Skocz do zawartości

Tennis Elbow 2011 & 2013


Johniss

Rekomendowane odpowiedzi

Defensywni topspinowcy to dla mnie najgorszy typ przeciwnika i z nimi mam najwięcej problemów. Stosuję na nich kilka taktyk:

 

1. też gram topspinem - jest to rozwiązanie do wyboru w sytuacji, gdy masz mocną Staminę. Bardzo wydłuża wymiany, czekasz na odpowiedni moment do ataku.

 

2. granie topspinami i kontrowanie ... dropshotami - wywal topspinami rywala na koniec kortu a potem staraj się go pogonić dropshotem. Ryzykowne, czasem się sprawdza (oczywiście jest to skuteczne na bardziej podmęczonego rywala)

 

3. chyba najczęściej przeze mnie stosowany, granie slice'ami - na wszelkie topspiny odpowiadam slice'ami (znikome zmęczenie) i czekam aż rywal zagra krótszą piłkę (z reguły to robi), wówczas przechodzę do ataku i krótkie zagranie ofensywne na którąś z linii. Długo to trwa, ale przynosi jako takie rezultaty.

 

Oczywiście duże znaczenie ma, jaki topspinowiec stoi po drugiej stronie siatki. Jeśli jest to światowa czołówka to ... w sumie sam nie wiem, kombinuje ze wszystkim naraz ;). Może ktoś ma bardziej sprawdzone metody?

Odnośnik do komentarza

chyba wyczerpałeś temat :D przeważnie stosuję 3, a jeżeli i to nie działa 2 sposób, rzadko który defensywny gracz ma wystarczające umiejętności by robić mi krzywdę również przy siatce, problem w tym że mimo długiego stażu w TE wciąż dropszoty są za wysoko grane przeze mnie i bezpośrednim punktem prawie nigdy się takie zagranie u mnie nie kończy ;)

Odnośnik do komentarza

No dobra w sumie jest jeszcze jeden sposób, ale to jak się jest w tym wyspecjalizowanym. Grać woleje przy siatce ;). Chyba Szczurek może powiedzieć o tym coś więcej ;)

Nie wiem co powiedzieć, bo prawie zawsze staram się iść do siatki. ;) Generalnie najlepiej jest kogoś mocno wyrzucić za kort (wiem, super porada). Generalnie trzeba uważać, żeby nie podejść za wcześnie blisko siatki, bo komputer gra wtedy lobem.

 

I zawsze jak jestem przy siatce gram przyspieszoną. Jak macie wysokiego drop shota, to możecie próbować, bo mi tak przeciwnik często robił i zdobywał punkt. ;P

Odnośnik do komentarza

Witam zainstalowałem grę parę dni temu, faktycznie jest najbardziej realistyczna ze wszystkich gier tenisowych w jakie grałem (virtual tenis się chowa).

Ale mam wiele pytań mam nadzieje że ktoś poświeci mi chwile i odpowie, niestety jeśli chodzi o tenis to nie jestem jakimś stałym fanem(parę meczy w ciągu kilku lat obejrzałem),

 

O to moje pytania dotyczące gry Tenis elbow:

1. gdzie można podejrzeć statystyki meczu( wyskakują po meczu) ale czy można do nich jakoś wrócić

2. Gdzie można podejrzeć jaki jest dokładnie dzień w grze. Bo np ja biorę udział 2 week, skończyłem na 1r Q, ale turnieje z 1 week jeszcze się nie skończyły(3 skończone a reszta bez finału). Myśłałem że jak zacznę drugi week to turnieje w pierwszym weeku zostaną zakończone i będzie można podejrzeć wyniki drabinek.

3. Miałem chyba starą wersje bo nie miałem JANOWICZA, wpisałem go za KOWALCZYKA w pliku ATP gracze, ale czy można spr ile dany gracz będzie grał lat?

4. Gram w turniejach FUTURE a tam gracze z rankingu 400 - 500 miejsca, (ja mam ranking 913), gdzie można znaleść graczy z rankingu powyżej 500.Bo ci dla mnie narazie za dobrzy(gram na pro 3)

5. Mam chyba błąd w grze po zagraniu turnieju w 2 week, reszta turniejów podświetla się prawidłowo na szaro i nie można brać udziału w nich, ale te 1 week np doha jak klikam to mogę wziąśćc udział. Wy też macie takie błędy?

