, jeżeli jest Ci to objętne i wolisz lepszą ofertę merytoryczną - bierz C+. :] Ja mam n-kę i nie narzekam, chociaż mogli by więcej w HD ponadawać, zwłaszcza VOD... Puchar Polski, Liga Mistrzów, Puchar UEFA, NHL - to wszystko leci w bardzo dobrej jakości HD i jeżeli masz telewizor w tym standardzie, to warto. Cieszy oczy jak cholera. :)

 

Aha, no i Polsatów żadnych w n-ce nie ma, poza Polsatem 2 zdaje się. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...