Skocz do zawartości

Tennis Elbow 2011 & 2013


Johniss

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuuję w "Grach" wątki sportów niszowych. Po menadżerze żeglarstwa i symulatorze golfa (pozdro Meler), czas przenieść się na tenisowe korty. W tym pomoże nam Tennis Elbow 2011. Na początek kilka filmików z gry:

 

 

I screeny:

raz

dwa

trzy

 

Grę zaczynamy tenisistką lub tenisistą od ostatniego miejsca w rankingu (WTA bądź ATP). Karierę rozpoczynamy albo od 1990 roku, albo od 2009 (niezależnie od tego, możemy rozegrać 25 sezonów). Już w trakcie gry decydujemy czy podążać drogą singlową czy też poszukać teammate'a i zdobywać punkty do rankingu deblowego (oczywiście można być i singlistą i deblistą naraz :)).

Samo rozgrywanie spotkania jest dość intuicyjne. Trzy główne przyciski (normalne uderzenie, zagranie slajsowe i "pierdolnięcie" :)) + przyciski kierunkowe. Na samym początku potrzebnych jest kilka treningów, aby przyswoić sobie podstawowe elementy zagrywek. Do tego w trakcie kariery możemy dowolnie zmieniać poziom trudności (jest ich bodaj 6 + dodatkowych 10 sub-levelów). W moim przypadku przyjemność z gry czerpię na poziomie Junior+10. Tennis Elbow jest w pełni edytowalny, tj. bawiąc się programami graficznymi można stworzyć korty oddające prawdziwe obiekty, koszulki, buty itp. Nazwiska i nazwy turniejów od początku są zgodne z oryginałami. Warto też wspomnieć o tym, że jest możliwość rozegrania meczyków online. Jeśli ktoś się skusi, to możemy popróbować sił :)

 

Adres, skąd można ściągnąć triala: http://www.managames.com/index_en.html

 

 

W temacie liczę, że będziemy chwalić się naszymi dokonaniami rankingowymi :)

Odnośnik do komentarza

5. tydzień 2009 roku i następujące wyniki:

 

- zwycięstwo w turnieju Futures w Niemczech

- R2 w challengerze Mantova

- wygrana w eliminacjach do Australian Open

- bolesna porażka w R1 AO 1-6, 1-6, 1-6 (lepsze to niż trójkołowiec :)) z Rumunem Hanescu

 

W rankingu the Race jestem 51. W Entry System natomiast w trzeciej setce.

 

Teraz rozgrywam challengera na brazylijskiej mączce i już widzę, że nie nadaję się do gry na tej nawierzchni. Rywal rozbija mnie topspinami :/

Odnośnik do komentarza

Week 6.

 

Challenger we Wrocławiu zakończyłem na półfinale, gdzie po morderczym meczu uległem późniejszemu zwycięzcy turnieju Belgowi Olivierowi Rochusowi 7-5, 4-6, 1-6. Dzięki dobremu wynikowi przesunąłem się na 201. pozycję w rankingu ATP. Dodatkowo dzięki dzikiej karcie bez eliminacji wystartuję w belgradzkim challengerze.

Odnośnik do komentarza

Week 7.

 

Powrót na twarde korty nie był zbyt szczęśliwy. Druga runda to było maksimum co mogłem osiągnąć w Belgradzie. Przegrałem z Amerykaninem Rajeevem Ramem 3-6, 2-6, który później okazał się zwycięzcą turnieju (do końca nie stracił ani jednego seta).

 

Ale czy to taki wstyd przegrać z takim kozakiem?. Trzeba też nadmienić, że Ram dotarł też do 3. rundy Australian Open, gdzie przegrał z Djokoviciem.

 

Teraz tydzień przerwy i atakujemy drugą setkę :)

 

Z innych kortów: Marcin Matkowski wygrał challengera w Joplin w stanie Missouri, a musiał do tego turnieju kwalifikować się z eliminacji!

Juan Martin del Potro wygrał drugi turniej w tym roku, tym razem w Marsylii. Oprócz triumfów (wcześniej jeszcze nie dał nikomu szans w Sydney) grał w finale Australian Open i w półfinale w Dosze. Jako pierwszy zarobił w tym sezonie milion dolców.

Odnośnik do komentarza

A Można coś zrobić z tym żeby zagrania wchodziły mi w kort, bo mase niewymuszonych błędów mój player popełnia

 

Nie możesz ustawiać się za bardzo "pod piłkę" i za daleko od niej. Jeśli nie chcesz ryzykować błędów, ćwicz siłę i wytrzymałość i graj bezpiecznie, czekając na pomyłki rywala. Ja wolę uderzać agresywnie po liniach, więc w mojej grze dopuszczam pewną liczbę niewymuszonych błędów :)

Odnośnik do komentarza

Week 10.

 

Odpuściłem ostatnie dwa tygodnie ze względu na brak dobrze płatnych turniejów na twardej nawierzchni. Po urlopie wybór padł na challenger w rosyjskim Togliatti. Ku mojemu zdziwieniu, zostałem rozstawiony (po raz pierwszy w mojej karierze) i to od razu z numerem 1. Krótki przegląd potencjalnych rywali i... rzeczywiście, wszyscy poniżej moich umiejętności. Podniosłem poziom trudności do pro-3 (z junior-10), ale i tak przeszedłem cały turniej jak burza :)

 

Drabinka turnieju

 

Po triumfie awansowałem na 44. miejsce rankingu The Race i 153. Entry. Druga setka osiągnięta. Teraz celem będą kolejne duże punkty w challengerze, a za 3 tygodnie pokuszę się o awans do turnieju Masters Series w Miami.

Odnośnik do komentarza

Wskazówki do już bardziej zaawansowanych :)

 

- przy drugim serwisie rywala (jeszcze przed jego podaniem) polecam trzymać silne uderzenie i oczywiście kierunek (obojętnie jaki, ale zawsze lepiej na słabszą stronę). Z doświadczenia widzę, że zaskakujemy przeciwnika plasowanym returnem przy linii. Do wyćwiczenia.

- Nasz drugi serwis lepiej nie umieszczać na forehandzie rywala, jego return w 90% będzie nie do odbioru :) Ja serwuję z rotacją górną (topspinem) w wewnętrzną część kara (gdy serwujemy na lewe karo trzymamy słabe uderzenie, dół i prawo - gdy na prawe analogicznie, ino kierunek odwrotny :)). Wtedy w większości return idzie nam na ciało.

 

Wytrenowane na poziomie od junior-10 do pro-5.

Odnośnik do komentarza

A ma ktoś jakiś sposób na grę przeciwko dobremu woleiście? Masakrują mnie tacy, non stop chodzą do siatki i nijak nie potrafię skutecznie się przed tym bronić... Lob(nawet ten agresywny) jest z łatwością smeczowany, a próba normalnego minięcia kończy się w najlepszym razie "bilardową" przebijanką, z której w 90% przypadków przeciwnik wychodzi zwycięsko.

Odnośnik do komentarza

A ma ktoś jakiś sposób na grę przeciwko dobremu woleiście? Masakrują mnie tacy, non stop chodzą do siatki i nijak nie potrafię skutecznie się przed tym bronić... Lob(nawet ten agresywny) jest z łatwością smeczowany, a próba normalnego minięcia kończy się w najlepszym razie "bilardową" przebijanką, z której w 90% przypadków przeciwnik wychodzi zwycięsko.

 

Chyba najlepiej próbować mijać po jego słabszej stronie wolejowej. Innego sposobu nie ma.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...