6. I najważniejsze mam ustawione trzy przyciski na uderzenie FIRE 1 Fire 2 i Fire1+2, czy uderzanie z wciśnietymi klawiszami coś daje, bo jak jestem przy piłce to on sam odbija. Tak samo z kierunkami uderzenia, włączyłem pogląd uderzenia, i faktycznie nieraz jak klikam strzałki przy uderzeniu to idzie w te stronę którą chcę, ale wiekszość razy system pokazuje mi że piłkę odbije w prawo, a potem tak jakby resetował udzerzenie i piłka leci w środek.

Dlatego też moje pytanie jak kierować uderzenie.

7. Wszystkie mecze przegrywam do 0, bez wygranego gema, najczesciej przeciwnik zdobywa pkt przez moje niedobiegniecie do pilki, walniecie w siatke lub na aut. Czy wy na poczatku sezonu tez mieliscie takie problemy, czy tylko ja jestem taki laik.

 

wiem troche tego sporo, bylbym wdzieczny gdyby ktos cos skrobnął.

Odnośnik do komentarza

Witam zainstalowałem grę parę dni temu, faktycznie jest najbardziej realistyczna ze wszystkich gier tenisowych w jakie grałem (virtual tenis się chowa).

Ale mam wiele pytań mam nadzieje że ktoś poświeci mi chwile i odpowie, niestety jeśli chodzi o tenis to nie jestem jakimś stałym fanem(parę meczy w ciągu kilku lat obejrzałem),

 

O to moje pytania dotyczące gry Tenis elbow:

1. gdzie można podejrzeć statystyki meczu( wyskakują po meczu) ale czy można do nich jakoś wrócić

2. Gdzie można podejrzeć jaki jest dokładnie dzień w grze. Bo np ja biorę udział 2 week, skończyłem na 1r Q, ale turnieje z 1 week jeszcze się nie skończyły(3 skończone a reszta bez finału). Myśłałem że jak zacznę drugi week to turnieje w pierwszym weeku zostaną zakończone i będzie można podejrzeć wyniki drabinek.

3. Miałem chyba starą wersje bo nie miałem JANOWICZA, wpisałem go za KOWALCZYKA w pliku ATP gracze, ale czy można spr ile dany gracz będzie grał lat?

4. Gram w turniejach FUTURE a tam gracze z rankingu 400 - 500 miejsca, (ja mam ranking 913), gdzie można znaleść graczy z rankingu powyżej 500.Bo ci dla mnie narazie za dobrzy(gram na pro 3)

5. Mam chyba błąd w grze po zagraniu turnieju w 2 week, reszta turniejów podświetla się prawidłowo na szaro i nie można brać udziału w nich, ale te 1 week np doha jak klikam to mogę wziąśćc udział. Wy też macie takie błędy?

6. I najważniejsze mam ustawione trzy przyciski na uderzenie FIRE 1 Fire 2 i Fire1+2, czy uderzanie z wciśnietymi klawiszami coś daje, bo jak jestem przy piłce to on sam odbija. Tak samo z kierunkami uderzenia, włączyłem pogląd uderzenia, i faktycznie nieraz jak klikam strzałki przy uderzeniu to idzie w te stronę którą chcę, ale wiekszość razy system pokazuje mi że piłkę odbije w prawo, a potem tak jakby resetował udzerzenie i piłka leci w środek.

Dlatego też moje pytanie jak kierować uderzenie.

7. Wszystkie mecze przegrywam do 0, bez wygranego gema, najczesciej przeciwnik zdobywa pkt przez moje niedobiegniecie do pilki, walniecie w siatke lub na aut. Czy wy na poczatku sezonu tez mieliscie takie problemy, czy tylko ja jestem taki laik.

 

wiem troche tego sporo, bylbym wdzieczny gdyby ktos cos skrobnął.

