Skocz do zawartości

Heroes of Might and Magic (cała seria)


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Odkopię temat złotą łopatą. ;)

 

W ostatnich dniach w Marynii padł temat grania w Heroesa III na lanie. Chciałbym się dowiedzieć,kto tak wstępnie byłby chętny do gry i w jakiej formie miało by się to odbywać (pojedynki 1vs1,drużynówki itp.)

Jeśli chodzi o sposób łączenia między sobą myślę,że można spokojnie posłużyć się tą instrukcją http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=1547

Dajcie znać co sądzicie. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

To i ja odkopię temat :)

Najbardziej z serii podoba mi się oczywiście "trójeczka" Gram kampanie, sam nie wiem, który raz przechodzę te scenariusze (właśnie skończyłem Odrodzenie Erathii i zaraz zabieram się za Ostrze Armagedonu), ale to się nigdy nie nudzi. Do powrotu do Heroes'ów 3 zachęcił mnie genialny avatar kolegi smiglera. Widzę, że tu dyskusja doszła do części 5 a przecież już od dawna jest 6 a na 2015 zapowiedziana jest 7

 

https://mmh7.ubi.com/pl/blog

 

Grałem jeszcze sporo w 2 (dawno temu) i chwalę sobie czas spędzony z tą częścią, 4 jest słaba i kompletnie nie mogłem się do niej przekonać zafascynowany trójką. 5 i 6 nie grałem. Mało również grałem w WoG'a (mam zamiar to zmienić wkrótce). Co sądzicie o drugim fanowskim dodatku Horn Of The Abyss, ciekawi mnie czy jest już przynajmniej wersja angielska tego dodatku (bo na polską raczej nie ma co liczyć). Podsumowując Heroes 3 to dla mnie najlepsza strategia w jaką miałem przyjemność zagrać i w ogóle chyba najlepsza gra wszech czasów.

 

Edyta podpowiada, że zapomniałem jeszcze o Heroes Chronicles, w które też grywałem, ale nie skończyłem. Ciekawe jest, że z 8 części kronik tylko 4 pierwsze zostały wydane w Polsce.

Odnośnik do komentarza

HotA jest już po angielsku. Generalnie bardzo fajny, polecam, choć jak grałem z kumplem na hot-seat to się wykrzaczał. Poza tym to zupełnie co innego niż WoG. HotA to tak jakby kolejny dodatek w stylu Aramageddon's Blade, a WoG to kompletna zmiana gry. Mi szczerze mówiąc ta zmiana się nie podobała i w WoGa grałem bardzo mało.

Odnośnik do komentarza

Fajnie DarkLuki,że mój avatar zachęcił Cię do powrotu do najlepszego Heroesa. Co do nowszych wersji. V moim zdaniem przewyższa VI,ale wcale nie oznacza,że jest jakaś wybitna. Nie zliczę ile to razy na jakichś dużych mapach generowanych w edytorze wywalalo mi sejwy. Szału dostawałem.

 

Co do III i dodatków. WoG to dla mnie majstersztyk. Niesamowite jak twórcy tego dodatku upchnęli tam bajery,którymi możemy się bawić. Jak pierwszy raz zobaczyłem dostępne tam opcje to byłem w szoku. Oczywiście jest pełno przegięć (przykład smoczej ważki,która nie dość,że podrasowana statystykami to jeszcze ma atak,jak harpia czyli wraca na miejsce z którego atakowała,a dodatkowo może wrzucić losowego berserka. jednym słowem obłęd) i można łatwo popsuć sobie grę,ale poprawnie skonfigurowane ustawienia dają piękny efekt. Osobiście jednak odrzuciło mnie levelowanie jednostek. Świetna sprawa,ale skopana,bo komputer strasznie szybko leveluje jednostki i bitwy stają się baaaardzo ciężkie do ugrania. Niby można to wyłączyć,ale jak to robiłem to i tak jednostki levelowały. No i często miałem bug po wejściu do zamku,który wywalał grę,ale to ogólnie normalne przy dodatkach.

Jeśli chodzi o HotA to chyba sprawdzałem,ale nie mogę sobie przypomnieć,co tam za bajery dali. Szczurek coś pomożesz? Będę musiał odświeżyć sobie. Oczywiście Złota Edycja wciąż na kompie i bardzo często w weekendy jest grane. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o HotA to chyba sprawdzałem,ale nie mogę sobie przypomnieć,co tam za bajery dali. Szczurek coś pomożesz? Będę musiał odświeżyć sobie. Oczywiście Złota Edycja wciąż na kompie i bardzo często w weekendy jest grane. ;)

Ale w czym mam pomóc? Też nie grałem za dużo. Z tego co pamiętam to dodali nowy zamek, jednostki i kampanię. Poza tym to główie poprawa balansu zamków, artefaktów i takie drobne korekty.
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Kto kupuje wersje HD na Steama? 50zł za zwykłą wersję są trochę zdzierstwem jednak z drugiej strony zapewniają stabilne i normalnie działające multi. Premiera 29 Stycznia.

no jak zobaczyłem cenę to trochę mocne to zdzierstwo ... do końca stycznia jeszcze jest czas na zastanowienie, nie wiem czy nie będę czyhał na jakieś promo ... patrząc na to, że to ubisoft? czy kto przejął 3DO ? to wolę dać się tej grze "wygrzać"

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Grał ktoś w te HD? Jest jakaś różnica czy nie warto w to wchodzić?

ja wprawdzie nie grałem, ale jak już ktoś tu pisał - 15 jurków za grę sprzed 16 lat, w której usunięto(!) generator map losowych i tylko minimalnie podrasowano grafikę - no sorry, lepiej kupić sobie na GOG-u z modem "HD"

Odnośnik do komentarza

Choć 5 dych to przesada, to prawie kupiłem, ale na szczęście przeczytałem tu, że nie ma generatora map, więc odpuszczam. I tak dołujący jest już brak dodatków.

 

Grałem bardzo duzo w I, II, III. Sporo w IV, która jest dobra, ale po prostu inna. V i VI nie ruszałem. A najwięcej oczywiście grałem w genialnego WOGa, którego można tak skonfigurować, że zmiany są niewielkie, choć ja wołałem poszaleć. Nawet mistrzostwa Chodzieży zorganizowałem. Cholerny złodziej czasu.

Odnośnik do komentarza

Grafika jest naprawdę fajna w tej grze. Muszę przyznać,że odświeżone zamki i jednostki w większości prezentują się wyśmienicie. Natomiast dla kogoś,kto choćby tknął HD moda i dodatki to jest już nie do przeskoczenia. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie już kupować jednostek inaczej niż przez kliknięcie ikonki zamku i zakupienie wszystkich od razu. Podobnie z 'ctrl' na polu bitwy,by sprawdzić zasięg jednostek wroga oraz używanie spacji przy wejściach/wyjściach z portali,gdzie normalnie traci się ruch na zrobienie kroku w jedną stronę by wrócić. Jednak dobrze,że coś takiego wyszło. Mocno wierzę,że jacyś patcherzy wykorzystają tekstury z tej gry i wpasują jakoś do złotej edycji. Byłbym zachwycony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...