Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po powrocie z UK też mam zamiar zamontować sobie C+, głównie w perspektywie następnego sezonu Premiership. Pogrzebałem na ich stronce i proszę o wyjaśnienie czy dobrze zrozumiałem warunki oferty. Przykładowo: pakiet podstawowy+dodatek filmowo-sportowy+opłata miesięczna za dekoder to będzie 38zł+29 zł+10zł=77zł. Dobrze kombinuję?

Dokładnie. Ostatnio sobie zamontowałem C+ i płacę tylko 38+10, bo w ramach jakiejś promocji mam do kwietnia multipakiet (HBO x3, wszystkie C+ i coś tam jeszcze) gratis, a dopiero w kwietniu zmienię sobie opcję dodatkową na tylko C+.

77 złotych... Jestem bardzo zadowolony, ale cena ostro wygórowana. :doh!:

Odnośnik do komentarza
I to jest najtańszy sposób na oglądanie C+ Sport? Sam się zastanawiałem nad inwestycją w Cyfrę+ dla OE, ale ta cena jednak odstrasza. :|

Najtańszy sposób to skorzystanie z multipakietu canal+(czyli c+, c+film, c+ sport i c+ sport2) za 39 zł miesięcznie. Ja korzystam i jestem niezmiernie rad :D

Odnośnik do komentarza
I to jest najtańszy sposób na oglądanie C+ Sport? Sam się zastanawiałem nad inwestycją w Cyfrę+ dla OE, ale ta cena jednak odstrasza. :|

Najtańszy sposób to skorzystanie z multipakietu canal+(czyli c+, c+film, c+ sport i c+ sport2) za 39 zł miesięcznie. Ja korzystam i jestem niezmiernie rad :D

Tyle tylko, że poza piłką i NBA jest tam wielka kupa. Filmy na C+ czy HBO? Litości, od czasu do czasu przyzwoita premiera, a potem powtórki do bólu - pseudokinowe przeboje rodem z Holliłódziu oraz mega przerost formy nad treścią, czyli gnioty europejskie, aspirujące do miana kina mineralnego niespokoju. Ogólnie rzecz biorąc - 7-8 lat temu to była oferta, ale czasy się zmieniają. Do tego irracjonalna opłata 10 zł miesięcznie za tuner wątpliwej jakości (ja przynajmniej za swojego biednego Samsunga w CP nic nie płacę). Szkoda na to kasy. Lepiej pomyśleć nad zakupem własnego sprzętu (bardziej niż 1430-tkę, o której wspomniał Smętek, poleciłbym coś spod znaku Fergusona - prostsze w zabawie, np. wgrywaniu list kanałów, tańsze, a co najmniej równie wydajne co Pioneer).

 

@Dix - o ile mnie pamięć nie myli, brat rozważał taką możliwość jakiś czas temu i powiedziano mu, że może - zaproponowano jednak za ca. 100 zł pełen pakiet C+ (tylko bez różowości, a i tak wart, wg cennika C+, ok. 140 zł) na 12 miesięcy i na to się zdecydował

Odnośnik do komentarza
I to jest najtańszy sposób na oglądanie C+ Sport? Sam się zastanawiałem nad inwestycją w Cyfrę+ dla OE, ale ta cena jednak odstrasza. :|

Najtańszy sposób to skorzystanie z multipakietu canal+(czyli c+, c+film, c+ sport i c+ sport2) za 39 zł miesięcznie. Ja korzystam i jestem niezmiernie rad :D

Tyle tylko, że poza piłką i NBA jest tam wielka kupa. Filmy na C+ czy HBO? Litości, od czasu do czasu przyzwoita premiera, a potem powtórki do bólu - pseudokinowe przeboje rodem z Holliłódziu oraz mega przerost formy nad treścią, czyli gnioty europejskie, aspirujące do miana kina mineralnego niespokoju. Ogólnie rzecz biorąc - 7-8 lat temu to była oferta, ale czasy się zmieniają. Do tego irracjonalna opłata 10 zł miesięcznie za tuner wątpliwej jakości (ja przynajmniej za swojego biednego Samsunga w CP nic nie płacę). Szkoda na to kasy. Lepiej pomyśleć nad zakupem własnego sprzętu (bardziej niż 1430-tkę, o której wspomniał Smętek, poleciłbym coś spod znaku Fergusona - prostsze w zabawie, np. wgrywaniu list kanałów, tańsze, a co najmniej równie wydajne co Pioneer).

[...]

Jakoś tego multipakietu za 39 zł nie widzę w ofercie na stronce. Czy oprócz C+, C+Film, C+ Sport i C+ Sport2 zawiera coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Do tego irracjonalna opłata 10 zł miesięcznie za tuner wątpliwej jakości (ja przynajmniej za swojego biednego Samsunga w CP nic nie płacę).