Odpowiem na to co wiem

4. w kwalifikacjach do futuresów masz tych słabszych.

6. zdecydowanie daje, tez miałem ten problem, po prostu za późno wciskasz klawisze od uderzeń (na klawie prawe ctrl, alt i okno od wina)

7. nie, staraj sie rozrzucać przeciwnika ile sie da, potem ładuj w trening. W 10 tygodniu już zaczynam grać w challengerach. Zresztą przeczytaj karierę schizzma

Odnośnik do komentarza

6. a trzymasz klawisz aż do momentu uderzenie, czy tylko naciskasz i puszczasz? i na początku jak chcesz się ogarnąć to zostaw podgląd celowania.

7. włącz najszybsze dobieganie do piłki

 

i radziłbym zmniejszyć poziom. w trakcie grania możesz stopniowo zwiększać. ja tak robiłem i dopiero teraz dotarłem do pro 5.

Odnośnik do komentarza

Witam zainstalowałem grę parę dni temu, faktycznie jest najbardziej realistyczna ze wszystkich gier tenisowych w jakie grałem (virtual tenis się chowa).

Ale mam wiele pytań mam nadzieje że ktoś poświeci mi chwile i odpowie, niestety jeśli chodzi o tenis to nie jestem jakimś stałym fanem(parę meczy w ciągu kilku lat obejrzałem),

 

O to moje pytania dotyczące gry Tenis elbow:

1. gdzie można podejrzeć statystyki meczu( wyskakują po meczu) ale czy można do nich jakoś wrócić

2. Gdzie można podejrzeć jaki jest dokładnie dzień w grze. Bo np ja biorę udział 2 week, skończyłem na 1r Q, ale turnieje z 1 week jeszcze się nie skończyły(3 skończone a reszta bez finału). Myśłałem że jak zacznę drugi week to turnieje w pierwszym weeku zostaną zakończone i będzie można podejrzeć wyniki drabinek.

3. Miałem chyba starą wersje bo nie miałem JANOWICZA, wpisałem go za KOWALCZYKA w pliku ATP gracze, ale czy można spr ile dany gracz będzie grał lat?

4. Gram w turniejach FUTURE a tam gracze z rankingu 400 - 500 miejsca, (ja mam ranking 913), gdzie można znaleść graczy z rankingu powyżej 500.Bo ci dla mnie narazie za dobrzy(gram na pro 3)

5. Mam chyba błąd w grze po zagraniu turnieju w 2 week, reszta turniejów podświetla się prawidłowo na szaro i nie można brać udziału w nich, ale te 1 week np doha jak klikam to mogę wziąśćc udział. Wy też macie takie błędy?

6. I najważniejsze mam ustawione trzy przyciski na uderzenie FIRE 1 Fire 2 i Fire1+2, czy uderzanie z wciśnietymi klawiszami coś daje, bo jak jestem przy piłce to on sam odbija. Tak samo z kierunkami uderzenia, włączyłem pogląd uderzenia, i faktycznie nieraz jak klikam strzałki przy uderzeniu to idzie w te stronę którą chcę, ale wiekszość razy system pokazuje mi że piłkę odbije w prawo, a potem tak jakby resetował udzerzenie i piłka leci w środek.

Dlatego też moje pytanie jak kierować uderzenie.

7. Wszystkie mecze przegrywam do 0, bez wygranego gema, najczesciej przeciwnik zdobywa pkt przez moje niedobiegniecie do pilki, walniecie w siatke lub na aut. Czy wy na poczatku sezonu tez mieliscie takie problemy, czy tylko ja jestem taki laik.

 

wiem troche tego sporo, bylbym wdzieczny gdyby ktos cos skrobnął.

 

Kilka słów ode mnie

  1. Możesz wrócić do statystyk. Jak grasz tryb kariery i „w nim jesteś” to przejdź do opcji (ang. Misc. Options, nie wiem jak jest w polskiej wersji językowej) i tam w lewym dolnym rogu (na lewo od Advanced options) masz przycisk view log match. Program wygeneruje Ci htmla ze statystykami ze spotkań rozegranych przez ostatnie pół roku (czasu rzeczywistego).
  2. Aktualny dzień wyświetla mi się jak w oknie kariery przejdziesz do ekranu zawierającym turnieje tygodnia, drabinki, aktywność zawodnika itp. Tam wybierz opcję Tournaments of the week. Wyswietla się drabinka z aktualnym Twoim turniejem (i możliwością podglądu innych turniejów). W lewym dolnym rogu wyświetlona jest informacja o aktualnym dniu. Chyba o to chodziło?
  3. No właśnie tu jest mały feler. W 2011 nie ma, w wersji 2013 a sam’s patch 2012 też nei ma… Ponoć został już dodany w sam’s patch 2013
  4. Futures Futuresowi (jak i inne turnieje) nierówny. Trafisz na lepiej i gorzej obsadzone. Zacząłeś na dość dużym poziomie trudności, może to trochę potrwać zanim powalczysz w tych turniejach z innymi zawodnikami ;)
  5. Tutaj przyznam, że nie bardzo wiem o co chodzi. Jaka wersja gry? Może daj zrzut ekranowy.
  6. Jak jesteś przy pilce i nic nie naciskasz to gra automatycznie wykonują za Ciebie „najzwyklejsze” przebicie na drugą stronę (przydatne w krytycznych sytuacjach, gdy jedynym wyjściem nieprzegrania piłki to jedynie do niej dobiec ;)). Pograj treningi. Trzymaj przycisk w trakcie uderzenia razem z kierunkiem. Dopiero po uderzeniu puszczaj klawisz/przycisk. Tak samo z kierunkami, trzymaj do końca. Próbuj, wyczujesz to w końcu ;)
  7. Graj, ćwicz, trenuj ;). Możesz podejrzeć moje wpisy karierowe w tym temacie. Zaczynałem z dużego poziomu (pro10) i jak zobaczysz, dość długo trwało, zanim udało mi się coś pougrywać.
Odnośnik do komentarza

Zapraszam do kolejnej części tenisowych przygód.

 

Odcinek 6. Zielono mi

 

Tym razem skupię się na okresie „trawiastym” sezonu. Ostatni odcinek skończył się porażką w 3 rundzie Rolanda Garrosa i wrażeniem, że nie potrafię grać ze światową czołówką, chociaż sam do niej aspiruje – w tym czasie byłem na 37 miejscu w rankingu ATP. Zakładałem też, że trawa będzie testem moich możliwości, bo jestem predysponowany do gry na szybkich nawierzchniach. Co się wydarzyło? Zobaczmy.

 

Tydzień 23

 

 

 

Londyn (Grass) TET250, Ranking 37.

 

Zawitałem do londyńskiego Queens Clubu, aby zadebiutować na nawierzchni trawiastej. Turniej z dużą tradycją, dodatkowo zostałem rozstawiony z numerem 7. Może będzie dobrze.

 

 

1R Bye

 

Wolny los w pierwszej rundzie, znakomita sprawa :D. Pierwszy raz w karierze. ;)

 

2R (103) J. Tipsarević 7:6(4) 6:1

 

Pierwszy tegoroczny mecz na trawie przyszło mi odbyć z nieprzewidywalnym Serbem Janko Tipsareviciem. Choć ten ostatnio obniżył loty i wypadł za pierwszą setkę, to jednak miałem trochę obaw co do tego spotkania. Ostatecznie, nie licząc pierwszego seta, poszło dość łatwo. W pierwszej partii obydwaj zdołaliśmy się przełamać, a całość zakończył dość wyrównany tiebreak. Zadecydowała mała ilość popełnianych przeze mnie błędów (stosunek 15/26). Miałem mały problem z serwisem Serba, który dorzucił mi 11 asów. Najważniejsze, że gram dalej.