Ja tam zakupiłem jakiś dekoder za 79 zł + antene za 1zł i miesięcznie nie płacę nic więcej niż 39 zł. Na wiele filmów i tak nie mam czasu, więc mecze + kilka fajnych filmowych pozycji w miesiącu w całości zaspakajają moje telewizyjne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Ja tam zakupiłem jakiś dekoder za 79 zł + antene za 1zł i miesięcznie nie płacę nic więcej niż 39 zł

Hmmm, może trafiłeś na jakąś promocję pt. "Złomujemy tunery"? ;] Mówiąc serio, trafiła Ci się podobna propozycja do tej, jaką ja dostałem od CP. W C+ zapowiedziano mi, że w promocji dostanę zniżkę na abonament, ale za tuner miałem zapłacić 99 zł oraz liczyć się z 10 zł miesięcznej opłaty.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Polecicie mi jakiś konkretny zestaw pod C+?

Obecnie mam standardowy zestaw "eNki" czyli antenkę z ich dekoderem HD, posiadającym jeden czytnik kart.

A może wykonalne jest abym w ów "nbox" włożył kartę C+? Będzie to działać czy nie?

 

Zakładając, że zostanie mi "eNka" aktywna jako TVN Med + reszta kanałów z C+ to rodzi się kolejne pytanie - muszę mieć dwie anteny czy wystarczy ta sama (maleństwo 50 lub 60 cm średnicy)? Rozumiem, że jeśli może zostać jedna to czeka mnie zmiana konwertera na "quad"?

 

Na koniec ostatnia interpelacja. Czy dekodery z opcją nagrywania (z HDD) oferują zgranie nagranych audycji na DVD (poprzez komputer chocby)? Jeśli tak to co warto kupić (firma, model)?

Odnośnik do komentarza

1) "n"-ka nadaje sygnał w Conaxie, Cyfra+_ w SECA/Mediaguard 2. Nie sądzę, by nbox obsługiwał coś innego niż Conax.

 

2) Wszystko wskazuje na to, że obie platformy nadają z HotBird, potrzebowałbyś więc jedynie zmienić konwerter na "twin" i dwa osobne dekodery będą hulać na jednej antenie ("quad" umożliwia podłączenie czterech dekoderów, więc jeśli nie masz takich potrzeb, to szkoda kasy).

 

3) Co do wielkości anteny - korzystałem z Cyfry+ na czaszy, która pozostała mi po Wizji (ok. 60 cm) i bywało różnie z sygnałem. Nie wiem, jak to teraz wygląda. Brat korzysta przy C+ z czaszy 90 cm (własnej), a ja przy PC z czaszy 70 cm (od nich).

Odnośnik do komentarza
2) Wszystko wskazuje na to, że obie platformy nadają z HotBird, potrzebowałbyś więc jedynie zmienić konwerter na "twin" i dwa osobne dekodery będą hulać na jednej antenie ("quad" umożliwia podłączenie czterech dekoderów, więc jeśli nie masz takich potrzeb, to szkoda kasy).

Potwierdzam. U siebie mam taką samą konstrukcję i wszystko działa bez zarzutu :)

Odnośnik do komentarza
Na koniec ostatnia interpelacja. Czy dekodery z opcją nagrywania (z HDD) oferują zgranie nagranych audycji na DVD (poprzez komputer chocby)? Jeśli tak to co warto kupić (firma, model)?

Wolałem się upewnić, co do tej ostatniej kwestii, ale wszystko skazuje na to, że na razie Philips PVR HD dostępny w ofercie C+, choć posiada wbudowany port USB 2.0 (docelowo do komunikowania na linii tuner - komp), na razie nie daje możliwości przeniesienia zawartości dysku twardego na zewnątrz. Z drugiej strony, na jednej z aukcji allegro gość informuje o możliwości podpięcia pod port pendrive'a w celu np. aktualizacji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Lista do Ferdka + Ariter 2N.

 

Żeby wgrać listę do tunera, podpinasz sprzęt kablem RS232 do kompa, uruchamiasz Aritera, otwierasz listę, którą chcesz wgrać (z rozszerzeniem *.ird) i klikasz na "Send/Wyślij". Całość trwa ok. 1:00-1:30 min. (przy czym po zakończeniu wgrywania listy (widzisz procenty na wyświetlaczu i podobnie na ekranie monitora) warto odczekać jeszcze z 10 sekund, bo ze starszymi Fergusonami bywało tak, że lubiły się wieszać po zbyt sszybkim zakończeniu wgrywania softu/listy.

Odnośnik do komentarza
Gość Amicus

Pytanie trochę oderwane od sprzetowych problemów. Czemu w eNce lub w Cyfrze Plus nie ma "zwykłego" Polsatu? W Cyfrze TVN jest, w Cyfrowym Polsacie także jest. Więc?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...