 

3R (43) [10] P. Starace 6:7(2) 7:6(2) 6:1

 

Koszmarnie ciężki i wyczerpujący mecz. Włoch stawił mi bardzo duży opór. W pierwszych dwóch setach udawało mi się przełamać rywala, jednak ten automatycznie odpowiadał rebreakiem. Włoch grał bardzo wszechstronnie, dużo chodząc pod siatkę i efektywnie strzelając z końca linii po moich bokach. Starace może sobie trochę pluć w brodę, bo łącznie w meczy miał 11 breakpointów, z czego wykorzystał tylko 2. O sobie mogę tylko powiedzieć, że poprawił mi się serwis (11 asów) i piłki w wymianach dość ładnie wchodziły w kort (winners 67/53). Ciekawe jest to, że obydwa tiebreaki miały identyczny przebieg, tylko w drugą stronę ;). Czas na ćwierćfinał, który stanowi dla mnie barierę nie do przejścia w main tourze.

 

QF (3) [1] N. Djoković. 6:4 7:6(6)

 

Największy sukces w karierze! Ograłem samego Djokera :D (który w poprzednim sezonie wygrał Wimbledon). Znakomity mecz w moim wykonaniu. Na początku pierwszego seta miałem ogromne problemy z serwisem Djokovicia. Później udało mi się już jakoś to ujarzmić. Świetne wymiany, w połowie seta uzyskane break i utrzymanie go do końca partii (swoją drogą udało mi się pierwszy set zakończyć najlepiej jak można – 4 własne serwisy, 4 asy:D). W drugiej partii zostałem na początku przełamany i już się bałem, że „dzień dziecka” się skończył, jednak udało się odzyskać gem serwisowy i doprowadzić do tiebreaka. Tam prowadząc, 4:1 stworzyłem sobie dodatkowe emocje, gdyż po chwili na tablicy wyników było 5:6 ;). Udało się jednak obronić piłkę setową i tak oto mam samego Nole na rozkładzie. Znowu dobra dyspozycja serwisowa (13 asów). Świetny występ w Londynie, a to jeszcze nie koniec!

 

SF (21) [4] J. Monaco 3:6 5:7

 

No i niestety przygoda zakończyła się na półfinale. Monaco trafiał wszystko… Nie wiem, czy miał przysłowiowy dzień konia, ale rozstrzelał mnie dokumentnie (Winnersy 43/21 na korzyść Argentyńczyka). Szansa była, bo nawet raz mi się udało przełamać przeciwnika, ale nie przyniosło to ostatecznie efektu. Na swoje usprawiedliwienie mogę podać to, że w trakcie spotkania rozwalił mi się pad :D i musiałem je dokończyć, grając na klawiaturze, a na tej jeszcze nie grałem ;).

 

Podsumowanie:

Londyński turniej wypadł znakomicie. W końcu awans do pierwszej czwórki, ogranie Djokovicia na trawie i dość nieszczęśliwa porażka w półfinale. Teraz czas na Eastbourne i weryfikację tego, czy turniej w Londynie był tylko jednorazowym wybrykiem.

 

 

Tydzień 24

 

 

 

Eastbourne (Grass) [TET250] Ranking 35

 

Zawitałem do Eastbourne, ostatnie przetarcie przed Wimbledonem. Tak jak w poprzednim turnieju zostałem rozstawiony z numerem 7.

 

1R (62) G. Muller 6:3 6:1

 

W pierwszej rundzie spotkanie z luksemburczykiem Mullerem. Poszło dość łatwo, biorąc pod uwagę to, że uczyłem się grać na klawiaturze. Odbija się to na moim serwisie. Ledwie 4 asy i 2 duble faulty. Mecz bez większej historii. Popełniłem mało błędów (15). Co ciekawe z 4 wygranych gemów Gillesa aż 2 były przełamaniami. Muszę szybko znowu „nauczyć” się serwować, bo tracę kluczową broń.

 

2R (54) F. Fognini 3:6 6:1 6:2

 

Ponowne spotkanie z szalonym Włochem. Tym razem udało mi się zrewanżować za lanie na mączce przed kilkoma tygodniami, choć nie przyszło to łatwo. Dużo długich wymian, dość dużo błędów z obydwu stron. Nadal mój serwis nie funkcjonuje (2 asy, 2 df).

 

QF (49) A. Clement 6:2 6:1

 

Póki co dobrze mi się układa drabinka. Wszystko wskazywało na to, że w ćwierćfinale zagram z turniejową 1 – Roddickiem, ale ten prowadząc z Clementem skreczował. Toteż przyszło mi ponownie zmierzyć się z Francuzem. W porównaniu do naszego poprzedniego spotkania tym razem miałem zdecydowaną przewagę i bezproblemowo wygrałem spotkanie. Zaczął działać serwis – 9 asów.

 

SF (33) [6] R. Stepanek 6:4 6:1

 

W półfinale trafiłem na doświadczonego Czecha, który kompletnie nie miał pomysłu, jak mi się przeciwstawić. Próbował chodzić pod siatkę, ale dużo pożytku z tego nie miał. Mecz pozbawiony dłuższych wymian i bez większej historii. Znowu problemy z serwisem (dałem się dwa razy przełamać, 7 asów i 3 df). Dość szczęśliwie ułożyła mi się drabinka, dzięki czemu mogę zadebiutować w finale turnieju main touru! Jednak tam czeka na mnie przeciwnik niebyle jaki.

 

F (7) [2] A. Murray 1:6 4:6

 

Pierwszy finał main touru zakończony porażką. Szkocki walczak nie dał mi większych szans. Chociaż wynik pierwszego seta może wprowadzać w błąd. Każdy gem w tym secie był wygrywany na przewagi. Niestety więcej zimnej krwi i czasami szczęścia miał Szkot, toteż wygląda to tak, jak wygląda. Statystyki nie przemawiały jakoś bardzo na moją niekorzyść (stosunek Winners/Errors Szkot/Ja 32/21 : 24/29), jednak nie udało się wycisnąć nic więcej. Serwis się ustabilizował – 9 asów i 2 df. Jednak nie mogę narzekać, grałem ze ścisłą czołówką, a sam finał jest już ogromnym sukcesem.

 

Podsumowanie

Obydwa turnieje pokazały mi, że na trawię mogę walczyć. Jest to świetny prognostyk przed zbliżającym się Wimbledonem, na którym mogę być „czarnym koniem” i sporo namieszać w turniejowej drabince. Dojście do finału pozwoliło mi się przesunąć na 32 pozycję w rankingu ATP.

 

 

 

Tydzień 25

 

 

 

Wimbledon (grass), Szlem, Ranking 32.

Jeszcze rok temu przebijałem się z kwalifikacji do wimbledońskiego turnieju. Ogromny postęp, jaki dokonałem od tego czasu, sprawił, że tym razem sam zostałem rozstawiony z numerem 30! Wimbledonie nadchodzę!

 

1R (25) S. Querrey 7:5 5:7 6:7(5) 3:6 – swoją drogą zastanawiam się z jakim wyprzedzeniem było robione rozstawienie, że Querrey nie został rozstawiony pomimo swojej pozycji w rankingu.

 

I balonik pękł. Wielkie oczekiwania, znakomita forma w turniejach wcześniejszych i co? Kompletna klapa. Ogromna szansa na dobry występ w turnieju wielkoszlemowym została zaprzepaszczona. Querrey postawił niesamowicie ciężkie warunki. Długi mecz obfitujący w krótkie wymiany. Niestety popełniałem za dużo błędów (Querrey/Ja, Winn/Err 67/44 78/61). Dużo szans breakowych (12) jednak wykorzystałem ledwie 4. Obydwaj za to straszyliśmy się serwisami (Querrey 21 asów, ja 15).

 

Podsumowanie:

Szkoda tego występu. Uciekła mi ogromna szansa na zdziałanie czegoś większego. W ogromnym rozgoryczeniu opuszczam Londyn i lecę do Stanów Zjednoczonych na ostatnią trawiastą imprezę.

 

 

 

Tydzień 26

Tydzień poświęcony na treningi.

 

Tydzień 27

 

 

 

Newport (grass), [TET250], Ranking 32

 

Czas na ostatni turniej trawiasty. Obsady rewelacyjnej nie ma, bo czołówka odpoczywa po Wimbledonie. Wypadałoby się zrehabilitować po tragicznym występie w Londynie. Zostałem rozstawiony z numerem 2(!).

 

1R (58) J. Bennetau 6:2 6:3

 

Szybki mecz. Francuz bez większych szans. Winnersy gładko wchodziły. Podobnie serwis – 13 asów. Pierwsza runda bez większej historii.

 

2R (186) E. Roger-Vasselin 6:3 6:1

 

Druga runda z anonimowym dla mnie francuskim kwalifikantem. Łatwy przeciwnik, którego dosłownie rozstrzelałem na amerykańskiej trawie (moje 37 winnersów pzy jego 12). Póki co turniej idzie gładko.

 

QF (166) J. Souza 6:2 6:2

 

Kolejny nisko sklasyfikowany nieznany mi zawodnik. Podobnie jak poprzednicy brazylijski kwalifikant nie sprawił mi większego kłopotu. Szybciutki mecz, słabsza dyspozycja serwisowa (w sumei tylko 5 asów, problemy miał przeciwnik, który zaliczył aż 4 df). Jak burza przechodzę

do półfinału.

 

SF (62) J. Hajek 6:0 6:0

 

Krótko. Wow! Zlałem Czecha niemiłosiernie. Zupełnie inny poziom. To, że Hajek doszedł tak daleko pokazuje też, jak słabo obsadzony był ten turniej. Zagrałem 8 asów, 22 winnersy i tylko 6 błędów. Hajek kompletnie bez szans. Przede mną drugi finał w main tourze. Biorąc pod uwagę moją dyspozycję tym razem powinno pójść lepiej. Jednak teraz przeciwnik będzie trochę lepszy – Feliciano Lopez.

 

F (37) [4] F. Lopez 6:2 6:3

 

Pierwsze zwycięstwo w Main Tourze!! Kolejny bezproblemowy mecz. Lopez nie potrafił mi się przeciwstawić w żaden sposób. Nawe nie pomogła mu moja słabsza dyspozycja serwisowa (1st serwe 45% i tylko 3 asy).

 

Podsumowanie

W końcu udało się to, co myślałem, że będzie już nieosiągalne! Nie będę ukrywał, że pomogło mi w tym słabe obsadzenie turnieju, ale tak naprawdę to już nie mój problem. Sukces! Chcę więcej. Turniej zapewnił mi awans na 25 miejsce w rankingu ATP!

 

 

 

I tak wyglądała moja tegoroczna przygoda na trawie. W zasadzie powinienem być bardzo zadowolony, ale jednak ten nieszczęsny Wimbledon zepsuł cały efekt. Idzie znakomicie, potrafię walczyć z najlepszymi zawodnikami. Zobaczymy, czy będzie to miało przełożenie na wakacyjną część sezonu. W następnym odcinku zajmę się „betonową” Ameryką.

Odnośnik do komentarza

@ schizzm Do rozstawienia w Wimbledonie w dużej mierze wpływ mają wyniki z gier na trawie (patrz tegoroczne rozstawienia, Youzhny był wyżej rozstawiony od Janowicza, a w rankingu był niżej)

 

@up jeśli zaczynasz od 1000 miejsca, ciężko Ci będzie na początek o jakiegokolwiek asa, ja serwuje zawsze pierwszy serwis na lewą stronę gracza odbierającego (tak przynajmniej się przyzwyczaiłem ;) )

Odnośnik do komentarza

Roger Federer, który w finale pokonał Nadala w 3 setach ;). Finałową czwórkę uzupełniali jeszcze Tsonga i Almagro. W dołku jest Djoković, który bronił tytułu, a odpadł w 3 rundzie (z Tsongą właśnie).

 

@Głosik

A widzisz, kompletnie o tym zapomniałem, że Anglicy mają "trawiasty" ranking. Teraz wszystko jasne. ;)

Odnośnik do komentarza

ktos napisał zeby miec polska wersje tej gry wystarczy sicagnac demko PL, i zamienic pliki, ale zadnego polskiego demka tej gry nie znalazlem, macie moze jakies namiary?

 

Dzięki wszystkim którzy odpowiedzieli na moje wcześniejsze pytania, wasza pomoc mi sie przydała, wygrałem od tego momentu jedne kwalifikacje, i od razu zapał do gry wiekszy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...